• her parçasında değişik ve ilginç hikayeler anlatan hip hop şarkıcısı
  • reyisler reyisidir. rap müziğe storytelling tekniğini büyük ölçüde kazandıran ve geliştiren son derece ilginç ve keyifli bir abimizdir. onun rap'in ilk yıllarında yaptığı şarkıları dinleyerek günümüzde çok iyi yerlere gelmiş bazı rapper'larının kendisinden nasıl etkilenip esinlendiklerini görmemek neredeyse imkansızdır.
  • sağ gözü görmeyen, tuhaf dişli oldskool rapper. yıllar önce gta san andreas’da children’s story adlı şarkısıyla kendisinden haberdar olmuştum. biraz kurcalayınca başka güzel şarkılarını da bulmuştum.

gece gece aklıma gelmesine sebep olan parça için tık tık
  • storyteller. nas'ın idolü olması bile onunla ilgili pek çok şeyi açıklıyor aslında... çoğu kişi bahsetmez ve bilmez ama ingiltere doğumludur ve british'dir...
  • hip hop dünyasnın en iyi hikaye anlatıcılarından biri olarak gösterilendir.

(bkz: children's story)
  • children's story parçasıyla aşmış hip hop cı
  • snoop dogg'a göre gelmiş geçmiş en iyi mc'dir. daha iyi flow yapabilen bir rapçi henüz doğmamıştır, shock-g'den sonra hikaye anlatarak rap yapabilen tek rapçidir.
  • kaymak gibi bir flowu var
  • nas snoop*biggie tupac falan dinleyip underground kafalarda geziniyorum zannederken şu logosu ızgara yeşil zeytini andıran müzik uygulamasının da tavsiyeleriyle adını ilk kez duymadığım halde her nedense bi kez bile merak edip açıp dinlemediğim oldschool rapper'lara şans veriyorum son zamanlarda, (bkz: big l)in de dahil olduğu bu sanatçılar arasında rastladığım en über herif kesinlikle slick rick.

resmen flow tabirinin vücut bulmuş hali olduğu halde neden 99'dan sonra müziği bırakmış ona anlam veremedim ama ticari kaygıyla yapmadığı çok belli zaten, taa 88 yılında hepsi üst düzey parçalar salıp "la daha napam? diye iç geçirip 10 sene rec-play-pause takılıp müziği salmış gibi duruyor. son senelerde tek tük single yayınlamış ancak o kayıtlar da min. 25 senelik gibi geldi bana, aktif değil pek yani.

ama gel gör ki slick rick'in muhtar olduğu köyün ihtiyar heyetinden olabilir ancak biggie nas falan, o derece yemiş bitirmiş adam.

lokum gibi bi parça mesela, standardı bu kendisinin
  • eski adıyla ricky d.. la di da di'de vokaller ona aittir.
hesabın var mı? giriş yap