• bilimum görev istihkakı yanında yaşamsal istihakı da renault broadway, rayban gözlük ve öğretmen eşten müteşekkildir.
  • tüm meslekler içinde en yüksek sorumluluk duygusu gerektiren ve dolayısı ile en boktanı olan meslek.

hatalarınızı ceset torbası içinde annelerine gönderirler.

ve o hatalarınız bir ömür boyunca her sabah, her akşam, her an, her rüyada yanınızdadır.

zöe: okuyorum okuyorum niye kötülediniz anlamıyorum.
  • harbiye bitene kadar kendini atatürk zanneden, bittikten sonra ileride ülkeyi yöneteceğini hayal eden, zamanla hiçbir boka yaramadığını düşünüp bunu kabullenemeyen meslek mensubudur.
  • hayatlarını, bir gün vatan için hayatlarını verecekleri sözünün karşılığında kazanırlar. biz aslında kent devletlerinden beridir bir gün bizi korurken ölmeleri için bakıyoruz bu insanlara.
  • genelde bu meslek hakkında nerede bir konuşma geçse ortamdan biri illa ki çok şerefli meslek der ve kalanlar da ister istemez bunu topluca onaylar. tamam şerefli meslek de kardeşim diğer mesleklerden daha mı şerefli de sadece subay için bu durum altı çizilerek belirtilir. yani bölükte askerlere komutanlık yapan bunun karşığını da gayet dolgun bir maaş ile alan yüzbaşı kardeşim şu anda köprü bağlantı yolunda 30 derece sıcağın altında kaynak yapan kardeşimden daha mı şerefli bir meslek ifşa etmektedir. hayır şeref ise konu helal para kazanarak alın teri dökerek yapılan her meslek aynı oranda şereflidir.

yok subay daha şereflidir denmek isteniyorsa zorunlu gönüllü olarak sınır boylarında nöbet tutan ve beş para kazanmadan savaşan mehmetçik adına itiraz ediyorum.

edit : beş para kazanmadan yanlış oldu , askerin 13 lira filan maaşı vardı yanlış hatırlamıyorsam.
  • 21 ekim 2007 tarihinde, güzel bir istanbul akşamında, "hiç bir şey sorma, bir daha istanbula hiç dönemeyecekmiş gibi valizini hazırla yarın mesaiye gel" şeklinde bir telefon alan ve 26 yıllık hayatından o küçük valize sadece bir kaç parça eşya sığdırmaya çalışan kişidir.
  • ordunun yönetim kadrosunu oluşturan asker sınıfının adıdır. tüm sınıflar içinde en ayrıcalıklı ve en kıdemli olanıdır. ordunun içerisindeki tüm yönetimsel işleyiş subaylar üzerine kurulu olup, diğer kadro sınıfındakiler** yardımcı sınıf şeklinde görevlendirilir. kendilerinden meslek hayatları boyunca kendilerini geliştirmeleri ve sürekli eğitim almaları beklenir. bu yönde çeşitli teşvik ve ödüllendirme uygulamaları vardır. bir subaydan beklenen genel vasıflar; zeki, eğitimli, kültürlü, ahlaklı, geniş bakış açısına sahip, lider, fiziken ve ruhen güçlü, cesur, bir çok konuda bilgi sahibi olmak şeklinde sıralanabilir.
  • cv'lerini üzerlerinde taşırlar, bütün hikayeyi anlatır zaten o.. (hmm mümtaz terfi, komando eğitimi, nato vırt zırtı, yüksek lisans, doktora, kurmay vs vs.. rütbeyi saymıyorum bile.)
  • eski türkçe sü (ordu) ve moğolca bay (bey) sözcüklerinin anlamsızca harmanlanmasından türetilmiştir. sözcüğün eski türkçesinde diretilirse, doğrusu sübaşı, ya da sübeyi olur.
  • paket tasimaz, toplu tasima araclarina binmez.
hesabın var mı? giriş yap