• bir tek ben miyim şu şarkının solosuna hasta olan yahu. iron maiden soloları içinde ilk üçüme temiz giriyor. başka kimse yazmayınca rahatsız oluyorum.
  • iron maiden'in taa '83 te piece of mind albümünde yayınladığı bu güzel şarkısının 5:04'ten itibaren 5:25'e kadar kulaklarımıza çalınan melodisini in flames'e benzetmişinizdir mi? valla ben benzettim, netekim de aynen kullanılmıştır. (bulcam hangi şarkıydı, yazcam update'i o vakit)

işte update: eveet, buldum, embody the invisible'ın sonu, amma velakin tokyo showdown live albümünde çalınan versyonu, çünkü albümdeki melodi benzemesine rağmen farklı, ama konserde çalınan direk birebir aynısı, bir de konserde aynı iron maiden'in yaptığı gibi iki gitar aynı anda çalıyor. işte budur efem.
    ben bi kulağımı kulak pamuğuyla karıştırıp geleyim... kehkeh

ps: şimdi in flames'i bulcam da, netekim sonra buldum da,
    sözlük alemlerinde rf diye bilinen arkadaşım dedi ki "google'dan da arattım, bu konuya dikkat çeken yok" o zaman yazayım bari dedim ingilizce bir tanım da
    "bu konuyu bilen var" desin gavur da..*

keywords: iron maiden , in flames , revelations , embody the invisible , playing a small part of the song.*

this cool piece by iron maiden has a part that's after 5:04 to 5:25 which has been used by in flames in a certain song -which i can not remember now- i'll update this entry after i remember that in flames song.*

update: yes, i found it; the song is embody the invisible, but not the lp version, the live version from the tokyo showdown album. the ending of the song is exactly same with the part that i said from revelations of iron maiden.
    the resemblance is made and doubled by the two guitars playing the same thing exactly like the iron maiden version.
    thanks to everyone, you've been a great reader... now i'm gonna fiddle with my ear with an earstick...*
  • bana göre en iyi performansı sydney'de verilmiş olan muhteşem iron maiden şarkısı.

link.
  • mükemmel sözler, mükemmel vokal ve mük kemmel bas birleşirse ortaya ne çıkar sorusunun cevabı olan iron maiden şarkısı.
  • ne kadar güzel olduğunu anlatmak için bendekinden çok daha hacimli bir kelime haznesine sahip olmak gerekli. iron maiden haiznelerinden biri.
  • bruce dickinson imzasını taşıyan olağanüstü iron maiden şarkısı. live after death yorumu tercihimdir. bruce kopmuş ve gelmiş geçmiş en iyi performanslarından birini sergilemiştir. şarkının sonunda arkadan gelen bir motherfucker nidası duyulur ve sanırım ses gaza gelen nicko mcbrain e aittir. şarkının en can alıcı yerindeki bruce ve seyirci arasındaki şu diyalog kopartıcıdır:

- los angeles... can you feel it!!!!!!
    - yeeeaaaaaa...
  • iron maiden in asmis klasigi. asagida sozleri turkcelestirmeye calistim, sona dogru batirmis olabilir. affola,

açığa çıkanlar

yeryüzü ve mihrabın tanrısı
    eğildi ve ağlayışımızı duydu
    dünyadaki hükümdarlar bocaladı
    insalarımız sürüklendi ve öldü
    altın duvarlar mezarımız oldu
    hor görmenin kılıçları (bizi) böldü
    gök gürültünü üstümüzden alma
    ama gururumuzu al

siyah dipsiz kuyuda bir bebek
    böyle bir yere gerek yok
    duvarlar soğuk ve ruhlar acıyla haykırıyor
    körler için kolay bir yol
    bilen aptallar için akılcı
    asılan bir adamın sırrı, yüzündeki gülümseme

körün ışığını göreceksin
    omurgamı parçalayan zehir
    nil'in gözleri açılıyor göreceksin

bana sinsi bir yılanın öpücüğüyle geldi
    güneşin gözleri dudakları üstünde doğarken
    ayışığı gözlerimden dökülen gümüş yaşları yakalıyor
    siyah bir kucağa uzandık
    ve kutsal yere tohum ekildi
    ve izleyip şafak için bekledim.

körün ışığını göreceksin
    omurgamı parçalayan zehir
    nil'in gözleri açılıyor göreceksin

hepimizi birleştir
    umut ve özgürlüğün parlaklığıyla
    hiçbir fırtına ve ağır hava
    gemimizi yıkamayacak göreceksin
    gözlerini kapatma vakti geldi
    ve hala yağmur ve rüzgar
    kral olacak için
    dünyadaki gözcü olacaklar
    senin için
  • judas priest'in nostradamus albümünden epey aşmış epikliğe sahip parça.

sözleri;

i see all things
    from my mind's innocence
    when they call me
    i hear their prophecy

you say i must
    face my own deliverence
    did you choose me
    have i lost sanity

these eyes can see right through me
    i feel your soul inside
    what have you waiting for me
    i'll do what you decide

and now this possession
    bcomes my obsession
    adrift in illusion
    i'm sent into confusion

such torment and sadness
    that overwhelmes like madness
    so fearful and intense
    it burns inside

i'll spread the word
    around the world
    my name will last
    eternally

i have the power
    i have the choice
    they'll hear my voice
    for centuries

pandora's box is opended
    too late no turning round
    a paradox has woken
    i serve with honor bound

i take this possession
    and make it my obsession
    alive in illusion
    to make sense from confusion

come torment come sadness
    give me the joy of madness
    this fear and this intent
    runs deep inside

this deepest possession
    for my life
    i want this obsession
    in my life
    i claim this possession
    take my life
  • stargate sg-1 dizisinin 5. sezon 22. bölümünün adı. varlığını klon teknolojisiyle sürdürmeye çalışan asgard, bu şekilde daha fazla devam etmenin mümkün olamayacağını farkedince, atalarından birinin binlerce yıl bozulmadan kalmayı başarmış cesedi üzerinde hayati deneyler yapmaya başlar. ayrıca da sg-1 ekibinden yardım ister.
  • aynı zamanda bir criminal minds bölümü.
hesabın var mı? giriş yap