• gelmiş geçmiş en sağlam girişe sahip parçalar arasında üst sıralardadır. paradise lost'un da en sağlam parçası olduğunu söylersek yalan olmaz heralde. ayrıca davul tonları lokum tadında yırtıcıdır(tabire bak), sağlı sollu vurur ama acıtmaz, dayak yerken zevk alırsın.

(bkz: artık kalmadı böyle şeyler)
  • 1997 yılında kaydedilmiş, pek bilinmeyen bir versiyonu da olan şarkıdır. o dönem paradise lost, one second sularına girdiği ve hafiften müziği yumuşattığı için yeni versiyon da biraz daha rafinedir, nick holmes, icon'da yaptığı gibi kükremez. aynı kayıdın enstrümental hali de mevcuttur.

tabii ki de müthiş bir şarkıdır. paradise lost'un tarzının en "hit" parçalarını bir bir dayadığı dönemin yadigarıdır. 2009'da geldiklerinde çalmamışlardı ayrıcana, içimizde uktedir.
  • icon albümünün en iyi parçası idi.

hem doom hem de gothic sınıfına sokulabilecek bir eserdir efenim.

ama en güzel versiyonu, benim yaptığım gibi 1997 yılında stüdyo ümit'ten alınmış kasetten dinlenendir.
  • ya yok abi ben buyumicem. ben hala ne zaman bu parcayi dinlesem yola geliyorum ya. ruhumu sagaltiyor.

yalniz bugun cok ilginc bi seye sebep oldu sevgili true belief. isten ciktim eve donuyorum. metrodayim, bangir bangir metal dinliyorum. yalniz goruntum, dinledigim muzikle olabilecek en alakasiz halde. pembe ve beyaz karisimi bi takim, hanim hanimcik aksesuarlar ayakkabilar sac bas falan. kibar kibar oturuyorum. volume u abartmisim sanirim. once south of heaven verdim, sonra true belief e gectim. ucuyorum ben kafama gore.hanimhanimcik. uzun sacli ve belli ki metalin metal oldugu zamanlari yasamis bi abimiz de beni kesiyo. hay skeyim dedim seninle mi ugrasicaz simdi. anlamadim once. eleman tempo tutmaya basladi. kulaklitan gelen sesle dinliyo ne dinliyorsam. neyse. gulumsemeye falan basladi. pis pis baktim yaklasma skerim anlaminda. yok. sallamiyo. ben indim duragimda, o da indi. hah dedim gel ne diyceksen de git.

- pardon bi sey sorucam
    + nedir?
    - true belief i tesadufen mi koydunuz ipodunuza yoksa harbiden seviyor musunuz?
    + sen dalga mi geciyorsun? true belief tesadufen yuklenir mi olm ipod a?
    (eleman hafif geriler ve kiligimi kiyafetimi bi daha suzer)
    - helal olsun yenge. (yenge nerden ciktiysa- dedim sictiiiik. iyiden iyiye olgun gorunmeye basladik a.k.)
    + ben gidiyorum. yenge de degilim ben.
    - yok harbiden helal olsun. testament a gidiyor musun?
    + sence?
    - orada gorusur muyuz?
    + ya hadi yuru ya cidden bak kafam sunger gibi hic cekemem simdi
    - peki.

abi paradise lost, bu saheserlerinin bu sekilde bi yazis aleti olarak kullanildigini bilse intihar eder lan. ne salaklar var su dunyada.
  • zamanda yolculuğu gerçek kılan bir paradise lost şarkısı. ne zaman dinlesem sene 99.
    olmaz olsun böyle güzellik, kendimi parçalayasım geliyor ulan.
  • ben kadar taş kalpli bir insanı ağlatabilen paradise lost parçası. dünya üstü, böyle bişey olamaz bulaşmayın . derimi yüzseler daha az acı çekerim.
  • üstte de benim yazdığım parça*. gelmişiniz ve de geçmişinize saygılarımı sunuyorum bu parçada emeği geçenlerin. inanın ki sadece kendim için konuşuyorum. ben. benim ağzıma sıçsın. dünya üzerindeki en mükemmel parçalardan biri.
  • kimi filozoflara göre "that's the first condition for sth to be 'knowledge'."
  • (bkz: love like blood)'ın chronology of a love-affair, (bkz: on thorns i lay)'in as we die for... paradise lost adlı tribute albümde yorumladıkları (bkz: paradise lost) şarkısının adı.
hesabın var mı? giriş yap