• türkçesi komplo oldugu ve ingilizcesiyle alakası olmadıgı için zeki seyircilerin film boyunca "kim yapacak ulan bu komloyu?" diye teori üzerine teori üreterek bir nebze daha fazla zevk alarak izledigi film.

ayrıca robert de niro'nun film sonundaki olayı için (bkz: senin bildigin kadar benim unuttugum var)
  • marlon brando'nun oynadigi son filmdir. the men filmiyle baslayan aktorluk kariyeri tam 51 yil sonra bu filmle sona ermistir.
  • ben bu filmide seyrettikten sonra kesin bir karara vardım ki bu akademi denen adaleti kendinden menkul sınıfın edward norton'a gizli bir düşmanlığı vardır efendim. böyle bir oyunculuk karşısında da kayıtsız kalınmazki kardeşim. filmden ziyade norton'ın spastik brian'la, son derece zeki ve sağlıklı jack karakterleri arasında gidip gelişini seyretmek için bile ayırdığınız vakte değer düşüncesindeyim.. şunu da eklemek gerekir ki eğer bu türün* uzmanı değilseniz çokta eğleneceğiniz garantidir..ben kendim şahsen şok oldum sonunda*
  • kendini akıllı mı sandın ne yazık dostum aldandın temalı bir film.
    en çok rastlanan şeyler: ulan edward norton polis mi ki diyalogları, mısır patlağı çıtırtıları, bol gazoz, az gaz, durum komiği (izleyicinin durumu).

alınacak ders: kendini kimden daha uyanık sandığına dikkat et, çantayı kontrol etmeden limanda koşma, komik olursun. new york otobüsüne bilet almadan gitme, televizyona çıkmak istiyorsan köşkün önünde soyunmayı dene.
    ha, bir de kişisel not: yönetmene güvenme, senariste bi göz at.

edward norton'u burada, huzurlarınızda mongoloid görüntülü temizlik asistanı rolü ile kutluyor, akademiyi kendisine en sıkı yardımcı erkek oyuncu ödülü ile donatmaya çağırıyorum.
  • sadece edward norton'ın oyunculuğunu izlemek için seyre değecek bir film. (başka da fazla birşey yok) marlon brando'nun balon gibi olmuş hali eski sinemaseverleri üzecek boyutlara ulaşmış.
    caz kulübündeki şarkılar güzeldi. angela basset da biraz daha fazla görünseymiş keşke.
    küçük belki de gereksiz bir ayrıntı : (film en küçük ayrıntılar üzerine kurulu ya)
    angela basset'in arabasının plakasının altında "hatırlıyorum" yazıyor.
  • bir nesil için sadece marlon brando'yu beyaz perdede izleme imkanı vermiş olması açısından bile önemlidir.
  • film ilk vizyona girdiğinde rahmetli meral okay trt 2'deki bir röportajda, "robert de niro, edward norton, marlon brando bir araya geliyor ama tüm beklentilere ragmen film kıvılcım dahi cakmiyor" demişti.
  • her nekadar marlon brando geri planda olsada 3 baba aktörü biraraya getiren film.konu açısından çok basit fakat film edward norton ın oyunculuğuyla bir yerlere geliyor.filmdeki tek ilgi çeken taraf o.robert de niro klasik oyunculuğunu çıkarmış.filmin sonu ise çok sıradan herkesin tahmin edebileceği türden.
  • robert de niro karizmasının önünde bir kez daha saygıyla eğilmeme neden olan film.
  • edward caylaginin artik comezlikten cikip cok yakinda babalar arasina terfi edecegini gosteren film..senaryo basit ve duz olmasina ragmen seyredilebilirnik orani ortalamadan bikac cita yuksege cikmis film
hesabın var mı? giriş yap