• gökten er ryan yağsa fenerbahçe'ye meg ryan düşer dediğim maçtır.
  • sevgililer gününde mutlu bir beraberlikle devam eden maç.
  • fenerbahçe'nin şahsımın yüzünden puan kaybettiğini düşünmeme sebep olmuş ikinci maç.

galatasaray'ın ligin ilk yarısında deplasmanda sakatlar vererek, kartlar görerek göt zoruyla yendiği ankaraspor'dan fenerbahçe'nin maç yapmadan 3 puan almasına* o kadar sinir olmuştum, o kadar beddua etmiştim ki ne dediysem hepsi oldu bu haftalarda.

fenerbahçe'nin bay geçtiği o hafta "inşallah manisa'ya denizli'ye diyarbakır'a puan verirsiniz" diye beddua etmiştim, denizli maçı da az daha oluyordu olmadı, ama diğer ikisi oldu gerçekten.

neden kendine bağlıyorsun diyen olursa da, özeti izledim fenerbahçe takır takır top oynamış, yenememesi anormal. hele o isaac denen yetenek düşmanının yerdeki topu uçan kafayla gol yapıp bir de hakan şükür golü atması falan evlere şenlik.

bedduam bu 3 maçla sınırlıydı, tahminim haftaya galip gelir fenerbahçe.
    dediydi dersiniz.

*bir sürü takım maç yapmadan ankaraspor'dan 3 puan aldı niye fener'e beddua ettin diyen çıkarsa diye şeedeyim, banane diğer takımlardan yahu? benim 2 rakibim var, tsl şampiyonluğunda fener, uefa şampiyonluğunda atletico.
  • 90+3 te ısaac in golüyle manisaspor öne geçmiştir.
  • emre belözoğlu, kaleci ile arasında yaklaşık 30 cm. varken yere atlamış, penaltı istemiştir. sahada, kendi dahil kimse penaltı olduğuna inanmamıştır.

ancak o, hakeme "hocam penaltı yeaa" bakışını atmaktan geri durmamıştır. abitoğlu ise elini cebine atmaya tenezzül etmemiştir.
  • sevgililer gününü çok anlamlandırmış maçtır,

(bkz: sikerim böyle aşkın ızdırabını)
  • volkan demirel'in kontrolünde kaleye gidip ağları bulan bir gole daha şahit olduğumuz maç..
  • volkanın takma bıyıkla oynadığı maç.
  • bu maç hakkında aklımda çok şey vardı ama sanırım bir kısmını unuttum, neyse yazmaya başlayalım, geldikçe eklerim.

fenerbahçe genel olarak çok iyi oynadı, özellikle ilk yarıda göze hoş gelen futbol gerçekten keyif verdiyse de nedense erken gelen golle, sanki nasılsa gol atarız kasmadan falan diye garip bir laubalilik ile sonuca gidilecek yerdeki başarısız hareketler ile 2.golu bulamadı. futbolun adaleti yok derler ya, aslında bu sözün bu kadar çok söylenmesindeki neden, futbolde golün zor olmasının yanında, konratak denen nane nin golü çok kolay bulmasını sağlamasıdır. yani fenerbahçe binbir dar alan paslaşması ile kalabalık defansı aşamazken, manisa topu aldığı zaman bomboş rakip alanda at koşturabiliyordu. gerçi ilk yarı bunu bile yapamadılar, ilk gelen top volkanın kontrolünde ağlara gitti zaten.

işte bu golden sonra fenerbahçe nin kendine güveni sarsıldı biraz, yani "bu kadar oynuyoruz yine gol yedik yahu" psikolojisine girdi futbolcular sanki. beni asıl şaşırtan ise, son 20 dakika çok bastırmasını, agrasifleşmesini, boğmasını beklediğim fenerbahçe sanki 1-1 e razı gibi oynamaya başladı. sonra isaac ın saçma sapan (saçma diyorum ama aslında isaac adına güzel bir goldü de, sonuçta ilginç ve saçma geldi bana...) golü geldi, yine volkanın kontrolünde... işte bu golden sonra anlamsızca uyandı fenerbahçe, son 3 dakikada!! yahu madem o baskıyı gazı alacaksın, maç 1-1 ken alsana...

manisa da kim iyi oynadı kim iyi oynamadı deseniz, söyleyecek birşey yok, doğru düzgün topla oynamadan, isaac 2 tane gol attı, o kadar...

maçtan sonra manisa başkanı bir konuşma yaptı... söyleyecek laf bulamıyorum, ya bu maçta ağlama bari, ağlama ki, gerçekten ağlaman gereken maçta sana inanalım... adam 2 dakika da mikrofana elli tane saçma şey söyledi... yok 7 dakika uzatılır mıymış, yok bilmem ne.. hatılamıyorum şimdi... sadece kaleci en az 5 dakika yattı, nerenle izledin maçı? her pozisyonda bir manisalı yerde kaldı 1 dakika, tacı bile 2 dakikada kullandılar, gökhanın burnu kanadı, emre kaç kere yerde kaldı... daha hala amca çıkmış 7 dakika uzar mı diyor... neyse, bazen böyle yöneticisi olan anadolu takımlarına bazı şeyler müstehak diyorum kendi kendime... ama 3 büyüklerin de pek farkı yok ya...

böyle de bünyenin psikolojisini bozan maçtı işte... ayrıca buradan fenerbahçeli futbolculara seslenmek istiyorum;

ileri atacaksın topu kardeşim, ileriii... kale orada, oraya doğru...
hesabın var mı? giriş yap