• tim burgess adli takdire sayan bi de solistleri var ki en az liam gallagher kadar sozcuklerin sonunu yavsatarak uzatir.
  • solist tim burgess ın vokalinin liam gallagher a aşırı benzerlik gösterdiği,sapına kadar manchesterlı grup.yurdumda çok fazla esamesi okunmaz nedendir bilinmez.us and us only albümleri bi zamanlar istanbul-balıkesir yolculuğumun soundtrackliğini yapmıştır.the blind stagger özellikle dinlenmelidir.
  • 1989 manchester da krulan ingliz rock bandi.
    stone roses yada happy mondays e kiyasla daha rolling stones wari 1 muzik yaparlar.
    son albumleri us & us only.
    forever
    my beautiful friend
    impossible
    son albumun iyi sarkilari
  • 14 agustos'ta verecekleri konserden pek kimsenin haberi yok, yine sessiz sedasiz gelip gidecekler sanirim.
  • grubun ilk albümleri some friendly'den 109 pt.2 parçasında sample olarak biricik'in seven gözlerim adlı eserini kullanmışlar. dinlerken burdan türkçe bi ses geliyo lan?? diyip öğrendim. şarkıyı tabi ki de midnight express sayesinde duymuşlardır elemanlar da.
  • başlık sayesinde çok tesadüfü geleceklerimi öğrendim, abicim bir grup her anlamda bu kadar mı underrated kalır ya. konserlerinin tanıtımında veya dinleyicilerinin ilgisinde eksiklik olan grup.
  • tepebaşı'nda amerikan konsolosluğunun hemen karşısında şişhanenin dibinde giriş katında oturuyorum.
    eski hikaye...
    asmalı'da deri tabaklayanların orada bir küçük atölyeye çağırdılar bizi, bir küçük rakı içtim ortam çingen, ortam ot duman olmuş, kafam değişti, rakılı gırlı kıyak vaziyette dönmüşüz eve
    bu adamlara sardığım yaz, açtım seti anırtıyorum.
    5 cd alan aiwa bir set var bende haznenin birinde bu
    diğerinde rage against the machine
    öbüründe stone temple pilots
    kalanı daha eskilerden bazı şeyler.
    gecelerden şarlatan, yaz gecesi ama.
    lakin böyle ağız şaplatır gibi bir ses geliyor cak cak cak fondan.
    cd bozuk sandım, kısıyorum olmuyor, ekolayzırı oynuyorum olmuyor.
    taktım buna.
    kapadım komple.
    cak cak cak
    cak cak cak
    devam ediyor ulan
    anladım ki bir yerden geliyor ama nerden.
    beynimde şarlatan dönüyor ben şaklatmadayım.
    odada aradım, lavaboda aradım.
    sesler konusunda zaaafım vardır, nereden geliyor o ses konusunda acayip kötüyüz.
    kendimi dışarda buldum.
    şişhanenin asfaltına yürüdüm.
    o zamanki asfalt teknolojisi daha eriyik, taksimden aşağı sallanan arabaların lastikleri meğer o asfaltta döndükçe şakada şukada inceden bir ses yapıyor.
    normalde yakalanacak şey değil.
    bizim kafa yakalamış.
    yerçekimini bulsam o kadar sevinirdim.
    üzerimden 16 kapılı bir gardrop indi.
    oh be dedim.
    geri döndüm.
    açtım şarlatanları.

o albüm us and us only idi.
    oradaki favori şarkımsa my beautiful friend.
  • (bkz: madchester)
  • davulcusu jon brookes beyin tümörü nedeniyle, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmiş.
  • ''loving you is easy'' gibi içki içerken dinlenmemesi gereken parçaları mevcuttur.
hesabın var mı? giriş yap