• şekerin iyisi de zararlı, kötüsü de zararlı olabilir. lakin bir firmanın pancar şekeri üzerinden reklam yapıp, premium olmayan ürünlerine glikoz şurubu katması, "ama glikoz şurubu var" diyince de "e pancar da zararlı ehühehe" demesi nereden baksan tutarsızlık, nereden baksan ahmakça. biz çıkıp da hede marka gofret glikoz şurubu kullanıyormuş diyor muyuz? kullandığını biliyoruz, o da kullanmıyorum demiyor, pancar şekeri kullanıyorum gibi bir iddiada bulunup müşteri çekmiyor.

adam mı seviyorsunuz siz?

linki de tekrardan vereyim: http://i.imgur.com/okxufy7.jpg

edit: bak güzel kardeşim. pek anlamıyorsun, tekrar anlatayım. sen "pancar şekeri kullanıyorum" diye firmanın reklamını yapıyorsan, senin ürünlerine glikoz şurubu koyma lüksün yoktur. damlasını bile koyamazsın, koymamalısın. tamamını pancar şekeriyle yapar, gerekiyorsa da pahalıya satarsın, isteyen alır, isteyen almaz. "niye pahalı" diyene de "çünkü tamamen şeker kullandım" der kapağı verirsin.

tek bir ürününde bile glikoz şurubu kullanıp ucuza mal etmek derdindeysen o zaman da çıkıp firmanın reklamını "pancar şekeri kullanıyorum" diye yapamazsın, yapmamalısın. istiyorsan firmanın değil, sadece glikoz şurubu kullanmadığın o ürünün reklamını "pancar şekeri kullanıyoruz" diye yapabilirsin, bunda bir sakınca yok.

ama sen "torku firması" pancar şekeri kullanıyor diye reklam yapar, sonra da ürünlerine glikoz şurubu katarsan bunun bahanesi yok. bunun adı ticarette sahtekarlık, yalancılık olarak geçer. pancar şekerinin de aynı derecede zararlı olması veya ağaç dikip orman yapman seni bu konuda haklı çıkarmaz, tüketiciyi yalan reklamla kandırma hakkı vermez. bu kadar basit.

ürünlerini sevmiyor, bok atıyor falan da değilim. ben sadece kandırılmak, aptal yerine konulmak istemiyorum o kadar. televizyonda "pancar şekeri pancar şekeri" diye reklamını görüp de "oh lan helal torku'ya" diyip oğluma aldığım gofretinin üstünde "glikoz şurubu" yazısı görmek, adama ayakta sikilmiş hissi yaşatıyor çünkü.

edit 2: torku "%100 pancar şekeri" diye reklamı torku banada için yapıyor denmiş aşağılarda. hayır canım kardeşim, "torku firması" için yapıyor. televizyon reklamı da var. şimdi arayıp bulma şansım yok. lakin resmi internet sitesinde, bizzat yukarıda linkte fotoğrafını verdiğim gofretin de bulunduğu ürün gamının en üstünde kab-bak gibi yazıyor bu iddiaları.

resmi site: http://www.torku.com.tr/urunler/liste/cikolata
    caps: http://i.imgur.com/og3n1sr.jpg
    caps: http://i.imgur.com/yfsbytx.jpg

edit: ahaha yukarıda caps'i bulunan resmi sitedeki "gdo'suz ve yüzde 100 pancar şekerinin hammadde olarak kullanıldığı torku çikolata" ibaresi "pancar şekerinin hammadde olarak kullanıldığı torku çikolata" olarak değişmiş. ne kadar da güzel. pancar şekerinin yüzdesi de yok, "gdo'suz" ibaresi de. yani içine %99 glikoz şurubu, %1 pancar şekeri katsan bile doğru oluyor bu ifade. algı yönetimine gel. gdo kısmına hiç değimiyorum bile.
  • glikoz şurubu yerine pancar şekeri kullandığını belirten ve bunun üstüne yürüyen firmadır. helal olsun..
    ülkeri zaten geçtik de eti gibi kendimizin gibi bildiğimiz sonuna kadar güvendiğimiz firmanın glikoz şurubundan vazgeçmesi lazım. her şey para mı yahu?

herşey yalan
  • arkasında gerçekten ak tayfa yoksa ürünlerini alacağım firma. ama işin içinde konya olması deli gibi kıllandırıyor beni.
  • glikoz şurubu yerine pancar şekeri kullandığını belirtip, pancar şekeri ile birlikte glikoz şurubu da kullanan firmadır.

