• kitap okuyanla, doktora yapanla, satranç oynayanla, klasik müzik dinleyenle, yurtdışına çıkınca karı kız peşinde koşmak yerine oranın müzelerini gezenlerle dalga geçilen millet. ortalamaya aykırı herkese kötü gözle bakılan millettir ayrıca.
  • yüzyıllar boyu doğu kültürüyle yoğrulmuş, genlerinde doğu kültürü kodlu, kanında doğu kültürünün kanı akan on milyonlarca insan bir gün tüm hayatlarını batılı gibi yaşamaya karar verir ve olaylar gelişir..
  • fiziksel engelli, belediye otobüsüne binerken alçaltma rampası kullanmak zorunda kalacak diye onu otobüse almayan, bağırıp çağıran insanlardır.(tesadüfen bir araya gelmiş insanların aynı şeyi düşünmesi ilginç...hımmm)

duyma engelli biri ücretsiz geçiş kartıyla halk otobüsüne binmeye kalktığında, onu yaka paça dışarı atan görevliye aval aval bakarlar da bunlar.

işte böyle vicdan sahibi, necip bir millettir, türk milleti.
  • bir tuhaf millet... toplumsal hazifasi hatirlamasi gereken olaylar icin cok zayif, unutmasi gerekenler icin ise cdrom gibi mubarek.. read only bir nevi.
  • tuhaftır, bazen anlamakta güçlük çekilebilir.

örneğin tüm yurtta çiftçiler ağlamaktadır, "hayat zor" diye inlemektedirler. adamın cebine giren para değişmemiş, zerre kadar artmamıştır. hal böyleyken, başbakan çıkar; "kişi başına düşen milli gelirimiz arttı, rekor üstüne rekor kırdık" der, halk sevinir bu sefer "oley ya zenginleştim, ekonomi süper" diye, oyunu atar tekrar o partiye.

tuhaf, valla tuhaf.
  • ben müslümanım der domuz eti yemez ama içki içer

arabada giderken koduğumun yayaları ışığı beklesenize der

yürürken koduğumun arabaları ışığı beklesenize der

bütün kızlar bana versin ama kız kardeşim kimseye vermesin der

yaya geçidinde ulan avrupada adımını attığın gibi bütün arabalar durur der

arabada ne yol vercem lan beklesinler der

namaz kılmaz, oruç tutmaz, dua etmez ben müslümanım der sonrada ateistim diyene ne biçim adamsın sen der

hiçbir dine saygı göstermez ama islamla ilgili en ufak tartışmada hemen olay çıkarır

ülkede yıllarca yapılmış olan yolsuzluğu, yalancılığı, adam kayırmayı, rüşveti yabancı basın bir köşe yazısında belirtse olay çıkarır o ülkenin ürünlerini almaz, kullanmaz boykot eder

bu boykot en fazla 1 sene sürer

damsız bara alınmayınca isyan eder

kız arkadaşıyla bara girince lan niye bu sapları alıyorlar içeri diye laf eder.
  • turk milleti ile ilgili guzel tanimlamalardan birini de, cennette allah kasesinden rakisini eksik etmesin, ustat neyzen tevfik yapmistir. buyrunuz:

türk milleti gariptir // her bi lafı kaldırmaz // ibne dersin kızar da // s.k.rsin aldırmaz
  • atamıza* göre çalışkan olan, ama bu çalışkanlığını nedense göremediğimiz millet
    (bkz: türk milleti çalışkandır)
    (bkz: hani nerde)
  • 1 kasım 2015 tarihinde çok ama çok önemli bir karar verdiler.

bu ülkenin ve kendi yüzlerini batı dan doğu'ya çevirdiler. yine yeni yeniden tarihde defalarca görüldüğü üzere sadece ama sadece kendi anlık çıkarları için hareket ettiler.

şu günden sonra ben de sadece kendimi , ailemi ve sevdiklerimi düşüneceğim. ülke de millet de yerin dibine batsa sikimde değil.

ahtım olsun.
  • maalesef günden güne ahlaksızlaşan,yozlaşan bir millet olma yolunda hızla ilerlemektedir.
    kısa yoldan zengin olma ihtirası, bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantalitesi toplumun geneline yayılmaktadır.
    herkes gücü yettiğince çalma- çırpma gayreti içersinde.
    memuru rüşvet yiyen, esnafı vergi kaçıran, iktidarı yolsuzluk yapan, üreticisi hormonlu ürün yetiştiren bir millettir.
    herkes bal tuttuğu parmağını yalama gayreti içersine girmiştir.

umarım girdiğimiz bu yanlış yoldan kısa süre içinde doğru yola saparız.
hesabın var mı? giriş yap