• sokakta gördüğünde "selam abi naber" diyerek yanına gidilebilen ve sanki kırk yıldır tanışıyormuş gibi muhabbete başlanan ve hatta "ya olmadı böyle ayaküstü" diyerek en yakın çay ocağının taburesine çökmenizi sağlayan büyük insan...

üniversiteye hazırlanıyordum, izmir pasaportta karşılaşmıştım, bayaa uzun muhabbet etmiştik, ben birkaç soru sormak istediğimde onunla ilgili "boşver beni, bir şekilde öğrenirsin" diyerek lafı hep bana, benim hayallerime getirmişti... ilgiyle dinleyip yol göstermek için fikirlerini söylemişti...

güzel adamdı, babaydı, abiydi...

edit: ah be abicim, sen yaşasaydın da ben debe listesine girmeseydim...
  • sene yanılmıyorsam 2000. o zaman 15 yaşındayım. antalya film festivali'ne gittik, benim ilk gidişim, ödül töreninden dönüşte kaldığımız otele servis var, içinde bekliyoruz döneceğiz diye. birden pencereye bir adam vurdu yerimden sıçradım. bir döndüm sümer tilmaç, kocaman gülüyor. süper baba'dan kendisini çok seviyorum, heyecan yaptım ama çaktırmamaya çalışıyorum. ailem de beni utandırmaya meraklı hemen söylediler "süper baba hayranı" diye. bana çok iyi davrandı sağolsun. yol boyunca bir kere gülmediği an yoktu. herkesle konuştu, herkeste şakalaştı kahkahalar attı. ben hayatımda bu kadar neşeli bir insanla daha tanışmadım desem yeridir.

her ölüm üzücüdür, ani olanla başa çıkmak daha da zor. ailesine, arkadaşlarına sabır dilerim.
  • kahpe bizans'ta film boyunca sırtında kale kapısı taşıyan süper gazi rolüyle hatırlayacağım aktör.
  • beş yaş büyük gençlik abimdi.

o yıllarını belki hatırlayan çıkar. gençliğimizde aynı şirket adına taksitle ansiklopedi satıcılığı yaptığımız arkadaştı.

biz beceremezdik ama, o her yaz bir arsa parası kazanırdı...

gittiği her ilçenin resmi dairesinde, banka şubesinde gayet iyi karşılanır, taksitle ansiklopediler, kitap setleri gösterir, senetleri doldurup imzalatır, artık cebine atacağı payı olan avansı da alır başka ilçelere giderdi.

şimdi onunla eski günleri artık öbür tarafta karşılaşıp yâd edeceğiz.

güle güle sümer abi.
  • önce korkuttun, sonra sevdirdin, sonunda üzdün.

onu siktiret de; kıvanç ibnesine dizi başına 70000 lira verip sana 1500 lira öneren uğur yücel'i hiç unutmayacağım.
  • allah rahmet eylesin, guzel adamdi...fikonun can dostu gule gule
  • çok küçükken, televizyonda sümer tilmaç'ı görüp barış manço saçlarını kazıttı sanmışım ve ağlamışım*. sonraları büyüdükçe kendisini ayrıca tanıdım ve sevdim tabi. huzur içinde yatsın.
  • fenalaşıp hastaneye kaldırılmış, haberde durumu ciddi diyor, umarım bir an önce iyileşir.

http://www.radikal.com.tr/…318&utm_campaign=turkiye
  • solda görünce aklıma malum şey geldi. maalesef öyleymiş . kendine has hoş bir abimizdi.
  • gittiği yer, bulunduğumuzdan daha çok "adam"la dolu tesellisindeyim.... nurlar içinde yatsın...
hesabın var mı? giriş yap