ben anlamadım, siz anlatın: http://i.imgur.com/okxufy7.jpg
  • konyaspor'a sponsor olduğunu öğrendiğim an beşiktaş'ı bırakıp konya'yı tutmaya başladım. çünkü beşiktaş'ta glukoz şurubu var.
  • ürünlerini pancar şekerinden yapan firma.

adamlar bizzat pancar şekeri fabrikası, maliyeti düşürmek için mi şurup kullansın, kaliteyi arttırmak için mi?

ayrıca sucuklarını da denemiş biri olarak diyebilirim ki on numara

her şeyden önemlisi patronları yok, kooperatif malı, yani o fabrikaya emek vermiş insanların fabrikası, yılda 2 milyon fidan üretip konya ovasını 12 milyon ağaç dikerek yeşillendirmeye ant içmiş bir firma
  • ulkemin markasi, ulkemin urunu. (tanim zicildi).

sekeri, fruktozu, glukozu bilmem, doktor ve gıda muhendisi degilim ancak, ulkemizde global firmalarin yiyecek sektorunu altust edip teker teker kendi urunlerini piyasaya sokup digerlerini bocek gibi ezmesinden rahatsiz olan ben, her seferinde markette ulkem mali, ulkemde uretilen ve ulkemin markasi olan seyleri almaya calisiyorum ve torku arkasinda kim olursa olsun bu ulkenin markasi bu ulkenin mali. gidip nestle almiyorum artik, veya eksici bazi arkadaslarin cok sevdigi nutellaya elimi surmuyorum, sarelle veya torku aliyorum, pisman degilim.

calistigim yerde 28 milletten insan var, fransizlar sadece carrefour'dan alisveris yapip, total'den benzin aliyor, ingilizler kipa'dan kipa markali urunleri alip, bp istasyonlarina kosuyorlar ve bunu benim gozumun onunde benim ulkemde yapiyorlar.

eger ben kendi ulkemde, kendi emekcimin urettigi ve icinde yabanci marka/patent ucreti odemedigim bir urun varsa alirim arkadas.

bunu akp, rte tarafina cekmeyin, hangi tarafta olursaniz olun, bu ulkenin yararina olani yapmak istiyorsaniz global sermayeyi beslemeyin arkadas.
  • glikozsuz bisküvi üretiyoruz reklamından etkilenip marketlerde fellik fellik aradığım ürün markasıdır.
    denedim çok beğendim, hatta fazla yaygın olmadığını görünce müşteri temsilcisine mail yolladım, bana 10 dakika içinde döndüler, bulunduğum lokasyonu sorup gün içinde bilgilendireceklerini söylediler.
    akşam kibar bir adamdan telefon geldi, dedim kim bu n'oluyor, bulunduğum bölgenin satış müdürüymüş bana ürünleri nerede bulabileceğim bilgisini verdi, market, bakkal adlarını. şaştım kaldım, ciddiyetlerini ve müşteri memnuniyet anlayışlarını da pek takdir ettim doğrusu.
  • akp desteği var ya da yok varsa da helal olsun akp'ye. bir patron firması değil, bildiğiniz kooperatif firmasıdır.

hani yıllarca şu geyiğini yaptığımız arkadaş şu sektörün üreticileri birleşerek kendi mallarını kendileri işlese satsa dediğimiz şeyin vuku bulmuş halidir.

kullandıkları şey şeker pancarı ya da glukoz, şeker pancarıysa helal olsun, sonuçta rakiplerinden ya farksız olacak ya da daha iyi yönde farklı olacak, ve bundan öncesinde farkı yaratan tekrar çizerek söylüyorum direk üreticisi olan çiftçinin malı olan fabrika.

ve şimdi yine kızacaksınız ama salih mirzabeyoğlu (hani şu şeriatçı, dinci, gerici, takunyalı) nun arzuladığı ekonomik sistemin de vuku bulmuş hali.

baylar sonuçta ister akp'den nefret edin, ister şeker kullanımının diğer firmalar gibi sağlıksız olduğunu iddia edin ama sırf şu zalim kapitalist sistem içerisinde patronlara değil üreticilere ait olarak tek başına dimdik ayağa kalkıp, başarılı bir şekilde de bunu sürdürebiliyor olmasına saygı duyun ve hatta önyarglarınızı bir kenara bırakıp destekleyin.
  • şekerin her türlüsü zehir olduğu için ha şurup kulanmış ha pancardan yapmış farkmetmeyen kooperatif.

(bkz: canan karatay is watching you)
hesabın var mı? giriş yap