• kullanmak için hasta olmaya gerek olmayan nefes egzersiz cihazı.

bir süredir bu zımbırtı ile nefes egzersizi yapıyorum ve sonuçları inanılmaz. normalde koştuğum vakitlerde ağız nefesi olmadan devam edemez ve nefes nefese kalırdım genelde. geçenlerde burun nefesi ile koşayım bakalım yapabilecek miyim dedim ve sadece burun nefesi ile -burundan alıp burundan verme- 5.06 km’yi 32.11 gibi bir sürede tamamladım. ki normalde 5 km için en iyi sürem 34.48 dk iken. demek ki çok oksijen aslında çok da iyi değilmiş.
  • nefesi içe çekmeden evvel akciğerin tamamen boşaltılmasını gerektiren,
    günde 4 kere tek set ile başlayıp, yavaş yavaş artırılarak kullanılması sonucunda günden güne nefes kapasitenizin çok arttığını göreceğiniz, ucuz ama etkili alet.
    not: ilk başlarda baş ağrısı oluşması normaldir.
    t. akciğer kapasitesi artırma amaçlı egzersiz aleti.
  • hakikaten akciğerin tamamını kullanmamızı sağlıyor. bir rivayete göre de akciğerleri temizliyormuş . bende 4 gündür çalışıyorum bir iş yerine bir evime aldım. ama ikisi de evimde duruyor :) rüya acaroğlu isimli doktorun çok videosu tanıtımı var . takip edin hatta soru sorun kendisine cevaplıyor .
  • varlığını yeni öğrendiğim cihaz. astım tedavisi için iyi diyorlar. inanamadım. gerçekten bu kadar kolay mıydı?
  • özellikle ameliyatlardan sonra akciğerlerin çabuk toparlanması için nefes egzersizleri yapmaya yarayan , içindeki 3 topu nefes kuvvetiyle kaldırma prensibince ` : motivasyon` ` : gaz` ` : ne dersen artıkkullanılanprimitif ` alet.
  • günlük hayatta kısa kısa nefes alıp verdiğimiz için olsa gerek, arada sırada böyle derin nefesler almamızı sağlayan basit aparat.. akciğer enfeksiyonu geçirdim iyileştim ancak merdiven çıkarken hala nefesim kesiliyor.. hastalık öncesinde her gün bisiklet sporu yapan birisiydim..

neyse eski günlere hızla dönmek amacıyla aldım ve birkaç gündür kullanıyorum.. üç topu uzun süre havada tutmak için ne zaman derin nefes alsam gerçekten çok iyi hissediyorum.. bu aparat elimin altında olduğu için nefes egzersizi yapmak aklıma geliyor, normalde bu kadar yapmaz unutursunuz yani.. en ufak bir hastalık sözkonusu olmasa da sadece nefes açmak için bile alınabilir..
  • triflonun ağızlığı ağıza yerleştirilir, hastaya derin nefes alması söylenir. nefes alımı sonucunda oluşan negatif basınç aparatın içindeki topları sırasıyla havaya kaldırır. amaç topları mümkün olduğu kadar uzun süre yukarıda tutmaktır. hastanın topları daha yukarı üfleme konusunda teşvik edildiği güzel bir solunum aktivitesidir.

edit: tanımda yanlış bahsettiğim negatif basınç konusunda beni uyardığı için * e teşekkür ederim.
  • depresyon ve anksiyeteye de iyi geldiği söylenen basit ve ucuz bir nefes egzersiz cihazı.
  • nefes alırken hiçbir top hareket bile etmiyor, nefes verirken 2 top hareket ediyor sonuncu yine kımıldamıyor.. zor iş..
hesabın var mı? giriş yap