• dünyaya beni satranç, mortal kombat, pes 2012, cs:source gibi oyunlarda yenmek için gelmiş canlı çeşidi.
  • henüz çok küçük olmasına ve bazı kelimeleri biraz biraz söylemeye başlamış olmasına rağmen birtakım gerçekleri çok iyi görebilen ufacık şeydir...

dalamar - güzelim benim hadi bi dayı de bana
    yeğen - ehii ehiii, ayı!
  • 12 yaşındaki yeğenin kıyafetine bok atarsın.

hala- kızım ne bu kılık, tiki misin? ehe heeh.
    yeğen- yok. test yaptırdım, ikoncan çıktım.
  • bal ne ki. şeker ne ki.

normalde fazla çocuk seven biri değilim. sevmiyorum derken zırt pırt ağlamayan, uslu ve biraz da sevimli bebeklere ölürüm, biterim; yanlış anlama olmasın.
    20 ekim 2009 tarihi itibariyle kepaze, rezil gibi sıfatlarıma bir yenisi daha eklendi: amca
    eve ilk geldiğinde açıkçası ''böööeeh, bu ne be, fare yavrusu gibi'' diye hayal kırıklığına uğramıştım; ancak günden güne öyle tavlandı ki. 4 aylık bebek bu kadar tatlı olur ya rabbi. amcası onun bülüğünü yesin.

her insan evladının tatması gereken bir nimet amca&hala&dayı&teyze olmak. öyle bir seviliyor, öyle bir seviliyor. onun ağzından damlayan salya mı ki?

bal ne ki. şeker ne ki.

edit: zırtlan oldu, cinlerimi tepeme çıkarıyor.
  • paketlerinin içinden çıkan tasoları seviyor diye aldığım cipsleri bana iade edip: "ben artık spora başladım, abur cubur yemem yasak" diyen sekiz yaşında bir afacan ki, tanımlara sığdırmak istemiyorum...
  • oğlan dayıya kız halaya çeker derlerdi. bizim fasülye doğar doğmaz halasına çekmeye niyeti olmadığını belli etti. zamanla fiziken annesiyle babasının karışımı bir şey oldu. huyu desen; nevi şahsına münhasır bir çocuk... tek bir ortak noktamız var; ben yazarken o konuşurken typo yapıyor:

aprek *, izma *, rügzar *, kekşe *...

bir de kendince seni seviyorum deme yöntemi bulmuş:

- hala.
    - efendim.
    - sen çok güzel bir halasın.
    - :) sen de çok güzel bir yeğensin.
    - saol.
  • uyanır uyanmaz yanınıza gelip, o pörtlek gözlerle "dayıııı" der, yüreğiniz erir. "bana nesküik yapar mısın, he bi de çizgili bilim aç." benim kahvaltım o olur tabii o an. çok da süslü yahu ve en cilveli kıza şapka çıkarttırır; yatmadan, sırf iyi geceler demek için duvağını takıp öyle yanıma geliyor sıpa. kırıta kırıta da bir gidişi var offfff yirim.

*he bi de dişini fırçaladıktan sonra, ağzını, kafasını sallayarak çalkalıyor.
  • ben ders calisirken yanima oturup gayet cool bir tavirla kalemimi elimden alip cok onemli bir is beceriyormuscasina enstituden gelen kiymetli evragimi karalayabilen insan. hayir isine oyle bir ciddiyetle yaklasiyor ki yapma etme demeyi hadsizlik belliyorum. booyle bi kafaya gore takilma ehliyetini 2 yasindan sonra vermiyolar mi? veriyolarsa talibim de ben, adim samuel 25 yasim
  • bi tanecik dunya tatlisi dünya şekeri, minik ayaklı (bkz: nasil ayak fetisisti oldum) , mis gibi bebek kokulu, ilk goz agrisi, cigerimin kosesi, halasinin kuzusu, fakat (bkz: mesafe) (bkz: buraya da ters smiley koyasim geldi)
  • $u an tam kar$imda, iki elini tuhaf bicimde havaya kaldirmi$, gulumseyen yuz idafesi ile uyurken, izlemeye doyulamayan biricik!
hesabın var mı? giriş yap