• şu aralar sahibinden.com'da bu oyun konsolunu ortalama 4500 tl'ye satan fırsatçılar türedi. bunları görüp de "aa türkiye'den 1000 lira daha ucuz, alayım o zaman." diyerek sazan gibi atlamayın. bu şekilde satanların çoğu amazon'dan 3800 tl'ye alıp itelemek isteyenler.

eğer aceleniz yoksa amazon'un ingiltere, almanya ya da fransa siteleri üzerinden sipariş verip, 4000 tl'nin altında bir fiyatla sahip olabilirsiniz. hepsi de türkiye'ye gönderiyor ve herhangi bir ülkenin amazon'una üyeyseniz yeni bir üyelik açmanız gerekmiyor. yapmanız gerekenler; üye girişi yapıp, ürünü sepete atıp, adres bilgilerinizi girip, kredi kartınızla siparişi vermek. sahibinden.com ve benzeri sitelerdeki avcıların ağına düşmeyin.

edit: vay amk, millet kazıklanmasın diye öğüt veriyorum ve 3-5 kuruş kazanmak isteyenin ekmeğiyle oynamış oluyorum öyle mi? adam aleni bir şekilde şark kurnazı olmayı övmüş, allah akıl fikir versin.

neyse yaptığım edit boşa gitmesin diye biraz bilgi vereyim. gümrükle ilgili mesaj atanlar oluyor. amazon'dan alışveriş yaparken gümrük vergisini peşin ödüyorsunuz. yani ürün kapınıza geldiğinde ekstra bir ücret ödemiyorsunuz. ve evet her şey dahil (konsol + gümrük vergisi + kargo) 4000 tl'nin altına satın alabiliyorsunuz.
  • doğru başlıkta olmayabilirim ama kısaca müşteri hizmetleri ile ilgili hikayemi anlatmak istiyorum.
    2020 aralık ayında amazon.de üzerinden aldım bu güzel ürünü ve hemen mail üzerinden garantimi aktif ettim. (2 yıl)
    geçtiğimiz hafta joystickte drift problemi başladı, devre temizleme spreyi falan ne denediysem olmadı, hatta giderek daha da artmaya başlayınca ben de dedim artık garantiye göndermenin zamanı geldi.
    ve şok, amazon.de üzerinden alınan bu konsolun kendi 2 yıl garantili ama joystickler malesef 1 yıl garantiliymiş ve 2 gün ile garantimin bitmiş olduğunu gördüm.

yeni joystick fiyatlarına bakmam ile kapamam bir oldu*
    bari müşteri hizmetlerini arayayım, ne yapacağımı sorayım diye düşündüm, kaç tl girecek acaba tamire, parça değişimine diye düşünürken görüştüğüm müşteri temsilcisi arkadaş, garantinizin üzerinden çok geçmemiş, biz onu garanti kapsamında sayalım, siz ürünü bize gönderin biz de size yeni bir ürün gönderelim demez mi, sırıtarak tabi falan diye 35465 kez teşekkür ederek kapattım.
    ürünü cuma günü gönderdim, şimdi yepyeni bir joystick göndermişler.
    lan oğlum biz böyle bir hizmete, böyle bir müşteri memnuniyetine alışık değiliz, kesin bi ibnelik çıkacak diye bekliyorum yeminle *

gerçekten harika bir hizmet ile garantisi bitmiş ürünüm, sorgusuz sualsiz yenisi ile değiştirilmiştir, çok teşekkür ederim microsoft.

