• kelime anlami 'sucuk' (kucuk su) olan, kuzey insanlarinin icat ettigi,
    arpadan yapilma bir icki. ozellikle icdat edildigi topraklarda ilac
    niyetine bile kullanilir. kalitesizleri kisirlik yapar, korluge yol acabilir.
  • (bkz: votka)
  • muhtemelen dünyanın gelmiş geçmiş en eğlenceli şarkısı.
  • alkol oranı %40 olan bir içki.

tekila ile arasindaki tek fark; tekila ejderha yapar, vodka ise tersten ejderha yapar.
  • eşeğin aklına karpuz kabuğu düşüren sevgili yazarlar sayesinde, uyumak için gittiğim odamdan, buzdolabına gidip yudumladığım alkol türevi.

kamu spotu; alkol dostunuz değildir.
  • ruscada su'cuk anlamına gelmeyen kelime. rusların herseyi ufalttıgı dogru olsada vodka kelimesi bu tanıma uymaz.en kalitelisi ruskiy standarttır. sek icilmelidir.eger aromalisi icilmek istenirse piyasaya yeni düsmüs olan "blagoff" mukemmel bir secim olacaktır. absoluttan bayagı bir ucuz*.içmenin disinda , igrenc gelse bile kulak temizliginde kullanilir.
    ek olarak ruscada su'cuk anlamanı gelen kelime vodichkidir.
    edit: sergey sagolsun uyardi. megersem kullaniliyormus, hos ben israrla bi kere bile denk gelmedim kullanildigina ama kullaniliyormus. boyle biline
  • korpiklaani'nin daha onceki sarkilarini gozden gecirerek yaptigim son derece yuzeysel bir arastirma sonucunda digerlerine oranla vokal acisindan daha cok sesli buldugum sarki bu. diger sarkilari koro halinde soylemisler sanki ama bunda "burada bu kadar adamiz, birimiz soylesin iste kalanlar arkadan 'vodka' falan diye bagirsin, senlik olsun" demisler gibi. ondan bana da degisik geldi herhalde. iyi olmus ama. bir konser performansi su linkte mevcut:

http://www.youtube.com/…ydevv6r_rzg&feature=related
  • ne tatsızı, tatsız falan değil, hatta kötü tadlı. bunu sek içen adamları anlamıyorum hiç ama tabi renk zevk. martiniyle kombinleyecen.
  • rusçada su anlamina gelen voda sözcügünün küçültme hali. yani kucuk su ya da su’cuk anlaminda. genellikle tahil tohumlarindan yapilir ancak fermantasyon sirasinda patates gibi baska maddeler de konur. damitma teknikleri rusya’da 12. yüzyildan itibaren biliniyor. 15. yüzyilda aromasi ve tadi iyilessin diye bal da katilmaya baslanilmis. 18. yuzyilda karisimin damitilmasi yolunda yeni metodlar bulunmus. vodkanin ana vatani polonya imis. polonyali tarihciler rusyaya vodkanin polonyalilar tarafindan götürüldügünü yaziyorlar. polonyada da vodkanin geleneksel yöntemlerde üretildigi isveçte oldugu gibi vodka, tibbi amaclarla kullaniliyormus.
  • çok fena kafa yapan meret. 3 şişe içmişliğim var sonrasında arktik okyanusunda kutup ayılarıyla yüzmüşlüğüm var.
    http://tinyurl.com/d46lmdu
hesabın var mı? giriş yap