• öncel düzdemir [a.k.a. öncel öziçer]'in sabah gazetesinde, cnbc-e'de seri olarak yayınlanmakta olan star wars için yazdığı yazı.

hayatımda daha önce böyle bir film eleştirisi görmediğimden ve dolayısıyla ağzım dilim tutulduğundan, yorumsuz alıntılıyorum. pes!

"

star serisini izliyor musunuz? bir süredir cnbc-e'de yayınlanıyor. bazı arkadaşlarım sinema dünyasının bu kült serisini tekrar tekrar izlerken eski dostlarıyla buluşmuş gibi heyecanlanıyorlar. bense ekrana anlamsız gözlerle bakıyorum. sevmem ben bu tür filmleri... olmayan dünyanın, varolmayan hayatlarının, yaşanmamış sorunlarını, savaşlarını oturup da ne izleyeceğim? mevcut hayat yetiyor da artıyor da... zaten bu yüzden yıllardır hâlâ yüzüklerin efendisi için yazdığım yazıdan dolayı küfür yiyorum ya... bazıları bu fantastik filmleri fazla ciddiye alıyor çünkü. bakıyorlar kendi hayatları çok boktan, hayal aleminin sisli dünyasına dahil olalım bari diyorlar büyük ihtimal...

. . .

"

http://www.sabah.com.tr/…2010/02/14/siradaki_gelsin
  • zengin ettiklerimiz

google, youtube, myspace, facebook ...

sıradaki gelsin
  • endemol shine'nın yapımcılığını üstlendiği bilgi yarışması programı. emre karayel'in sunumuyla yeni yılın ilk günü fox tv ekranlarında yayınlanacak.
  • 19 ocak'ta yayınlanan bölümünde yarışan dilan adlı kızın, eğer buraları okuyorsa mutlaka beni bulması gerektiği yarışmadır. eqle beni dilan, senin için bozcaada'ya da gelirim, kışın londra'ya da gideriz sorun yok. gülüşünü yidiğimin *
  • an itibariyle ilk bölümünü izlediğim ve konseptiyle nasıl bir kafadan çıktığını anlamakta güçlük çektiğim program. 1 saat izlemekle insanın iq puanını 20 puan düşürmeye aday bir sunum. format olarak gayet güzel bir yarışmanın içine nasıl edilir göstermişler. izleyenler ne demek istediğimi anlayacaklardır.
  • fox tv'de yayınlanan ve emre karayel'in sunduğu yarışma programı. gayet eğlenceli geldi bana. özellikle final kısmı gayet heyecanlıydı.
  • nike football'un * $ukela reklam filmi ve sloganı...

film kısaca arsenal formasını alan oyuncunun gözünden sahaya çıktıktan sonra yaşadıklarını gösterir... bu futbolcu gözünden bizler de old trafford'da united'a, giuseppe meazza'da inter'e ve nou camp'da barcelonaya karşı oynamış gibi hissederiz...

ama vurucu olan nokta, aynı reklam filminin tv'de yayınlanan çeşitli versiyonlarında futbolcunun antremanını, maçta yaşadığı sevinci, biri sarışın biri esmer olan 2 kadınla öpüşmesini, saha da materazziden dirsek` :ya da yumruk `; ronaldino'dan çalım yemesini vs. göstermesidir... izlemek lazım...
  • twd'deki negan'in sundugu yarisma programi. bir de geriye dogru yaylanip bir kac kisinin kafasini patlatirsa bu is olur bence.
  • valla ben de gökçe hanımı beğendim ama misafir olduğum evde başka bir kanalı açtılar.ödülü kazanamazsa ben, babası ve kendisini avrupa seyahatine gönderebilirim hatta ben de kendileriyle gidebilirim.zannımca yaşı da yaşıma oldukça uygun.
  • final turunda doğru cevap değil yanlış cevap verilerek kazanılan yarışma olduğu halde, az önce biten son bölümünde,
    "su yolunda kırılan şey" testi mi damacana mıdır?sorusunda kız testi diyerek başa döndü, zaman kaybetti, çünkü ters cevap verip damacana demesi gerekirdi, fakat sonraki 10 tur yine testi dedi ve doğru sayıldı.

prodüksiyonu başarısızdır.

edit: harf yanlışı.
hesabın var mı? giriş yap