• bir gün şarabım tuttu, ama cumartesi'den başka şarap yok bakkalda. mızıldana mızıldana almak üzereydim ki bizim mümin bakkal "dur dur" dedi, "sana bi kıyak yapayım". arkadan bir şişe kırmızı vinkara getirdi, ne üzümü hatırlamıyorum bile çünkü vinkara'yı hiç duymamışım ve dandik şarap gözüyle bakıyorum ama cumartesi'den de kötü olamaz diye.. 10 liraya verdi şişeyi, gittim ben de bir güzel içtim. bir güzel bir güzel. sonraki günlerde çolo'daki indirimli şaraplar arasında 14.90 liraya görünce hemen kaptım. vinkara kalecik karası.. bu kadar güzel olur. bir daha o fiyata bulamadım. kipa'da satılıyor ama en son baktığımda 25-40 arasında değişiyordu fiyatları.
    kaliteyi düşürmesin, fiyatları arttırmasın temennileriyle kendilerini tebrik ediyorum. demin bir haber okudum şarapla ilgili, vinkara kalecik karasını hatırlayınca ağzım sulandı da üstünüze afiyet ondan yazdım.

baksanıza 80-90 liralık şarapların olduğu listede:

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/23225873.asp
  • 25 cl'lik yeni küçük şişeleri çıkmış. tek içimlik şahanesi bişey. tıpkı gazoz kapağı kıvamında, çeviriyorsun, açıyorsun, içiyorsun. kırmızı sevenlere kalecik karası özellikle tavsiye edilir. beyazda naricesi favorim. severim.
  • ılk zamanlar iyi şarapları uygun fiyata satan bir marka iken 'zaten bu millet ne anlar şaraptan, zaten musteri markaya alisti' mantığıyla sülfür ve aroma bastığı boktan şarapları itelemeye başlamış firma. almayın, ertesi gün sülfür sebebiyle kafanızı duvardan duvara vurmak istersiniz.
  • her ürününü begeni ile tükettiğimiz bir markadır. özellikle doruk serisinden roze'si ve mahzen serisi ürünleri harikulade. yukarıdaki entry'lere pek anlam veremedim?!? sanıyorum rakip firma durumları!! olacak artık o kadar.
  • merlot'su icmelere doyulmayan guzide sarap markasi.
  • 27 tl ye aldığımız merlot'unu tavsiye etmediğim marka. daha ucuza los pagos varken hele...
  • şarap namına hiç ahkam kesecek insan değilim ama, beyaz şarap pek sevmeyen, kırmızıyla daha çok haşır neşir olan şahsım atıyorum bi buzbağın beyazını içerken kesif kesif asitliğini hissedip içemeyen bendeniz bunun chardonnay'ını lıkır lıkır içmişimdir.

hell yeah diyoruz sayın seyirciler.
    nice romantik akşamlara...
  • yanılmıyorsam ankara'nın kalecik ilçesinde bağcılık yapan şarap üreticisidir. boğazkere üzümünü burada denemiştir, fakat maalesef o beklenen gerçek boğazkere ortaya çıkmamış, onun daha zayıf bir örneği satışa sunulmuştur.

henüz öküzgözü'nü denemedim.
  • hakkında hiç bilgim yokken üzerinde kalecik karası mahzen 2014 yazanından bir şişe aldım. tam olarak şu anda ilk kadehi bitirmek üzereyim. bence fiyatına göre de değerlendirirsek 10 numara şarap. çok şaraptan anlamam bu arada. benim hoşuma gitti diyelim. benim gibi tiplere tavsiye etmiş olmak için yazıyorum. aha yazdım.
  • vinkara quattro serisi öküzgözü - boğazkere - alicante içimi hoş bir şarap.

vinkara kırmızı ise uygun fiyatlı şaraplar arasında içilebilir olanlardan.

http://www.vinkara.com/default.aspx
hesabın var mı? giriş yap