• taslarla ilgilendigim ilk zamanlarda pek bir icli disli oldugum tastir. bazi kaynaklara gore; aile icindeki anlasmazliklari ortadan kaldirir ve bulundugu ortama bolluk bereket getirirmis.
    ben aldigim ilk gunden beri, sadece butcemi düzeltmekle kalmadim, ustune üstlük nasil oldugunu anlamadigim sekilde bir suru de para birikti.
    tabiki oncelikle, eger evde kullanacaksaniz, temizlemek icin ya toprakta ya da tuzlu suda 24 saat bekletmelisiniz. sonra da sokak kapisindan girince evin en sol kosesine yerlestirmekte fayda var.
    yasasin sitrin.
  • sarı renkli kuvars taşının adı.. solar plexus çakrasıyla ilişkilidir.bundan dolayı korku ,endişe gibi duyguları yoketmede kullanıldığı söylenir.cilt sorunlarına tedavi etmede kullanılır.içinde bir iki gün sitrin bekletilen masaj yağı ile yapılan masajın hem cilt sorunlarının tedavisinde yardımcı olacağı hem de solar plexus dan kaynaklanan sıkıntıları yok edeceğine inanılır.
  • piyasada kahir ekseriyetle maalesef islenmis olarak bulunur. dogal olani bas taci edilir, ise de üçüncü çakra tasi oldugu unutulmamalidir. fiziksel etkileri o bolgedeki organlar uzerinde musbettir. çünki yaydigi dalga boyu oramizinkilerle örtüsür. benzer frekanslar yani. ama gastrit isen o frekans bozulur. ülser isen o frekans bozulur. o vakit bu das sana iyi gelir. benzer dalga boyu yayan renkteki yiyecekler de yiyince ayni sekilde sana iyi gelir. patates kabak gibi. pozitif bilimli fiziksel faideleri bunlar. dahasi da var tabii ama her zamanki gibi üseniyorum.

pozitif bilimin sustugu ama etkileri sayisiz insanlar tarafindan musahade edilen psikolojik etkileri ametistinki ile benzerlik gosterir. (bkz: ametist)

bunun sebebi ise her sitrinin vakti zamaninda ametist olmasidir. sitrin ametistin sicaklik etkisiyle yeraltinda renk degistirmis halidir. bunun icindir ki ametisti isi yoluyla sarartip sitrin diye piyasaya sürenlere sahtekar demek pek dogru olmaz. ama musteriyi de uyarmalari lazim bu isil islem gormustur diye.
  • güneşin enerjisini depoladığına inanılan taş. aynı zamanda bolluk bereket sağlıyormuş.

lan bak taktım şimdi bunu, eğer bi zengin olmiim sitrin belanızı.
  • adinin kaynağı citrus'tur. turunçgillerin renklerini taşır.
  • bu dönem aşerdiğim doğal taş. genelde sarı tonlarında bulunur. ametistin zamanla dönüşüme uğramış halidir ve ekseriyetle bereket için kullanılır.

labradorit sevdamız bitmedi şükür fakat bu ara kendisine gönlüm kaydı ve aldım bir yüzük. para her zaman katlanarak bana gelir. öptüm.
  • tüccar taşı diye de anılır.
  • ikizler ve oğlak burcunun taşları imiş. sindirim sistemi, mide ve şeker hastalığı gibi hastalıkların tedavisinde de kullanılıyormuş.
  • rüyaları kolayca hatırlamaya yardımcı bir taştır.
  • sitrin taşı, renk özelliği olarak sarı renkten açık kahveye doğru giden farklı bir renk çeşitliliğine sahiptir. daha anlaşılır bir dille ifade etmek gerekirse sitrin; turuncu, kırmızımsı ve kahverengimsi gibi renklerde bulunur.

“sitrin kuvarsı” ya da “sitrin topazı” da olarak nitelenen sitrin taşı, “tüccar taşı” olarak da adlandırılmıştır. sık sık “altın topaz”, “mederia“ ya da “ispanyol topazı” olarak da isimlendirilse de topaz taşı ile çok fazla ilişkisi bulunmamaktadır. “citrin” ya da “citrine” olarak da yazılmaktadır.

sitrin; pırlanta taşlı mücevherlerde de kullanılan değerli taşlardan biridir. sınıf olarak yarı değerli taşlar arasındadır. anavatanı brezilya'dır diyebiliriz çünkü doğal sitrinin en büyük üreticisi brezilya'dır. ayrıca sitrin, astrolojide aslan burcu ve başak burcu taşlarından biridir.

sitrin taşının faydaları düşünüldüğünde birçok hastalığın iyileştirilmesinde kullanıldığını söyleyebiliriz. böbrek, kolon, hazım organları, ciğerler ve kalp için faydalıdır. tedavi edici bir enerjinin meydana çıkmasını sağlar.

psikolojik etkileri düşünüldüğünde ise, kendine güveni güçlendirir ve insanın kendine zarar verici düşüncelerini yok eder. sitrin kolye takmak size güven ve evrensel güç sağlayacaktır. bazı inanan kişiler sitrin taşını kasalarına koyarlar. bunun nedeni ise sitrinin parasal güçlerini arttırdıklarına inanmalarıdır. yılan zehrine de iyi geldiği düşünülür.

bu özelliklerinin yanı sıra sitrin; aşırı kıskançlığı ortadan kaldırır, negatif enerjiyi alır, cesaret verir, bedene canlılık verir. bağımlılığı azaltır, bağışıklık sistemini güçlendirir. göz için yararlı bir antioksidandır.
hesabın var mı? giriş yap