• bu adam 7 yıl yattı diye kızıyorlar. evet çok çok haklılar da bi kişi de ulan 35bin insanımızın öldüğü tüm binaları bu adam mı yaptı diye sormuyor halen. o aralar sorulmuştu işte 3-5 kişi tarafından. adam resmen 17 ağustosun tek suçlusu gibi. şaka gibi ya.

veli göçeri attılar ortaya. herkes çekildi kenara. o dönem kenara çekilenlerin çoğu şuan dolar milyarderi oldu. yaptım olacak diye ortalarda cirit atıyor kimileri.

veli göçer değil 7, 27 yıl yatsa vicdanları tatmin etmezdi belki ama ya diğerleri? yazık valla.
  • 17 ağustos 1999 depreminde yıkılan binaların ve binlerce ölümün tek sorumlusu.

başka isim hatırlayan var mı? yok. hiçbir devlet görevlisinin veya kurumunun adı geçti mi? yok. herif bütün yıkılan binaların tek sorumlusu. hangi it izin veya onay vermiş, hangi puşt yapması gereken denetimi yapmamış, hangi pezevenk çocuğu rüşvetini alıp gözlerini kapamış önemli değil. her şeyi tek başına veli yapmış.

tam bize göre.
  • zamanında inşaatlarda deniz kumu ve hurda demir kullandığını/inşaatlara bunları sattığını gazetelere rahat rahat açıklayıp hala reklam yıldızı olan, burun deliklerinden para fışkıran bazı şahısların paravanı, günah keçisi. evet veli göçer'in yaptıkları ortada, keşke müebbet yatsa, fakat bu şahısların kendilerini geçtim (nasıl geçeceksek), ortaya bu adamı atıp da geri kalanını bir güzel gizleyen devlet ve medya da az mı suçludur? of ulan bu nasıl iş ya.
  • artık dışarıda. 140 küsür insanın hayatına son verdi ama 7.5 yıl yattı. sonra adalete güvenin diyorlar bir de. kimle dalga geçiyorsunuz oğlum siz?
  • depremzedelerin linc girişiminden zor kurtulan, arabası yakılan allahın gazebi sahsiyet. (bkz: allahın gazebi)
  • 195 kişinin ölümüne sebep olmaktan hüküm giy. "kalfa ve sıvacı beni kandırdı. rabbim de milletim de affetsin" de. sonra sahalara geri dön.
    tanım: vicdansız ve utanmaz kişi.
  • gunah kecisi ilan edilmesi suclu olmadigi anlamina gelmeyen ve kendisine sempati duyulmamasi gerektiren kisi.
  • daha büyük babalara gücü yetmeyen dünyevi adaletin deprem sonrasındaki günah keçisi.
  • çarkıfelek de bu adamın evleri verilirdi büyük ödül olarak.
  • toplumsal günah keçisi durumunda olan ilk önce medya tarafından hedef gösterilerek mahkum edilmiş bir insandır. o evlerin oraya oturması bir kişinin parmağıyla mı olmuştur, yakınen sorgulanmalıdır. sonuçta, biri pişirmiş biri yemiş biri hani bana hiç dememiş midir? denetleme sistemimiz ulu devletimiz nerelerdedir? unutulmamalıdır ki depremde milyonlarca insan ölmüştür. aynı kaba işiyenler şu anda mutlu mesut inşaatlarına inşaat katmaktadır. buradan çıkarılacak önemli sonuç hayatta her şeyi yapabilir yüz binlerce insanı öldürebilirsin yeter ki yolunu bil.
hesabın var mı? giriş yap