• japonya'daki merkezinden yapılan açıklamayla, deprem felaketini derinden hisseden van'a yaklaşık 10 milyon yen (220.000 euro) yardımda bulunmaya karar veren şirket...

iş gösterişe geldi mi, mangalda kül bırakmayan ve bu ülkenin kaymağını yıllardır yiyen koskoca koç'un, doğuş'un, doğan'ın, ciner'in, çalık'ın, özilhan'in ve karamehmet'in yapamadığını yapmış bir şirket...

tek kelimeyle helal olsun...

sadece sabancı, teknosa vasıtasıyla 1,000 adet ısıtıcı göndermiş...
    ekleme: koç'ta, koçtaş vasıtasıyla bir yardım çalışması içerisindeymiş...
  • yeni laptop aliminda, ucretsiz 320gb'lik hard disk kampanyasindan yararlanip hard diskimi aldigim ve dun kargo ikinci bir hard disk getirdiginde sasirarak, acaba bir yanlislik mi oldu diye kendilerini aradigimda bana "bildirme inceligini gosterdiginiz icin tesekkur ederiz, evet yanlislik olmus ama hediyemiz olsun." seklinde incelikli bir cevap veren firma. ben de kendilerine tesekkur etmis olayim buradan.
  • toshiba 8 gb flash diski camasir makinasinda otuz derecede yikayabilirsiniz. bozulmadigi gibi canavar gibi calisiyor. virusler bile temizlenmis.
  • usb flashdiskleri hakkında f.a.q da yazan bir soru ve cevap aşırı açıklayıcı tarzda aynen şu şekildedir :

--- spoiler ---

10. how do i format my usb flash memory transmemory™?

answer:
    usb flash memory transmemory™ are formatted at the factory.
    if you need to format one again, use your computer.

--- spoiler ---

kaynak : http://www.toshiba-memory.com/en/faq.html

(bkz: beyin bedava)
  • "do$$ibaa" diye okunduğunda sempatik olmakla birlikte, taklidi resmen sevimli olan firma: tobishi...
  • bir elephantine laptoplara küfrediyor entry'sinde daha beraberiz. *

arkadaşımın bir toshiba laptop'ı var, dünyanın en garip sorunundan muzdarip. eğer o anda bir video izlenmiyorsa (render olmuyorsa diyeceğim ki birazcık anlıyormuş havası vereyim) bilgisayar kendi kendine kapanıyor.

biz de bir film indirdik, bilgisayarı açtığımız gibi hemen koştura koştura onu açıp repeat'e koyuyoruz. manyak mıdır nedir anlamıyorum, nasıl bir görsel sanatlar sevgisiyse.
  • 6 yıldır kullandığım, ilk laptopumun markası. 6 yılda 1 kere format yedi. o da hard diski yakmışım, ücretsiz değiştiler. sorunsuzdu benim için hep. hala oyun yüklerim, bana mısın demez.

şu an bir tane hp netbuk sahibiyim, 2. yılında kanser etti beni.

neyse.

laplopları kral olan marka. bakmayın siz onlara.
  • laptopları için söylenebilecek bir şey varsa o da kaya kadar sağlam sistemler üzerine kurulmuş olmasıdır. tamamı compatible bir sistem üzerinde sattığı laptoplarında kimsenin beğenmediği o vista üzerinde bile ne taklalar atmış olmama rağmen halen canavar gibi çalışıyor.

ayrıca her gün bilgisayarlara format atabilecek kadar bilgiye sahip kişilerin de "ben bunu biliyorum işe yaramaz, geç geç" diyerek önüne çıkan bilgilendirme mesajlarını okumaması da garip. bilgisayarımı ilk aldığımda bana ne yapmam gerekeni en dummy usera anlatır şekilde söyledi ki kurtarma dvd'mi basıp gerektiğinde kullanayım. sanki adamlar senin canını sıksın diye o kadar para verip bunları yapıyorlar. bilgisayardan biraz anlayan insan grubu hep böyle herhalde...
  • sağlam, hatta taş gibi..

boynumda asılı olan çantadan çıkartmaya çalışırken, yere düşürdüğüm, yerde üst kapağının dört köşesi üzerinde sekmiş, sonra da hiçbir şey olmamış gibi çalışmaya devam etmiş bir dizüstü bilgisayar üretmiş adamlar.. 4.3 kg ağırlığında, 17"lik bir bilgisayar olduğunu düşünürsek, dört köşesindeki derin çizikler dışında bir hasarının olmaması gerçekten büyük şans ya da başta dediğim gibi sağlamlık göstergesi..

tekrar tekrar tekrar; (bkz: japonlar yapmış abi)
  • 2 yıllık garanti süresince sorun çıkarmaması bir mucize olan laptop markası. durun daha bitmedi, çıkardığı sorun giderildikten sonra sakatlanmış futbolcu misali periyodik aralıklarla sakatlığı nükseden aletleri üreten bir firma. ilk günden beri varolan ısınma problemi yüzünden kaç anakart kaç ekran kartı yaktığımın haddi hesabı yok. ha şöyle bir olumlu yanı var ki, mesela kışın kullanıyorsanız ayrıca doğalgaz masrafı yapmak durumunda kalmıyorsunuz. 3 oda 1 salon evi rahatlıkla ısıtabiliyor.

edit: entry'yi girdikten sonra düşündüm. sonuçta kaç insan ekmeğini kazanıyor bu işten. olayı abartarak buna mani olmak kötü bir davranış olur, bana yakışmaz. 2 oda 1 salon diyelim biz ona.
hesabın var mı? giriş yap