• ne kadar güzel bir yüz ve vücuda sahip olduğu aşağıdaki videoda görülebilen kadındır.

http://alkislarlayasiyorum.com/…n-memelerini-gormek
  • sonunda o da filmindekinin aksine gerçek bir büyükanne olmuş, ama güzel yaşlanmış güzel kadın.

http://i.hizliresim.com/7az8al.jpg
    http://i.hizliresim.com/znxeg4.jpg
  • eva bender ile birlikte 70'ler türk sinemasındaki yabancı güzel kontenjanına hakkını vermiş ablalarımızdandır kendileri..

kendisinin gençlik döneminden bazı cüretkar fotoğraflar şu adreste bulunabilir:
    http://freeweb.supereva.com/…pposteppo/index.html?p
  • teşekkürler büyükanne adlı türk filminde oynamış italyan oyuncu.
  • hayatımda gördüğüm ilk en güzel kadın. teşekkür ederim büyükanne filmiyle tanımıştım kendisini. muhtemelen 10-12 yaşlarındaydım. aman tanrım o nasıl bir güzellik. o mete piçinin yerinde olmayı hayal etmiştim kaç kere.
  • çok güzel bir fiziğe sahiptir.türkiyede cevirdiği filmlerin kalitesizliği yüzünden fazla tanınamamış aktiristir...
  • 1958 roma doğumlu. gerçek adı sophia vivianson. son olarak hercules 2' de rol almıştır.
  • italyan bir aktiristtir. turkiye'de de filmler çevirmiştir.
  • sonia viviani, 4 ocak 1958’de roma’da doğan italyan bir oyuncu ve eski bir modeldir. gerçek adı sophia vivianson’dur. babası cinecittà’da set tasarımcısı olarak çalıştığı için küçük yaşta sinema ile tanışmıştır. ilk filmi pasquale squitieri’nin yönettiği ı guappi (1974) olmuştur. tony askin adlı bir ajanstan teklifler almaya başlayınca pek çok filmde rol almıştır.

viviani’nin en önemli rollerinden ikisi türkiye’de çektiği filmlerdir. osman f. seden’in yönettiği teşekkür ederim büyükanne (1975) ve delicesine (1976) filmlerinde başrol oynamış ve türk seyircisi tarafından beğeniyle karşılanmıştır. teşekkür ederim büyükanne, marino girolami’nin grazie… nonna filminin bir uyarlamasıdır. delicesine ise ırving wallace’ın the fan club romanından esinlenmiştir. bu filmde kadir inanır ve fikret hakan gibi ünlü türk oyuncularla birlikte oynamıştır.

viviani, türkiye’de kaldığı süre boyunca kadir inanır ile kısa süreli bir aşk yaşamış ancak sonra italya’ya dönmüştür. türkiye’de oynadığı filmlerde jeyan mahfi tözüm tarafından seslendirilmiştir.

viviani, 1970’lerden 1990’lara kadar pek çok farklı türde filmde rol almıştır. erotik komedi (l’adolescente, 1976), nazisploitation (kz9 - lager di sterminio, 1977), zombi filmi (ıncubo sulla città contaminata, 1980), giallo (assassinio al cimitero etrusco, 1983) ve peplum (le avventure dell’incredibile ercole, 1985) gibi türlerde oynamıştır.

viviani, aynı zamanda bir model olarak da çalışmış ve 1980’lerde playboy ve penthouse gibi erkek dergilerinin kapaklarında yer almıştır. özellikle prenses caroline of monaco’ya olan benzerliğiyle dikkat çekmiştir.

viviani, sinema kariyerini 1994’te le nuove comiche filminde oynayarak sonlandırmıştır. o günden sonra hakkında pek fazla bilgi bulunmamaktadır.

sonia viviani, yeşilçam’ın unutulmaz yabancı yıldızlarından biridir. italyan sinemasının da önemli isimlerinden olan viviani’nin filmlerini izlemek isteyenler için aşağıdaki filmleri tavsiye ediyorum.

teşekkür ederim büyükanne
    delicesine
    ıncubo sulla città contaminata
    assassinio al cimitero etrusco

sonia viviani ile ilgili onun çok yetenekli ve güzel bir oyuncu olduğunu söyleyebilirim. hem italyan hem de türk sinemasında pek çok filmde rol almış ve izleyicilerin beğenisini kazanmıştır. sonia viviani’nin filmlerini izlediğinizde, onun hem komedi hem de dram türlerinde başarılı olduğunu görebilirsiniz. oynadığı karakterlere hayat verirken hem sempatik hem de çekici bir hava yaratmıştır. türk seyircisiyle de iyi bir bağ kurmuş ve kadir inanır gibi ünlü bir oyuncuyla kısa süreli bir aşk yaşamıştır.

sonia viviani, sinema kariyerini 1994’te sonlandırmış olsa da, onun filmlerini izlemek hala keyif vericidir. onun yeşilçam’ın tarihinde önemli bir yeri olduğunu düşünüyorum.
  • the adventures of hercules gibi italyan filmlerinde oynayan güzel oyuncu.
    bizde teşekkür ederim büyükanne ile hatırlanır.
hesabın var mı? giriş yap