• “leviathan iii” isimli albümlerinde yer alan, “ruler of tamag” isimli parçalarında türkçe sözlere yer vermişlerdir. tamag kelimesi eski türkçede cehennem anlamına gelmekle birlikte bu açıdan güzel bir jest gibi duruyor türkçe sözlere yer veriyor olmaları. türkçe sözler ise şöyledir;

karaş han, karaş han
    karanlığın hükümdarı
    çıngay han, çıngay han (ey kara yer'in dokuz oğulları)
    kargaşanın ulu hanı (başlatın dünyanın kadim zamanını)
    •••
    yere inerken maytere
    sustur onun fermanını
    yerin dokuz kat dibinde
    son bulsun tutsaklığın
  • hem çekip, hem de montajladığım görüntülerle 14 ocak 2023 istanbul konseri! kaçıran ya da tekrar izlemek isteyenler buyursun:

https://youtu.be/sep0c3jygdy
  • "boyle guzellikler de var. hayat, savastan, ask acisindan, maddi sikintilardan, ayriliklardan, ogrenim kredisinin geri odemesinden, ozlemlerden ibaret degil ulan! guzel seyler de var. modasi hic gitmeyecek, hic bir isid militani tarafindan havaya ucurulamayacak, hic bir sel tarafindan yerle bir edilemeyecek, hic bir diktator tarafindan sonsuza kadar elimizden alinamayacak, ne de guzel seyler var" dedirten gruptur.

nasil da gaza gelmisim. 30 yasinda adami ergen tribine sokuyor namussuzlar.
    helal olsun.
  • isvec kokenli, senfonik heavy metal gruplari icinde akla ilk gelenlerden, kalabalik tenor/soprano grubu kemanlar obua'lar flut'lerle metal enstrumanlarinin kanimca olabilecek en iyi birle$imi. christopher johansson'un solo projesi gibidir aslinda..

theli albumuyle oyle bir $ohret yakaladilar ki 9 yildir surekli daha kotu muzik yaptiklari halde halen zirvedeler.
  • theli ve a'arab zaraq lucid dreaming albumlerinde ergin onat isimli, almanya'da tenorluk yapan bir abimizle calismis olmalari da pek bilinmez.

evet, bin kere dinledigimiz bu albumlerdeki tenor vokallerin bazilarini meger bu turk amca yapiyormus.
  • bambaşka bir aşkla sevdiğim 5-6 gruptan biri olmayı başarmış harika gruptur.
    adamların melodileri ciddi ciddi melodi. riffler beynimin içinde yankılanıyor. alıp başka diyarlara, ne bileyim böyle finlandiyalara, iskandinavyalara falan alıp götürüyor. bazen rock-opera, bazen katıksız death, bazen doom, bazen su katılmamış saf metal... bu adamların bir de senfonik dönüşümden sonraki hallerini dinleyince daha da bir aşık oluyorsunuz. ama eskilerinin de tadı apayrıdır. işte bu yüzden seviyorum sanırım. her albümü farklı ve konsepti olan grupları seviyorum. o yüzden; metallica, dark tranquillity, orphaned land, rotting christ ve tiamat ile beraber bu adamlara tapıyorum. muhteşemler. tek kelimeyle müzikal şölen.
  • bu adamlar vovin diye bişey yapmış. biz de oturmuş burda yazı falan yazıyoz amk.
  • dvorak'ın "symphony no:9 (allegro con fuoco)" cover'ı ile,
    gönüllere taht kuran müzik grubu.

http://www.youtube.com/watch?v=cqvsb4ek9pq
  • sitra ahra albümünü duyduktan sonra yollarımız ayrılmıştı kendileriyle. yahu albümdeki tek güzel şarkı sitra ahra'ydı zaten. kendi kendime sinirlenmiş, resmen tribe girmişim, şimdi fark ediyorum. çünkü yıllar olmuş dinlemeyeli. ama şimdi bir vovin, bir lemuria, bir deggial, bir gothic kabbalah albümleri de var. özlemişim, bugün onu fark ettim.

beraber albüm yapmadılar ama efsane kadro şu bence:
    2007
  • kariyerinin 17. stüdyo albümü leviathan ile bir kez daha gündeme gelen isveçli senfonik metal devi.

albümün detaylı incelemesi metalperver'de!
hesabın var mı? giriş yap