• (bkz: tamagotchi)
  • http://www.eksiduyuru.com/…ex.php?m=d&s=1&id=213285

şu linkte yazdığı önerilerin şekline çok güldüm.
  • liquid love'ın yazarı zygmunt bauman'ın aşkı kablolar aracılığıyla yaşayan ve sentetik akışkanlık içinde girdiği ilişkiden çabucak sıyrılıp çıkabilen tekno-özneyi tanımlarken ima ettiği kavramlardan biridir.

bu akışkanlık formunda tariflendirilen ilişki tipi haricinde, banka hesaplarından faturaların ödenmesine, kredi kartlarından camın gerisindeki sosyal ağlara dek geniş bir zincir olmakla birlikte sayılanların tümü de kablolar aracılığıyla yürütülür ve sanal hayvan olarak insanlık esasında insani hiçbir ilişkiye girmeden, kimselerle yüz yüze gelmeden tekno-edimlerde bulunur.

siber-çağ bunlar tarafından biçimlendirilmiştir . diğer yandan, yabancılaştırıcı tekno-edimlerden kaçış mümkün müdür sorusu ise bir alternatif olarak belirir. söz gelimi doğaya mı döneceğiz, uygarlığı reddederek post-romantik bir yeni-alan mı açacağız, teknolojiyi öteleyip özümüze mi döneceğiz bir muammadır.

dünyada kahramanlar olmadığına göre sanal havyan artık tek başınadır ve insani özünden de bütün bütüne sıyrılmıştır. dayanak noktaları ise yüzde doksan sıfırlanmıştır. kablolar onu insandan bir hayvana dönüştürürken o natürel bir dünyaya değil, aksine postmodern bir cangıla fırlatılmıştır.

bu tekno-kaotik ortamda aşkın, sevginin, dostluğun, kardeşliğin, özcesi ilişkilerin yeniden tanımlanması gerekecektir. ve aslına bakılırsa sayılanların hepsi de çoktan dejenerasyona uğramıştır. değerler eşitsizliği tarafından biçimlendirilen ilişki tipleri hemen her şeyi tek bir alana indirgemiştir; kapitalizm eliyle inşa edilen, kabloların, sanalitenin belirlediği, yüz yüze ilişkilerin sıfırlandığı tekno-akışkan-art-alan.

geçmiş olsun.

ilaveten (bkz: liquid love /@hanging rock)
    (bkz: sanal aşk) ve (bkz: sanal seks)
  • torrent kullanımı konusundaki muhteşem yönlendirmesi için müteşekkir olduğum yazar. artık ben de bir torrent kullanabilen kızım.
    olur da bir zirvede falan karşılaşırsak kendisine bir bira ısmarlamaya karar verdim. içmezse ben içerim, çok da ısrar etmem *
  • ekşi duyuru müdavimi güzide insan. öyle boş boş cevaplar vermiyor. ekşi duyurunun amacına hizmet edenlerden.
  • #33524172 güldürdü, yaman şakacıymışsın delikanlı. *
  • dun uzun zamandir mektup almadigim can dostum guzel insandan gelen 3 parmak kalinligindaki, ozel pitli zarfini bir hisimda parca pincik etmemle icinde buldugum, eski zamanlari hatirlatmis "made in china" nimeti. suanda bir penguen besliyorum,ismi piko hergun yedirip iciriyorum, altini temizliyorum, 2 gun oldu cok baglandik. *
  • şu sözlük denen bok çukurunda karşılaşıldığına sevindiren yazarlardan da, badilerine köpek çekmesiyle, mesajlara aylarca cevap vermemesiyle bilinir. kalbinizi vermeden önce bir daha düşünün...
  • * yazarlık alemine adım atmasıyla, tanrı'nın varlığına inanmamı sağlamış olandır.

sabırtaşı'sın usta sen, hoş gelmişsin usta sen, the bourgeois kardaşın son nefesini vermeden yetişmişsin usta sen.

(bkz: takılan olursa haberim olsun)
  • gerçeğine bakamayan, teknoloji çağının insanları için üretilmiş hayvan.
hesabın var mı? giriş yap