• stephen king in asmis kitabi. kitap oyle bir atmosfer yaratir ki caresizligi tum benliginizle hissedersiniz. ayrica bu kitabin sonunda birbirinden guzel hikayeler vardir. benim en sevdiim raft adli hikaye ve ıssız bi kayaliga dusen kazazede bi cerrahi anlatan hikayelerdir.
  • stephen king'in,kısa hikayelerden oluşan bir başka muhteşem kitabı.şahsi kanaatime göre nightmares and dreamscapes kitabına on basacak bir kitaptır bu.the mist,survivor type,nona,the man who would not shake hands gibi süper hikayeler barındırır...
    kitap türkçeye çevrilirken kırpılmış.orjinalde 22 tane hikaye olmasına rağmen,altın kitaplar'ın ''sis'' adıyla bastığı kitapta 8 tane hikaye var.ulan hep böyle yapıyorlar king'in hikaye kitaplarına.
    (bkz: ya ben lan neyse bişey demiyorum)
  • turkiye'de sis olarak cikmi$ti serinin bir kismi . icinde de sis* ve nona vardi .
  • anlami "kemik kadro"da guzelce aciklanan ingilizce deyim.
  • yanlış hatırlamıyorsam daha önce daha az öykü içeren "kırpık" bir versiyonu basılmıştı ülkemizde sis adıyla. aynı adla ağustos 2017'de yine basılmış, yine aldım.

içinde sis dahil tam 22 hikaye var. benim gibi hikayelerinin hastasıysanız "ooo" dediğinizi duyar gibiyim, hehe...

sis iyi. maymun, tanrıların bilgisayarı ve yaşama hırsı da iyi. düğün konseri, el sıkışmak istemeyen adam ve nona da fena değil. geri kalanlar kötü, bazıları çöp. okuyamadım bile.

yine yanlış hatırlamıyorsam iyi hikayelerin çoğu eski basımda vardı, yine de alınır.

ben bir süredir oturup yazma konusunda eskisi kadar hevesli olmasam da, king abimizin öykülerin ortaya çıkış hikayelerini anlattığı kısımları daha çok seviyor gibiyim.
  • okuyucuya daimi bir diken üzerinde oturma hissi veren,tüm çocukluk korkularımı bünyesinde toplamış bir stephen king romanı.
  • fred frith ve tom cora'nin guzide grubu.bana sorarsaniz henry cowmu skeleton crew mu ; cekinmeden skeleton crew derim.
  • bir stephen king basyapiti
  • stephen kingin umutsuzluk temalı nefis bir kitabı. ilk hikayede etrafı değişik nükleer atıklar yüzünden semirmiş hayvanlarca sarılan bir süpermarkette mahsur kalan insanların kurtulma mücadelesi anlatılıyordu, çabaları boşunaydı tabii **
  • stephen kingin yıllar öncesinden, $u an icinde bulundugum psikolojiyi anlattigi nona isimli kısa hikayesinin de icinde bulundugu güzide eseri.
hesabın var mı? giriş yap