• türk mizahını gani müjde ve birol güven 'in tıktığı mezarından çıkarıp tecavüz eden zat.
  • gün gelecek, çekilebilecek en (ama böyle en en ennn) kötü diziyi çekecek ve tüm dünya önünde saygı duruşuna geçecek.

o güne kadar denemeye son verecekmiş gibi gözükmüyor.
  • bir dizi izlerken en fazla 3-5 dakika sonra "bu diziyi tayfun güneyer yazmış" diyebileceğiniz insandır. tayfun güneyer senaryosu, dizi oyuncusu ister münir özkul ister ankaralı turgut olsun kendini belli eder, bazı özellikler her dizide aynıdır.

1. ikilemeler: dizide aptala laf anlatmaya çalışan ikilemeler vardır. örn: "e be köylü kızı, e be köylü kızı", "ne dedin sen, ne dedin sen", "ben sana ne diyorum, ben sana ne diyorum". bu ikilemelerde en fazla kelimelerin yerleri değiştirilir örn: "ben bunu bilmiyorum ha, bunu ben mi bilmiyorum ha"

2. aynı cümlelerin sonuna “mı” eki getirilerek soru cümlesi haline getirilmesi: dizi karakterlerinden biri bir şey söyler, buna şaşıran dizi karakteri (ki çoğunlukla şaşırmasına da gerek yoktur)aynı cümleyi mi soru ekiyle soru cümlesi haline getirerek lafı söyleyene geri söyler. örn: “köylü kızı alışveriş merkezinde“- “köylü kızı alışveriş merkezinde mi?”,örneğin bir sanat eserine bakıyor olsunlar "bence buradaki bir kaplumbağa" "sence buradaki bir kaplumbağa mı" ya da bazen kısaca "bir kaplumbağa mı"

3. "ne" sorusu: dizi karakterleri "mı" soru ekini kullanamayacak kadar şaşırdıklarında mutlaka "ne" diyerek haykırmak zorundadırlar.

4. zorla espri yapmaya çalışan dizi karakteri: dizide komedi unsurları içeren bölümde genelde iğrenç bir fon müziği eşliğinde zevzek bir insan mutlaka mevcut durumla iğrenç bir espriyle dalga geçer, genelde de karşısına abi ya da baba diye seslenir. bunların en belirgini yılan hikayesindeki cem'dir. çarli iş başında da genelde afakandır, eyvah kızım büyüdü de ise arda kural hem esas oğlan hem de zevzek espri yapan karakterindedir. bu karakterler dizideki iğrenç esprilerini yaptıktan sonra sadece kendileri zoraki kahkaha atar, bazen de esprilerini açıklarlar.

5. "ne var biliyor musun" sorusu: dizinin buhranlı bölümlerinde konu ciddileştiğinde ana karakter yanındakine mutlaka "ne var biliyor musun" diye sorar. yine yılan hikayesinde memoli, beşik kertmesinde meltem cumbul'dan bunları duyarız. hatta eyvah kızım büyüdü de haluk bilginer den duyar daha da kötü oluruz.

6. bol kovalamacalı bir bölüm: dizinin bölümlerinden birinde veya birkaçında birilerinden kaçma ve kovalanma sahnesi neredeyse bütün bölüme yayılır. karakterler tüm bölüm boyunca koşarlar. yılan hikayesinde hani polis karakter bir yere kadar ama diğerlerinde de insanlar bir şekilde birilerinden kaçırılır, koşturulur. bundan sonra zaten ciddi ortama gelinir ve kaçmaktan yorulmuş karakterler dinlenip, çay ya da başka içecekler içerken ciddileşirler ve 5. maddedeki "ne var biliyor musun" konuşmasına geçerler.

7. dizinin kafadan sakatı: yine her dizide seçilmiş bir karakter diğerlerine göre biraz daha aptallaştırılır veya itici hale getirilir. yılan hikayesinde rambo berk, eyvah kızım büyüdü de haluk bilginer'in eski nişanlısı, çarli iş başında da binnur kaya'nın oynadığı rol, beşik kertmesi'nde ilker aksum'un oynadığı enis büyütücü gibi

velhasıl belli başlı bazı şeyleri ergenliğimden beri ısıtıp ısıtıp yedirmeye çalışan, dokunduğu her şeyi bayağı hale getiren bu adam ben iyi senaristim diye geçinmektedir.

eklemeler: burada unuttuğum ve bana hatırlatılan çok önemli bir detay vardır ki o da

8. "nasıl yani ya" tepkisi: bu da "ne" sorusu gibi bir şeydir. dizi karakterleri şaşırdıklarında "nasıl yani ya" diye de haykırırlar. bunun en sağlam örneği beşik kertmesi'nde ayşe tolga'nın oynadığı yağmur karakteridir sanıyorum. sesi hala kulağımda çınlamaktadır. ayrıca memoli, ve keloğlan kara prense karşı da kara prens de bunu kullananlar arasındadır. bkz. #8869987
  • yılan hikayesi ve beşik kertmesi adlı dizilerin senaristi..kötü yazıyor..espiriler çoğunlukla "ne?" sorusuna dayatılmış durumda..sıkıcı.
  • şimdi de efsane yi yazıyor. çizgisinden hiç taviz vermemiş, hala kötü.
  • diyalog gorunumlu monologlardan senaryo olusturmayi becermis kisi.

- tayfun abi, mujde
    - ne mujdesi abicim
    - abi senin senaryolari cok begenmisler.
    - ne, benim senaryolari cok mu begenmisler?
    - evet abi, dizi cevirceklermis.
    - ne, dizi mi cevirceklermis.
    - evet abi, oyle dediler.
    - ne, oyle mi dediler
    - abi niye surekli tekrarliyosun cumleleri.
    - benim bunyem oyle.
    - heh acildin. bu arada abi boka basmissin.
    - ne, boka mi basmisim.
    - abi seni erdener abiye havale ediyorum.
    - ne, erdener abi mi?
    - *
  • birer doz türk malı ve adanalı izledikten sonra gidip şu adamı öldürsem ağır tahrikten en fazla bir buçuk yıl yatar çıkarım.
  • bol abicim lafı geçiyosa bi dizide ya da "baba ya naber" tarzı bi laf mutlaka bu adam yazmıştır abicim..
  • ilklerin adamı. kendisinden başka hiç kimse yoktur ki hakkında ekşi sözlük'de 110 farklı insan tarafından 110 entry boyunca bir tek iyi düşünce belirtilmemiş olsun.
  • ders anlatirken (evet malesef ders veriyor) 'tabi amerikada universite okumadiginiz icin bunu bilmezsiniz' diyebilicek kadar ukala bir insan...ayrica devamli yaptigi cem yilmaz tripleride cekilir gibi diil...tip olarak kesinlikle hakan altunla bi akrabaligi oldugunu dusunuyorum...
hesabın var mı? giriş yap