• zamanında, atlantisi yayınlamış olan yayınevi. ayrıca atlantis dışında da bir çok cr yayınlamışlardır.
  • zamanında alemin en bilinen çizgi romanlarını basan ikonik yayınevi. şahsen erşan kuneri'nin ikinci sezonunda şöyle bi dokunup geçseler keşke diyeceğim türden, türk popüler yayıncılık dünyasında sağlam iz bırakmış bir yayıncıydı. çizgi romanların yanısıra mayk hammer romanlarını da basardı. bu romanlar yumruklarıyla sevişen efsane dedektif mayk hammer'in öp beni öldüresiye ve tabutunu ısmarladım gibi enfes isimlere sahip eserlerdi. tay yayınları bu kitaplara o biçim kapaklar yaparak eserleri bir üst noktaya taşımayı da bilmiştir.

işte o kapaklar:

öp beni öldüresiye
    tabutunu ısmarladım
  • göz alıcı muhteşem kapakları ve güzel logosuyla bastığı çizgi romanlar kadar meşhur olan yayınevi. tay yayınları demek teksas- tommiks demekti bir dönem için, okuma zevkini aşıladı bir kuşağa, ben şahsen kendilerinden razıyım.
  • tommiks & teksas da tay yayinlarindan çikmiştir... mike hammer yayınlamışlardır ayrıca...
  • logosu ferrari'yi andiran, kapanmasi bir donemin bitimi anlamina gelen yayinevi.
  • yayinladigi cizgi romanlardan en cok sevilen ve en meshur olanlarinin; yani kizilmaske, zagor, teksas, tommiks ve mandrake'nin aslan sukur tarafindan cizilen kapak resimleri 12 haziran'da acik arttirmayla satilacak olan yayinevi. meraklisina duyurulur.

http://www.gittigidiyor.com/…al_auction.php?ktgr=oa
  • 70 lerde james bond serisini cep kitabı olarak yayınlamış yayınevidir. kitapların kapaklarında roger moore takıntısı vardır. zira sean connery nin oynadığı filmlerin kitaplarında bile kapakta roger moore vardır. hala sahaflarda bulmak mümkündür.
  • tom miks, teksas, zagor, jeriko, alaska, atlantis, kızılmaske, mandrake, mister no, tom braks gibi zamanının en popüler çizgi romanlarını yayınlayan daha sonra isim değiştirerek ecem yayınları adı altında bir süre daha yayın yaptıktan sonra dükkanı kapatmış efsane yayınevi.
  • hayalgücünün gelişmesi için büyüme çağında bir çocuk için vazgeçilmez olduğunu düşündüğüm, çocukluğumun en güzel çizgi romanlarını basan yayınevi.

o zamanlar cep boyutundaki o çizgi romanların bir tek kapakları renkliydi hatırladığım kadarıyla, içi de tamamen siyah beyaz. yüzbaşı volkan, tom miks, teksas, kızılmaske, mandrake, mister no çocukken dayımdan aşırıp aşırıp okuduğum tay yayınları çizgi romanlarıdır.
    en sevdiğim tay yayınları kahramanı diye bir ayrım yapmam çok zor çünkü büyük bir merakla, heyecanla nerdeyse bir oturuşta bitirdiğim bütün kahramanların maceraları hayal gücüme süper mesailer yaptırarak beni mest etmişti.

ama bir tek yüzbaşı volkan için belki bir virgül açabilirim...
    bugün bir bir james bond prototipini andırsa da yine de o dönemler ilginçti. herşeyden önce bir türk kahramandı yüzbaşı volkan, onca "ecnebi" kahraman varken.
    ayrıca çok da yakışıklıydı. kalıplı, atletik bir vücuda sahipti. yeri gelince salon adamı, yeri gelince gözüpekdi.
    adınlara karşı her daim centilmendi ve yatağa atmadığı kadın nerdeyse yoktu.

özetle: 007' yi ezer de geçerdi.

ayrıca...
    (bkz: yüzbaşı volkan)
    (bkz: tom miks)
    (bkz: teksas)
    (bkz: kızılmaske)
    (bkz: mandrake)
    (bkz: mister no)
  • italyan çizgiromanlarını telif ödemeden, yani korsan yayınladığı söylenir.
hesabın var mı? giriş yap