• eylül ayından itibaren hesap işletim ücreti* adı altında ücret kesmeye başlayan banka.
    8 dolar kesmiş az buz da değil hani.
    arayıp gider yapıcam. gider yapamam da what is this derim mesela ?
  • yil olmus 2011, hatta nerdeyse 2012 ve abd'nin en eski bankalarindan olan bu banka halen internet bankaciligi icin hicbir guvenlik sistemi kullanmiyor. gmail hesabima daha zor giriyorum gercekten. hacker'lara mi davetiye cikariyorlar, abd'de hersey pratiktir mi demek istiyorlar anlamadim. bir username bir de dandik sifre ile login olabiliyorsunuz. bir de halen her yerde reklam yapiyorlar, dunyada ilk internet bankaciligini biz baslattik diye. daltonlar zamaninda anlamislar bu durumu ve dogru hedef secmisler yani.
  • 1979'da ecevit hükümetinin kıbrıs barış harekatı sonrası başlayan ambargo ve baskılar yüzünden girdiği krizi hafifletmek için imf yerine tercih ettiği banka. 150 milyon usd kredi için tmo stokları ipotek edilmiştir.
  • hem california'da, hem texas'ta ve hatta las vegas'ta calisanlariyla hasir nesir oldugum; bizim turkiye'deki bankaciliktan alisik olmadigimiz, hatta daha ilkel diyebilecegimiz bir banka. subelerinde oyle numara alip filan beklemezseniz, 10 yil once bizde oldugu gibi uzun kuyruklara girilir.. onlara kazandirdiginiz musteri basina 25$ bonus verirler.. atm'leri sadece arabalilar tarafindan kullanilabilecek sekilde yapilmistir.. fakat eger ki bu bankadan bir debit card (bizdeki atm karti) aldiysaniz dikkatli olunuz, cunku bizim atm karti mantigiyla hesabimdaki parayi harciyorum derken eksilere dusebilirsiniz. her eksiye dustugunuz alisveris icin de 30$ ceza verirsiniz. yani yediginiz 5$'lik sandvic icin 35$ veriyor olabilirsiniz aslinda ve amerika'dan ayrilmadan onceki son gun size 200$'lik borc cikarabilirler.
    ama olsun, benim gibi "abi ogrenciyiz yapmayin etmeyin" derseniz o borclarinizi da daha siz bile inanamadan silebilirler. musteri dostu bir bankadir acikcasi..
  • 2013 yılında abd'nin, muhtemelen de dünyanın en çok kar eden bankası. cool bir bankadır bu. öyle ki merkezi san franciscodadır. perakende bankacılık deyince abd'de ilk akla bunlar gelir. abd'de mortgage kredilerinde abd'de %25 gibi bir paya sahipler. yatırım bankacılığı taraklarında bezi yoktur, bu yüzden yaraklara gelmez. hisseleri iyi kazandırır. major league soccer sponsorudur.
  • ben 4 ay kullandım çok beğendim. internet bankacılığı çok iyi mobilden rahatça bütün transferlerinizi yapabiliyorsunuz mesela. bir de şubelerine gitmeye görün o ne ilgi o ne güleryüz. çalışanlar çok nazikler, koltuklarda oturup dergi okuyorsunuz sonra onlar sizi çağırıyor ayrı odada işlem yapıyorsunuz . öyle sıra numarası falan hiç yok. insana kendini özel hissettiriyorlar.
  • her ay acımasızca 12$ hesap işletim ücreti kesen, çalışanları son derece titizlikle seçilen, şubelerinde sizi rockstar gibi hissettiren, internet şubesine giriş ekşi'ye girmekten daha kolay olan banka.

hesabınızı, hesap açtığınız zaman görüştüğünüz temsilcinize e-mail atarak kapattırıp, türkiye'deki adresinize çek göndertebilirsiniz.
  • zamanında banka çalışanlarına çok katı bir satış kotası getirmişler. ne yapar edersiniz, kart/hesap kotanızı doldurursunuz, ya da işinizden olursunuz demişler. gerek kotasını doldurmak zorunda kalanlar, gerek de satış bonusunu tatlı bulanlar sahte hesap açarak bir kabarıklık yaratmışlar.

lanet olası federaller de durur mu? yapıştırmış cevabı.

2011 yılından beri açılan bir milyon küsür sahte banka hesabı sebebiyle bankaya yüz milyon dolar ceza kesilmiş. 5300 çalışan da işinden olmuş.
  • hisse senedi fiyatları baz alındığında piyasa değerine göre, bir zamanlar (2016 yılında) dünyanın en büyük 2. bankası olan firma.

bir süre önce yaşanan hileli hesap skandalı ve alınan cezaların yanı sıra müşterilerinin dijital bankacılığı tercih etmesi nedeniyle üç yıl içinde 800 şubesini kapatıp 26.500 çalışanını işten çıkaracağını açıklamış.

35 ülkede şubesi bulunan bankanın, müşterilerinin izni olmadan binlerce hileli mevduat ve tasarruf hesabı açtığı ortaya çıkmış ve açılan soruşturma sonrası milyonlarca dolar ceza ödeyip ciddi hukuki giderlerle boğuşmak zorunda kaldığı bilinmekteydi.
  • amerikan big four bankaların 3 numarası.

batı yakasının lideri ve merkezi san francisco'dur. türkiyede ne zaman ortaklık kurar bilinmez ama amerika birleşik devletlerinin geneline yayılmasına 2008'de wachovia'yı alarak başladılar.
hesabın var mı? giriş yap