• eskiden fanatik bir üyesiydim. zaten tahribat üyesi olup da siteyi sahiplenmeyen biri yoktur o ortamda. ama ne yazık ki çok fazla sevgi yanında 2 katı kadar da alınganlık yaratır herzaman. bu yüzden her geçen gün, bende dahil çoğu eski üyesinin siteye küsmesiyle ve çömez olarak adlandırılan yeni üyelerin açılan her konuya saçmasapan ve eleştirisel cevaplar yazmasıyla boku çıkmış olan bir efsanedir benim için artık. ama oradaki dostlukları, üyeler arasındaki bağı hiçbir zaman unutamam, hayatıma çok şey katmıştır, büyümeme yardımcı olmuştur, doğrudur. ayrıca yöneticilerine bok atılmasına da izin veremem, renegadealien olsun holyone olsun ikiside sitede takıldığım süre boyunca siteyle alakalı hertürlü sorunumu halletmişlerdir.
  • 2000'li yıllarda mirc'ten kafasını kaldırmayan gençlere: hack, güvenlik, donanım, yazılım gibi konularda cyber-warrior, savsak, tithack, realhackers, internetinkaranlikyuzu, cehennem, tahrip, spymastersnake, cigicigi gibi oluşumlar ile birlikte eğitim veren; türkiyedeki internet'in gelişimine yukarıda saydığım diğer siteler ile birlikte yön veren sitedir.

2006, 2007 yıllarından sonra kendini kapatan, amacını değiştiren diğer sitelerin aksine yayın hayatına farklı bir açıdan devam etmektedir. yeni büründükleri açı site yöneticilerinin de hoşuna gitmese de ellerinden bir şey gelmemekte çünkü hepsi işli, güçlü, çoluklu, çocuklu insanlar olduğundan eskisi kadar siteye vakit ayıramamakta. kurulduğu günden itibaren sitesinde reklam yayımlamamak ile birlikte tüm masrafları site yöneticileri tarafından karşılanmaktadır. sitenin kapatılmamasının tek sebebi site yöneticilerinin ve üyelerinin bir kısmının siteyi kendi yuvaları gibi görmeleridir.
  • adı ergenekon iddanamesinde geçen, önceleri 16 yaşındaki psikopat kimyacı üyeleri tarafından vukuatlar bölümünde her türlü pisliğin detaylarının verildiği şimdilerde bu kimlikten arınarak "yapamıyom yardım" forumu olmuş site.
  • tahribat.com sosyal sorumsuzluk projeleri - tabela arşivi adıyla internetin en gereksiz projesini başlatan site.

projenin amacı 81 ilin, il nüfus ve rakımını gösteren tabelaların yanında tbt, tahribat.com yazılı bir pankart ile ister sadece o tabelayı ister tabela ile çekenin fotoğrafının toplanması.

şöyle bir şeydir: http://tahribat.com/tabela.asp
  • gerçekten basit adsl kültürünün çarpık örneklerinden olan bilimum yüzlerce hack , crack sitesinden öghh denirtecek durumda , siteye baktığımda içerdeki paylaşımdan etkilendiğim site. bahsi geçen diğer rakip sitelerde mevcut, ama zannedersem en kalitelisi tahribat.com .
  • güzel bir ortamdır tahribat

öncelikle içerideki her mürid(üye olan herkes içeride mürid'tir.) birbirine yardım eder. bunu suistimal eden vs. bir kaç kişi çıksa da birinin paraya, kalacak yere, bir malzemeye vs. ihtiyacı olduğunda karşılıksız olarak hemen halledilir. bu ortamın en güzel ve yıllardır değişmeyen en güzel yanı budur. zaten bir süre takip edip olanları gördükten sonra sizde yardımsever biri olursunuz bu güzel ortamda.

ayrıca başınız sıkıştığında buradaki avukat, polis, mühendis vb. her bir koldan insan sayesinde bilgi alırsınız, işinizi çözersiniz. hatta bir kaç vukuatın (dolandırıcılık, sapıklık vb.) içeride müridler ile kimin yaptığı, nerede kaldığına kadar çözüldüğü vardır.

eğer bir şey satın alacaksanız ve müridseniz yine güzel bir yerdir. çünkü tahribat indirimi denilen bir kavram vardır.

sosyol sorumsuzluk projeleri, artık kullanılmayan programları, zaman zaman açılan minecraft server'ı, zaman zaman yapılan yardım kampanyaları vardır. reklamsız göreceğiniz azınlık büyük sitelerdendir.

herşeyin başında tahribat bir ruhtur. pek çok yerden pek çok fikirden insan paylaşımdadır. kıyıda köşede hep bu siteye bakarlar.
  • bu aralar 4gbit büyüklüğünde ddos saldırısına maruz kalan ve açılmayan hacking tarikatı.
  • geçen arkadaşımın gönderdiği linkten gördüğüm kadarıyla, udemy'deki yüzlerce dersi google drive ile ücretsiz paylaşan bir paylaşımda bulunmuşlardı. eğitimlerin çoğu kodlamayla ilgiliydi.
  • toplumun her kesiminden insanı barındırmasına rağmen barış ortamında yürütülen bir forum. sözlük usulü üye alımları ve kaliteli eski üyeleri ile ünlüdür..donanım ve yazılım konusunda türkiyenin en hünerli insanlarını bulundurur, lakin son dönemlerde çömez adı verilen yeni üyeler nedeniyle kalite düşüşü yaşanmaktadır.
  • eski üyelerini uzun süre giriş yapmadılar diye üyelikten silmiştir. şu anda da davetiye politikasıyla üye aldıkları için ümitle bir davetiye bekliyorum. üye olur olmaz çok süper şeyler paylaşıcam, söz.

edit: davetiye aldım, düşünen arkadaşlara teşekkür ederim.
hesabın var mı? giriş yap