• amına koduğmun karşılıklı aşklarını anlatan asap bozucu bir şarkı. sabah sabah.
  • ismine bakıp dinlemeyi sürekli ertelediğim (berbat olduğunu düşünerekten) daha sonra boş bi anımda dinleyip bi türlü bırakamadığım can bonomo şarkısı.
  • can bonomo'nun meczup albümünün dokuzuncu parçasıdır. pıtır pıtır aşk şarkısıdır.

sorma yavrum neden
    küçüktün çok sen atlattın
    bana bi' gel bi' gel
    kimi ben sandın da yıprattın böyle
    hep kal burada

değişme hayat çok güzel
    sen
    bana deli deme deli değilim ben
    hayat güzel değil mi buradayken
    memnun musun seferinden
    dünya bir başka değil mi aşıkken
    sevdin mi sen
    sevmek güzel

yine kuşlar geçer gökyüzünden
    şarkılar duyulur ah o melek sesinden
    yine günler geçer bakarsın
    bana sen lazımsın ben olmazsam çok ağlarsın

sevmek çok güzel seni sevmek çok güzel
    seni sevmek çok güzel
    senin olmak süper

sevmek çok güzel
    seni sevmek çok güzel, seni sevmek çok güzel
    benim olman süper

sorma yavrum neden
    değiştin sen bambaşkaydın
    kaybolmuş hem küçük hem
    tam dibe vuracak yaştaydın

öyle dargın bakma
    sen parla yıldızlar sönsün
    sen
    bana deli deme deli değilim ben
    hep yendim tükendim yenilendim ben
    sona geldikçe, yola geldim ben

dünya bir başka değil mi aşıkken
    sevdin mi sen
    sevmek güzel

seni sevmek çok güzel,
    seni sevmek çok güzel,
    seni sevmek çok güzel
    senin olmak süper

seni sevmek çok güzel, seni
    sevmek çok güzel,
    seni sevmek çok güzel
    benim olman süper
  • "super" son zamanlarda, uygun ses tonuyla soylendiginde her tepkiye cuk oturan bir nida dir. verecegim ornekler tonlamalari da beraber uleshtiramayacaklari icin zayif kalabilirler ama ne de olsa onemli olan anlamdir.
    -sacim nasil olmush?
    -super!

-senden nefret ediyorum
    -super!

-icime camasir giymedim biliyor musun?
    -super!

-ne var canim bunda, eski erkek arkadasimla yemek yiyecegiz.
    -super!

daha böyle surer gider...
  • can bonomonun pek hoş bi' şarkısı amma velakin girişini başka bi' şarkıya benzeticem benzetmesine de çıkmadı bi türlü. bilemedim. fekat benziyor bir şeye. evet evet. yine de hoş, güzel, sakin şarkı.
  • can bonomo'nun meczup albümünden muhteşem bir şarkı. ben bu şarkıyı pink floyd'un ilk dönem şarkılarına benzetiyorum: delice, ilk bakışta sıkıntılı gibi ama biraz dikkatle bakınca rengarenk ve aslında her türlü uçuk...

"...bana deli deme deli değilim ben
    hep yendim tükendim yenilendim ben
    sona geldikçe, yola geldim ben..."
  • eklendiği kelimeye "üstünde, üzerinde" anlamı kazandıran latince ön ek. mesela supernatural (doğaüstü), superhuman (insanüstü). diğer çok kullanılan ön ekler: ultra (ötesinde, ultraviyolet - morötesi), extra (dışında, extraterrestrial - dünya dışı), inter (arası, international - uluslararası, interstellar - yıldızlararası). bir de pek kullanılmayanlar var: infra (altında, infrared - kızılötesi olarak geçiyor), intra (içinde, intraklast - içkırık, intrude - ihlal etmek) gibi.
  • --- spoiler ---

kimi ben sandın da yıprattın

--- spoiler ---

nedensizce sevdiğim şarkı.
  • kelime kökeni latince olan bu kelime aslinda bir (bkz: preposition) yani yer belirleyici bir ektir ve türkcede üzerinde,ötesinde,yukarsinda anlamlarina gelir.genel olarak birseyin seviyesel olarak diger ögelerden üstünlügünü belirten bir anlam kazanarak günümüz dillerinde kullanilmaya baslanmistir.orjinal anlamda kullanilan en bilinen örnegi de superman dir.(bkz: superman) burada kelime latincedeki öz anlaminda kullanilmisitir ki insan üstü yada doga üstü insan anlamlarinda dilimize cevrilebilir.
  • akustik versiyonu için buradan yakabilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap