• her dinlediğimde bir daha hayran olduğum müzik grubudur.
    nasıl şey anlamıyorum.
  • black sabbath ta sora kalin nidalar atan
    kan kokusu veren ilk grplardan birisi

bir tarihsel oge...
  • üst üste dinlemeye doyamadığım bazı şarkıları bulunan söz/müzik uyumunda aşmış, bitirmiş grup.
    logic iyi bir özettir.
  • kardeşleri cocteau twins, siouxsie and the banshees, fields of the nephilim hatta joy divisiondır. ardıllarının en harikası ise london after midnighttır.
  • lucretia my reflection şarkılarının 8 dklık versiyonunu dinleyerek sürekli kendimi gaza getiriyorum. çoğu zamanımda etkili olmuşlardır

gothic rock tarzında ingiliz müzik grubudur. 3 albüm yayınlamışlar yalnızca. bu kalitedeki grup için gerçekten üzücü
  • rock n coke 2006’da dünya gözüyle ama ne yazık ki gündüz gözüyle izleyebildiğimiz kült topluluk. bembeyaz bulutlarla, pırıl pırıl güneşle sisters olmuyormuş diyecektim ki kendimi tuttum, sahnenin açıkça görülebilecek uzak bir noktasında gözlerimi kapadım, hayalimde dört duvar örüp sisters'la baş başa kaldım. ağrılar içinde uyandığımda hava kararmış, temple of love bitmişti ve hala alanda pek kimse yoktu; sonra bir kahve içtim ama ayılamadım. andrew eldritch teşekkür etmişti davet ettik diye, ben de bugün her yerde en kötü performans sisters’ın diyerek şahsımı ve alandaki sisters dinleyicisini grupla baş başa bırakan herkese teşekkür etmek isterim. sisters bu be… first and last and always.
  • tüm albümlerinde ve konserlerinde kullandıkları drum machinee doctor avalanche adını vermiş grup.
  • tassaklari 6 okka gelen musiki heyeti. hemmen bir dominion mother russia seçiyoruz plaktan, evet..
  • sahane sarki sozlerinin sahibi andrew eldritch in grubudur. 19-20 yaslarimin favori gruplarindandi. kendilerini sadece gothic genre ina sokmak biraz haksizlik olur diye dusunuyorum, esasen post-punk kokenlidirler. 1980 cok cok kritik bir yil aslinda, artik post punk in coldwave e ve gothic rock a evrilmeye basladigi yillar, sisters of mercy de tam bu yilda kuruldugundan bu durumdan nasibini almistir.

(bkz: possession)(bkz: nine while nine)
  • tanıyanının ve sevenin az olduğu 80'lerde goth rock icra etmiş abilerimiz. kendileri hakkında bilgim çok azdır.bayan vokalleri mükemmel sese sahiptir. erkek vokalin ise çoğuna göre bayıcı gelen ama benim çok hoşuma giden bir ses tonu vardır. 2006 senesinde rock'n coke gibi piyasa bir festivalde çıkmışlar ve 150 kişiye söylemişlerdir. {gidemediğim için hala pişmanlık duymaktayım} ayrıca onların isminden gelen "sister of mercy" öbeğini de bir yıla yakındır msn nickimde tutmaktayım.
hesabın var mı? giriş yap