• fleetwood mac'in neden tüm zamanların en iyi gruplarından biri olduğunu gösteren köşetaşı albümlerden birisi.

fleetwood ile ilgili bir belgeselde bu albümü ve özellikle parçayı rumours'ın en çok satan albümler listesinin 2 numarası olması nedeniyle yaptıklarını söyler lindsey buckingham. lindsey'e göre tüm zamanların en çok satan albümü olan thriller'ın arkasından 2 numaraya oturmak gruptakilerin hiç hoşuna gitmemiş. "orası michael jackson'un topraklarıydı" diyor lindsey belgeselde. "madem öyle biz de tusk'ı yaptık bakalım bizi sevenler nereye kadar gelebilecek görmek istedik".

tahmin edileceği üzere tusk listelerde görünmez bile çünkü ancak deneyimli kulakların müthiş keyif alabileceği bir parçadır. "don't say that you love me" sözleri rumours'u öylesine alıp dinleyen "ne olsa dinlerim" diyen liste takipçilerine söylenmiştir sanki..
  • izlemeyin abi bu filmi. film kötü demiyorum. eğer amacı rahatsız etmekse çok iyi başarmış. başka bir şey kaybetmezsiniz yani. izlemeyin.

hayatta ufak tefek şuçları olan ukala bir adamın, aniden, acımasızca hayatının elinden alınması ve ızdırap dolu bir ömüre dönüştürülmesi anlatılıyor. bu filmi çekmeselerdi de bir şey kaybetmezdi dünya. hayata ve izleyenlere bir şey kattığını sanmıyorum.

benim izlediğim en sert filmlerden biriydi. izlemeseydim daha iyi olabilirdi. bir de bu vahşetin içine komedi öğeleri katmaya çalışmışlar daha da gerçekçi olmuş.
  • --- spoiler ---

johnny depp hiç olmamış bu filmde. tusk'ın bir komedi olduğu zaten anlaşılabiliyordu, filmin dokusuna hiç uymayan karikatürize dedektif lapointe karakterinin ortaya çıkıp "bu aslında bir komedi" dercesine çabalaması, gayet iyi giden filmi bir anda enkaza çevirdi. dedektif normal bir karakter olsaydı film çok daha iyi işleyecekti diye düşünüyorum.

--- spoiler ---

not: fragmanın sonuna doğru filmin hikayesinin doğuş anını kevin smith'in sesinden dinlemek mümkün.
  • ilginç bir film, iğrenç kesip biçme sahneleri yok, seyredilmeyecek bir sahnesi yok.

korku filmi gibi ama korku unsuru olarak kesip biçme yok, peki ne var;
    bunun yerine komedi ve acı karışık bir şeyler koymuşlar ortaya. komedi unsuru var, dram var, korku ögeleri de var, insan ilişkileri, ucundan kıyısından özlü söz olacak tarzda felsefiik cümleler...

değişik bir mesajı var ama şimdi toparlayıp, yazıya dökemiyorum, bence seyredin.
  • dotadaki eğlenceli herogilllerdendir. kartopu vardır buz atar ve en tatlısı aparkatı beynine yapıştırır.

zevk için oynayınız.
  • harika bir evernote optimizasyon ve görselleştirme arayüz programı diğer 5 evernote client gibi linux için geliştirilmiş ama windows için de çıkarılmış sanırım şu an resmi uygulama dışında windows için tek client konumunda.

https://champloohq.github.io/tusk/

edit: web arayüzünü kullanıyor sanırım ama aplikasyondan ble daha hızlı geldi bana ayrıca dark teması güzel.

edit2: bir tanıtım yazısı http://www.omgubuntu.co.uk/…unofficial-evernote-app
  • filmi dün izledim. oldukça rahatsız edici, sert bir film. kanlı sahne yok belki ama bıraktığı hasar en vahşi gore'lardan daha fazla. bu yüzden filmden nefret ettim, diğer yandan verilen emek açısından beğendim. korku filmlerini benim gibi kafa dağıtmak için izliyorsaniz hiç bulasmayin.
  • kendimi kötü hissettim sonunda. neden boyle bir anlatıya gerek duyulduğunu da anlamadım. bir insan nasıl mors olur ve onu kurtarmaya gelenler bile onu oyle bırakırlar? umarım uyuyabilirim.
  • klasik olmuş,klişe olmuş bu holywood filmlerinde belli bir tempo ve gizemle giden film nasıl bok edilir...

--- spoiler ---

insandan mors yapmalarını s.et;

kasiyer kızlardan biri johnny deep'in kızı lily rose melody depp

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap