• ilginç bir grafik roman ama muhteşem değil.
  • fransız yazar ve çizer alfred’in grafik romanı. çizimleri çok başarılı fakat hikayenin kısa ve derinliğinin de olmaması hayal kırılığı yaratıyor.
  • izmir aliağadaki viking kağıt firması tarafından üretilen peçete, tuvalet kağıdı, zerzevat vs.. markası
  • gereksiz bir sekilde uzun tutuldugunu dusundugum film.. filmden sonra, gittigim arkadaslarimla aramizda bir sessizlik oldu "filmin etkisindeyiz ha?" deyisimle yarildik.. avrupa sinemasina tapan arkadasimin filme methiyeler duzmesini beklerken "ben bunaldim" demesi vs. beni sasirtti. allah'tan sorun bende degilmis..

ayrica filmdeki olaylar cok tahmin edilebilir.. gerci film cok eski olup turun orneklerini etkilediginden belki de oyle geldi.. ama olaylarin gidisati kolaylikla tahmin edilebiliyor..

--- spoiler ---
    arkadasim demisti: "italyanin birligindan yana olan asilerin parasini ogleden sonra almaya geleceklerdi, o kaynadi" diye.. bende filmde bunu dusunmustum ama sonra herhalde dikkat edemedim derken, hakikaten oyle oldugunu dusundum..

kurgu hadisesine gelince sonunu tahmin edebilecegimiz olaylari izlemek pek sasirtici gelmiyor.. mesela biz kadini avusturyali amirin odasina mektupla girerken gorduk "cut" sesi duyulup, film orada kesilebilirmis.. haydi olmadi, kadin amirin tepkisini gordu: "cut".. olmadi, kadin sevgilisinin tutuklanma emrini duydu, bulundugu binadan cikti.. olmadi, kadin sokaklarda yalniz basina yuruyor.. ama film buralarda kesilmiyor.. adam yakalaniyor, kursuna diziliyor, sonra olusune bakiliyor, biz ancak o zaman ekranda "fin" yazisini gorebiliyoruz..
    --- spoiler ---
  • kağıt havlusu rezalet ötesi, elde parçalanan markadır. sakın kanıp 50-60 lira gibi abuk paralar ödemeyin...
  • sensorium galaxy'nin meta veri tabanı ve blok zinciri tabanlı para birimidir.
    (bkz: senso token)

senso'nun birincil işlevi, sensorium galaxy içinde bir ödeme yöntemi olmasidir. ancak, özellikle kullanıcılar için sunduğu geniş fırsatlar nedeniyle, yalnızca bir şeyler için ödeme yapmaktan daha fazlası var;

kullanıcılar nft'yi metaverse pazarında özgürce listeleyebilir, yeni nft'ler (senso ile) basabilir ve hatta bunları yeniden satarken telif ücreti alabilir. nft'ler, basım maliyetlerini karşılamak için senso kullanılarak doğrudan oluşturulabilir. bu şekilde, kullanıcılar daha iyi bir deneyim yaşayabilir ve daha da önemlisi, çeşitli dijital varlıklarda mülkiyet haklarını elinde tutabilir.

tek seferlik bir yakma işleminden sonra, token arzı şimdilik 1,7 milyar seviyesinde bulunuyor. her zaman sürdürülebilir piyasa koşullarını korumak için senso jetonları üç ayda bir yakılır.

ödüllü yapımcı eric prydz, olağanüstü müzik etkinlikleri için dünyanın en çok beklenen sanal mekanı olan prısm'de bir dizi özel performansa ev sahipliği yapmak için sensorium galaxy metaverse'e katılıyor .

eric prydz : "metaverse'lerin dijital olayları bir sonraki aşamaya taşıdığına inanıyorum, bu beni bu projeye çeken ana unsurlardan biri. özel performanslar sunmak için en son teknoloji ile çalışmak her zaman benim ve ekibimin hedefi olmuştur.
    https://youtu.be/q31y0ag67uq

david guetta ve carl cox ve dj armın van buuren da sensorium galaxy ile şov yapmak için anlaşma imzaladılar.

armin van buuren yaptiğı basın açıklamasında " fizik yasalarına ve gerçek dünyanın sınırlarına tabi olmadan, sürükleyici ortamın gösterinin bir parçası haline geldiği performanslar geliştirebilirim" dedi.

senso token https://m.poloniex.com/exchange/usdt_senso
  • anna karenina'yı andıran, hollywood (ya da yeşilçam) tarzında, hedefine ulaşamamış, sıkıcı bir visconti filmi.
  • sinemanın büyük ustalarından italyan yönetmen luchino visconti' nin 1954 yılı yapımı, sinema tarihinin anahtar filmlerinden biridir. ülkemizde "günahkar gönüller" adıyla gösterildiğinde büyük yankı uyandıran bu film, bir yasak aşkı tarihin akışı içinde değerlendirir. marksist tarih anlayışının sinemadaki başyapıtı sayılan visconti' nin bu filmi, camillo boito' nun aynı adı taşıyan kısa romanından beyaz perdeye taşınmıştır.
  • 1.20 ortalamayla cüzdanıma aldığım yeni gözbebeğim. ben başka yerlerden kar alma inadımdan dolayı biraz geç kaldım ama daha yolun çok başında. şu an bloktopia ile beraber en güzel projelerden birisi bence.
  • yumuşacik derilerden, şahane ayakkabilar üreten ve onlari şahane kutulara koyan bir avustralya markasidir * *. klasik çizgiye sahip aile markasini, kurucularinin, londra'da egitim almiş üç kizi daha genç ve dinamik bir tarza sokarak son yillarda dunya capinda bir ün elde etmislerdir.
hesabın var mı? giriş yap