• three doors down'un, liriklerinde fuck demeye utanmayan versiyonu. three parantezine alip ayni playlist'te dinlemek zevklidir. (bkz: wake up)

"take me under" dinlenmeden bu grup hakkinda atilip tutulmasi caiz degildir ona gore...
  • albümlerinde lokomotif şarkı bulunmayan gruptur. öyle bir güzel şarkı yapıp yanına vasat şarkılar ekleyip albüm yapan gruplara benzemezler, her eserlerinde farklı bir tat vardır. 2012'de yeni albüm var gibi, heyecanla bekliyoruz.
    (bkz: time of dying)
  • kendileri kanada menşeilidirler. ilk defa apocalyptica'nın i don't care adlı parçalarına düet yapan adam gontier'i görüp "bu adam kimdir nedir?" dememle kendilerini araştırmam bir olmuştur. ilk olarak groundswell ismiyle sahne hayatına başlayan grup genel rock topluluklarının kaderini paylaşıp kenarda köşede şarkılar söylemişlerdir. groundswell adıyla çıkardıkları ilk albüm wave of popular feeling pek başarılı olamamış ve 5 kişilik gruptan iki kişi "bizden bişey olmaz hacı" diyerek ayrılmıştır. bu ayrılığın ardından adam gontier (vokal, gitar), neil sanderson (geri vokal, bateri) ve brad walst (bas gitar) grubun adını three days grace olarak belirlemişlerdir. bu değişikliğin sebebini adam gontier, "bir şeyleri değiştirmek için sadece 3 günümüz vardı." şeklinde özetlenebilecek sözler sarfederek açıklamıştır. velhasıl kendi çaplarında takılıp demo doldurmaya başlamışlar ve thousand foot krutch adlı grubun ön grubu olarak sahne almaya başlamışlardır. 2003'te kendi isimlerini taşıyan three days grace albümüyle rock listelerinde yerlerini almaya başlamışlar; i hate everything about you, home, just like you ve benim favorim olan take me under* ile seslerini duyurmayı başarmışlardır. ancak bu dönem içerisinde adam gontier uyuşturucu belasına takılmış ve bir kliniğe yatarak rehabilitasyon tedavisi görmüştür. hastanede geçen süre içerisinde 2006 yılında çıkardıkları one-x albümünde yer alan bir çok şarkıyı bizzat adam gontier bestelemiştir. bu sırada gruba barry stock (elektro) katılmıştır. one-x albümünde yer alan bir çok şarkı abd ve kanada listelerinde uzun süre ilk onda tutunmayı başarmıştır. albümün öne çıkan parçaları ise animal i have become, never too late, pain ve riot. alternatif rock müzik seven bünyelere şiddetle tavsiye edilebilir. ayrıca take me under'ı dinlerken sanki buraların müziğini dinliyormuş hissine kapılacağınıza bahse girerim...
  • alternatif müzik adına kanadalıların dünya müziğine kazandırdığı başka bir gruptur ayrıca. bolca dinlediğim bir sürü sağlam parçası olan, türkiye' de de fazla popüler olmadıklarını eksisözlükteki entry sayısına bakarak çıkarabileceğimiz 3. albüm kayıtlarını merakla beklediğim grup. evet bence de adam gontier' in sesi çok sağlam.

her dinleyen gibi bende never too late ve take me under hastasıyım. daha şahsi favorilerime gelince;
    (bkz: time of dying)
    (bkz: on my own)

ayrıca never to late' in klibine ayrı bir parantez açmak gerekiyor ki o da şudur; bir şarkıya bu kadar yakışabilecek ve bir müzik klibi için bu kadar sinematografik olabilecek alternatif bir klip pek mümkün değildir, ey köy sakinleri.
  • 2015 mart’ın sonunda beşinci stüdyo albümü olan human’ı yayınlayacak olan kanadalı rock grubu. albüm, 2013’te vokal adam gontier’ın yerine gelen matt walst ile birlikte kaydedilen ilk albüm olma özelliğini taşıyor. en başta painkiller, ardından ı am machine’i yayınladılar. bundan önceki albümü 2012’ye ait olan transit of venus. bana göre walst, apayrı bir soluk getirmiş gruba, çok başarılı bir albüm olmuş. albümün şarkı listesi şöyle;

1. human race
    2. painkiller
    3. fallen angel
    4. landmine
    5. tell me why
    6. ı am machine
    7. so what
    8. car crash
    9. nothing fair ın love and war
    10. one too many
    11. the end ıs not the answer
    12. the real you

ayrıca albümün açılış parçası human race için lyric video klibi internette yerini almış. ben beğendim.

https://www.youtube.com/watch?v=50wh8opsts4
  • ghost whisperer izlerken keşfettiğim ve çok sevdiğim grup. sanırım tek seven ben kaldım.

şu sevilmez mi
  • her bir şarkısını ezbere bildiğim, efsane grup. bütün şarkılarını önerebilirim, tabii adam gontier devrinden bahsediyorum.
    matt falan sevmem ben, avenged sevenfold'taki olmadıkça.
  • lise zamanlarımda çok fazla dinleyip triplere girdiğim nacizane gruptur kendileri. arada açar açar dinler hüzünlenirim. yeni şarkılarına bakıyorum şöyle de gontier'i arıyo insan. eskilerle idare ediciz artık.
  • geçen gün gym'de ı hate everything about you parçası çalan grup. bayağı şaşırdım çünkü hep sik sok türkçe rap çalıyor koduğumun salonunda. maazallah kulaklığı çıkarmayayazayım kendimi kapağı çalınmış logar çukuruna düşmüş sarhoş bir vatandaş gibi hissediyorum. bunu duyunca tabii kulaklığı çıkardım, iyice gaza gelmiş vaziyette basıyorum. sonra yavşağın biri en peak noktasında değiştirdi şarkıyı. hatırladıkça keyfim kaçıyor.
hesabın var mı? giriş yap