edit: arkadaşlar soranlar oldu, bana yardimci olan kurum amazon degil, microsoft müşteri hizmetleridir.
  • ucuza ve eforsuz oyun oynamak istiyorum diyen bir insanın alması gereken alettir kendisi. sikmişim toplama bilgisayarını da oyun laptopunu da. yok bu cpu anakart ile uyumlu mudur, yok bu güç kaynağı bu sistemi kaldırabilir mi, yok mining yapanlardan dolayı ekran kartı fiyatları uçmuş da fiyatlar ne zaman düşermiş de miş miş. aldıktan sonra da yok montajıyla uğraş, ısınma problemiyle uğraş, windows yeni güncelleme çıkartsın onun yediği bok sonucunda ekran kartın falan yansın, onun garanti süreciyle uğraş. hem o kadar para dökeceksin hem de stres yapacaksın. neden? 10 fps fazla almak için ya da iki pixel fazla görmek için mi? gerek yok hocam, ben halimden gayet memnunum. iki kere oyun maksatlı bilgisayar aldım ikisinden de hayır görmedim, bir daha da para sıçmadığım sürece oyun için bilgisayar falan almam. hele o oyun laptopları ne öyle amk? dışarıda bir yerde çıkarıp masaya koyuyorum masanın yarısını kaplıyor, kırsam petrol çıkar içinden.

gamepass olayı da gayet iyi bu arada. sürekli oynayabileceğiniz online oyunlar haricinde kütüphanesi sizi en az 3 ay(hafta sonları boş zamanlarımda oynuyorum sadece, beni 1 yıl bile götürebilir) idare eder ki kütüphane her zaman bir değişiklik halinde.
  • kontrolcüsünün sol çubuğu bozuldu internetten bilgi alarak (bkz: #150622989) garanti sürecini başlattım, iş yerindeyken microsoft'un anlaşmalı olduğu ups kargo'nun web sitesine girerek kargoyu bulunduğum yerden teslim almaları üzerine rezervasyon oluşturdum fakat bunu yaparken cihaz yanımda değildi, aklımdaki düşünce 'nasıl olsa yarın öbür gün gelirler o zamana kadar da ben kutulamayı hazırlar veririm'di. fakat 5 dakika sonrasında beni aradılar ve geliyoruz orda mısınız dediler. durumu belirttim yarına randevulaştık.

28.03.2023 tarihinde ups kargo cihazı aldı ve bugün yani 30.03.2023 tarihi itibarı ile kontrolcüm yeni kutusunda sıfır vaziyette beni karşıladı.

hayatımda aldığım en iyi garanti süreci hizmetiydi, buradan microsoft'a ve ups kargo'ya teşekkür ediyorum
  • işten eve geliyorum. gamepad'in ortasındaki ışıklı yuvarlak tuşa basılı tutuyorum. konsol 5-6 saniyede açılıyor. dün yarım bıraktığım oyuna giriyorum, quick resume sayesinde oyunu hangi sahnede kapadıysam o sahneden devam edebiliyorum. bunların hepsi 25-30 saniye.

mükemmel alet.
  • iş sonrasında bir iki saat oyun oynamak için bugün aldığım şahane konsol. teknosa'dan satın aldım ancak sonradan fark ettim ki küçük bir kazık yemişim. 3 yıllık garanti ve kontrolcü değiştirme seçeneği ile 12k civarına gelen konsolu alırken satıcı arkadaş indirimli 3 aylık game pass üyeliği istermisiniz diye sordu ben de o garanti süresini hesaplamaya çalışırken kafam dağınık evet dedim. eve geldiğimde fişi kontrol ederken fark ettim aylık 45 tl olan game pass üyeliğinin 3 aylığını bana 300 liraya kitlenmişler ve bu versiyon ultimate de değil. yani içerisinde ea oyunları da olmayan standart konsol versiyonu. gerçekten canımı çok sıkmak istemedim bu mevzuya ama ulan eşşek herif 10 bin küsür lira para veriyorum hala 100 200 lira kazıklamaya çalışıyorsun beni. hay sizin şirketinizin bu aç gözlülüğüne, haram zıkkım olsun.
  • eğer oyuncu iseniz ve oyun bilgisayarınız yok ise hemen almanız gereken cihazdır.

neden hemen almanız gereken cihazdır diye sırası ile yazalım:

a- gpu mining geri döndü bu yüzden piyasada ekran kartı yok, evet gülebilirsiniz ama cidden yok ve bu durum bizim için değil tüm dünya için geçerli. yurtdışı amazonda bile kart bulunmuyor, e bay de satılan 2. el kartlara bakarsanız durumun ne kadar ciddi olduğunu görürsünüz.

