• asla ama asla anlayışına sahip olamadığım kavram. şaka nedir yahu?? sen bana olanca şey söyle abuk sabuk saygısızca davran sonra pis pis gülerek ''ahahahahaha şaka yaptıuıuıuıummm!!'' de. oldu.

hele el şakaları!! hele hele acil bir işin varken eşyalarını oralara buralara saklayarak sinirden ağlama noktasına geldiğinde ''puhahahah nasıl da korktun dimııığğğ??'' demeler..

bir de bunların yaptığının şaka olduğunu zannederek laf sokma becerisine sahip olduklarını düşünenleri var. sana konuşur da ''sözüm ona'' der ya hani? ya da senin anlattığın her hangi bir olayı sanki çok komikmiş gibi senin ağzından söylemeleri..

ne yani şaka mı şimdi bunlar? sinir bozukluğundan başka bir şey değil bana göre.
  • ... alinti:

"$aka, bir duygunun olumunun mezar yazitidir."

(bkz: friedrich nietzsche)
  • yapilmasi gun itibariyle ulkemin bir koyunde yasaklanmis olan eylem. yasaklanmamis saka gibi bir heberin de konusu.

kulaga kotu geliyor da, acele etmeyelim:

"mehmet ünlü, kahvehanede otururken belindeki gaz tabancasını çıkararak tiki bulunan halil kızıloğlu’na şaka yapmak istedi. ani hareket karşısında ünlü’nün üzerine atlayan kızıloğlu, tabancanın ateş alması sonucu testislerinden yaralandı. bu olaydan sonra şaka yapmak muhtarlıkça yasaklandı. köyün girişine “şaka yapmak yasaktır” yazılı tabela konuldu." [*]

nerdeyse haketmissiniz diycem...

http://www.milliyet.com.tr/…koye hosgeldiniz&ver=18
  • söylenen gerçekler, eleştiriler karşı tarafı kırdığında, üzdüğünde, sinirlendirdiğinde ilk başvurulan yalandır şaka. tepkinin büyüklüğünden korkan gerçeklerin arkasında durup da savunamayan bünyenin sığındığı barınaktır. he he şaka yapmıştır canım ne olacak. konu kapansın yeter ki. istediğini söylemiş ne de olsa rahatlamıştır, söz ağızdan çıkmış, karşı tarafa ulaşmış, karşı tarafın konu hakkında uzunca düşünmesine gerek yok sen rahatladın ya o konu gündem(iniz)den düşebilir. korkak dobraların en sevdiği şey. her şakanın altında gerçekten bir gerçek payı vardır bu nedenle.
  • şaka ancak karsilikli gülündügünde sakadir. eger bir tarafin sinirleri bozuluyorsa baska bir seydir.

ilgili ilgisiz bakiniz:

(bkz: erojen bölgeye doğru yapılan cüccük hareketi)
    (bkz: şaka lan şaka)
    (bkz: şaka yaptım ama lütfen kızma)
    (bkz: sevdiğimden yapıyorum)
    (bkz: sike sürülecek akıl)
  • yapılanlar, şaka oldukları kabul edildiği sürece şakadır.
  • "şaka yapmayı hiç beceremem çünkü her şakanın ön-tanımlanmış değeri yalandır." yevgeni zamyatin - miy
  • genelde unutulan ilk şartı: komik olmalıdır.
  • şaka nedir bilir misiniz?

format atacaktım;
    cd bozuk çıktı,
    webcam kuracakken alet çalışmamaya başladı,
    nfs carbon çekti arkadaşım almaya gittim;
    74 75 76 83 nolu parçalar bozuk baştan çek dedi(halen çekiliyor sanırım, mekanı terk eyledim)
    eve geldim lost'un rapid'deki 6 tane uploadu da kalkmış neyse 7. de tutturdum.
    20 gündür çektiğim bloody sunday'in epi topu 10 mblık kısmı dün geceden beri hala bitmemiş.
    hocamız sınıfta bazılarının ödevlerini beğenmediği için aynı ödevi herkesin tekrar yapmasını istedi.
    5. katta oturan arkadaşımın asansörü bozuldu, in çık, kop kop.
    sıkıntı atmak için cs'ye girecekken server kapanmış, bakıma almışlar.

hepsini 1 güne sığdırdım ve kendimle gurur duyuyorum. ve hayır cenabet değilim. işte şaka budur.

kimsen çık laan ortayaa!

edit: lost bozuk çıktı. hepsini baştan çekicem.. azınıza zıççam hepinizin! çekmeyin l@n!
    edit2: az önce film izleyecekken arkadaşım uyuya kaldı, filmde yarım kaldı. despırıt hauzvayfsz!
  • bu kelime son dönemde sıklıkla "şaka yapıyor olmalısın" anlamında bir şaşırma efekti olarak da kullanılıyor aynı zamanda:

- biliyor musun berkecan'ı keriman'la görmüşler!
    + şaka?!
hesabın var mı? giriş yap