• başlama saati 21,30 dur.

hem referandumun * hem de basketbol maçının sonucu * göz önüne alındığında; bazılarımızın kendini 2-0 yenik hissederek gideceği ve de moral bulmak için galatasarayımızdan çok iyi bir futbol ve çok daha iyi bir skor umacağı maçtır. *
  • galatasarayın uzun süreden sonra yabancı kontenjanı sorunu yaşayacağı maç. en son fenerbahçe maçına 6 yabancı ile başlanmıştı. ondan sonra gerek leo franconun gözden çıkarılması gerekse sakatlıkların olması bir türlü yabancıların hepsini birarada görme fırsatı olmamıştı. bu süreçte oynadığı 10 maçta 4 galibiyet, 2 beraberlik, 4 mağlubiyet almıştır.

en son oynadığı maçlar ve ilk 11 başlayan yabancılar

29 ağustos 2010 eskişehirspor galatasaray maçı neill, elano, baros
    22 ağustos 2010 galatasaray bursaspor maçı neill, kewell, baros
    14 ağustos 2010 sivasspor galatasaray maçı neill, cana, kewell
    16 mayıs 2010 gençlerbirliği galatasaray maçı dos santos
    8 mayıs 2010 galatasaray antalyaspor maçı neill, keita, jo
    1 mayıs 2010 istanbul bb spor galatasaray maçı elano, keita, baros, jo
    25 nisan 2010 galatasaray bursaspor maçı neill, elano, baros, keita, dos santos
    17 nisan 2010 manisaspor galatasaray maçı neill, elano, baros, keita, dos santos
    11 nisan 2010 galatasaray diyarbakırspor maçı neill, elano, baros, keita, dos santos
    5 nisan 2010 sivasspor galatasaray maçı neill, keita, dos santos
    28 mart 2010 galatasaray fenerbahçe maçı franco, neill, elano, jo, keita, dos santos
  • formamızı üstümüze çekip eski açık tribünlerinde kral metin oktay için bağıracağımız maç.

arda yok, misimovic var, cana yedek, pino kadroda... bir tanesi bile umrumdaysa anam avradım olsun. bugün benim için kabir ziyareti günü. metin abimin evi ve ebedi istirahatgahı olan sami yen'e gidip taraftar dilinde dua edeceğim 90 dakika ruhu için.

gerisini rıdvan, sergen falan yorumlasın. keyfim yok bugün.
  • metin oktay'ın 10 numaralı formasının bugün sahada olmaması çok hoş bir tesadüf.
  • zaten metin oktay'ın olduğu için arda turan'a verilen 10 numarayı izlemeyi haketmeyenlerin bi'zahmet izlememesi gereken maç. kendi kaptanına laf sokmaya bayılanların izlememesi gereken maç. tuttuğu takımı bırak, tuttuğu ülkenin yetiştirdiği en büyük yeteneklerden birine sahip çıkmayanların izlememesi gereken maç.
  • galatasaray adına enteresan bir sınav. arda turan olmadan takım nasıl şekillenicek heyecanla beklemekteyim açıkçası. kağıt üzerinde takım full yabancı bir hucum hattı ile mücadele edicek. elano oynarsa keza, taraftarın ondan ilk geldiğinde çok beklediği fakat artık sallamadığı şeyleri yapıcak mı, misimoviç nasıl olucak, baros'u nasıl oynatıcak...bir sürü tilki var kafada.
  • en son 2005 yılında gitmiştim ali sami yen'e. o günden sonra da pek içimden gelmemişti açıkçası. 2 yıl önceki olimpiakos ve trabzonspor maçları hariç. o maçlar için de bilet bulamamıştım zaten.

ama bu akşam stadda olmam gerektiğini hissediyorum. sebebini bilmiyorum ama orada olamayacağım için suçluluk hissediyorum.

metin oktay'ın ölüm yıl dönümüne denk gelen bu maçta...

---

yönetimin yaptığı açıklamada maça arslan forma ile çıkılacağı belirtilmiş. gönül isterdi ki parçalı bugün de sahada olsun. sadece gönüllerde ve tribünlerde değil.
  • arda'nın yokluğunda oynanacak ilk maç. misimoviç için talihli bir başlangıç olacak zira arda oynamadığı için saha içinde pas attı atmadı tartışması olmadan kariyerine yeni bir başlangıç yapacak. arda için iyi olacak zira sakat ve onsuz takım nasıl direnecek ne kadar ayakta kalacak ortaya çıkacak elano ve misimoviçin oyunları üzerinde gölgesi olmayacak haksız suçlamalardan uzak olacak. rijkaard ise istediği transferler yapılmış olarak başlayacak umarım kafasında çizdiği taktiği oynayacak bir onbiri sahaya sürecebilecek.
  • barış ayhan mustafa sarp üçlüsünün bozulduğu maç.

(bkz: hakan şükürler olsun)
  • -----ayhan---------sarp-------
    ----------misimovic-------------
    elano-----baros-----kewell---

hücum ve orta saha hattıyla feci şeyler yapacağımız maç. ya da elimizde patlayacak bilmiyorum.
hesabın var mı? giriş yap