b- bu cihaz vergi indirimi sonrası (şuanda 3.000 tl amazon.de) rakipsiz bir fiyat performansa sahip oldu, yani bu cihazın karşılığı nedir diye sorsanız
    işlemci de ryzen 3600 varyantı (1600tl) ve gpu da gtx 1650süper - gtx 1660 arası bir performansı var (rt hariç) (bu da ortalama bugün 2750 tl, miting öncesi 1800tl di) bakın sadece cpu +gpu ücretine konsol geliyor daha psu+kasa+mobo +ram ve ssd dahil değil.

c- bu cihaza biz konsol diyoruz evet ama bir konsola klavye ve fare takıyorsanız, size de oyun desteği çıkarıyor ve pc ile aynı oyun havuzuna atıyorsa bu cihaz hala konsol mudur? bir önceki nesilde xim e mahkumduk ama artık değiliz.

d- bu konsol şuanda 1 asgari ücrete size her oyunu 60 fps oynatırım diyor, özellikle başım ağrımasın, ben bu işlerden anlamam, bilgisayar için masa / ortamım yok diyenler için tasarlanmış bir alet. size vaad ettiklerini fazlası ile sunuyor, siz dertsiz bir oyun bilgisayar toplayayım deseniz türkiye de marka olarak bu fiyat bandında da ürün yok.

dikkat ederseniz hiç 4k , ps, gamepass vs muhabbetlerine girmedim native/upscale da tartışılır ama yukarıdakiler su götürmez gerçekler. ha mining bitince piyasada bir gpu patlaması olacak, tekrar vergi de gelebilir, döviz de yükselebilir o zaman bu girdiyi editleriz tabi.
  • yaklaşık bir ay önce gta v'e sarmıştım. sonra oynamayı bıraktım. az önce canım sıkıldı ve gta gireyim dedim. oyuna tıkladım ve 2 saniye içinde jet ski ile kaldığım denizin ortasından devam etmek üzere açıldı. quick resume şaka mı olm?

oyun açılırken bir sigara yakmak için çakmağı aldığım anda bir baktım los angeles sahillerindeyim.

t: tam bir f/p canavarı.
  • bunu profil resmindeki insana sorsana delikanlı

tanım: oyun konsolu

bundan önceki giriyi okumayanlar için ve silme ihtimaline karşı görsel
    profil resmine tayyip'i koyan adam 250 dolarlık alet neden burada 11 bin tl'den satılıyor diyor. bu başlığa yazıyor çünkü aletin fiyatı kadar gümrük vergisini bu başlığı takip eden babam alıyor.
  • herkes oyunlardan bahsetmiş ancak ben başka bir yönüne değineceğim. tabi bu dediklerim genel olarak xbox için geçerli.

içindeki edge den hayvan gibi memnun oldugum konsol. ps4 ten sonra yeni nesilde ps den mi devam edeyim yoksa xboxtan mı diye çok düşünmüştüm. benim gibi pc si sürekli tv ye baglı insanlar için biçilmiş kaftan. öyle ki pc ye sürekli baglı olan pc mi geçen gün sattım ve ek kazanc oldu. buradaki edge'in normal pc deki tarayıcıdan add on dışında eksiği yok. e bunun dışında spotify netflix youtube amazon prime ssport gibi uygulamaları da var daha ne olsun? benim evdeki vaktim bunlarla geçiyor zaten.

ps5 te browser bile olmadıgını düşünürsek bu alet benim için her türlü öndedir. dediğim gibi ihtiyaçlara göre değişir. ben casual gamer'ım. gamepasstaki oyunlar bana fazlasıyla yetiyor. he istemez miyim bir god of war oynayayım? tabii ki isterim. alırken de bunun muhasebesini yaptım. keza 585 liraya 3 yıl gamepass alabiliyorsun. yani bu alette oyuna para vermiyorsun 5-6 senelik yeni jenerasyon döneminde 2 tane baba oyun var biri last of us biri god of war. bunlar için 1 hafta ps5 kiralarım diye düşündüm ve öyle de yapacağım. geri kalan her sey icin bana xbox yetiyor.

canım xboxum <3 aha bu entry bile xboxtan giriliyor.
hesabın var mı? giriş yap