• an itibariyle başbakanın çalışmadığı yerlerden soru sormaktadır..
  • hala hür konuşabilen muhabirlere sahiptir. maşaymış. vicdansız köpekler. kadının söylediklerinde yanlış bir şey mi var. ben mersinde chp konuşmaya başlayınca mitingi terkettim. benim gibi bir sürü insan terketti. apolitik düz adamları evlerinden çıkardınız hala maşa diyorsunuz. haysiyetsiz köpeklersiniz
  • her haberinde pkk'li teröristlere "rebel/isyancı" dediği için bankalar tarafından boykot edilme kararı alınmış olan uluslararası haber ajansı.

prensip olarak, yorumlarında "terörist" ifadelerini kullanmadıklarını, direk açıklamalarda yer verildiğini belirtmişler. (yersen)

de..

geçen mart ayında filistinliler için "terörist" kelimesi kullanılmış ve çok tepki almış?

eee roytersciim?
    yemedik biz bunu, paket yap belki evde yeriz..
  • korkusuz muhabire sahip gazete, satılmamış. soru böyle sorulur!
    muhabir: "ev kadınları neden ayaklandı?"
    erdoğan: "evlerinde bizim zorla tuttuğumuz yüzde 50 var, onlara bekleyin diyoruz."
  • her yıl 10 kasım saat 9:05'te tüm bankalar usd alış kurunu 1881, satış kurunu 1938 olarak girerek reuters ekranını bir dakikalığına bu tarihlerle donatıp, ata'ya selam çakarlar.

bu sene 10 kasım hafta sonuna geldiği için o ekranı göremeyeceğime üzülüyorum.
  • abi sağolun ya. sağolun. çanak sorulara karşı düzgün sorular sorabilen tek insan bünyelerinden çıktı. şu an tam çarptırıyo lafı sayesinde.
  • piyasaları takip etmek amacıyla bankaların hazine kısımlarının veya buyuk $irketlerin kullandıgı sistem, bilgi pencereleri. kod girerek istediginiz bilgilere acılan pencereler aracılıgıyla ula$abiliyorsunuz. duzenli olarak da haberler geliyor. parite, ihale, kotasyon vs ne ararsanız bilgisi var. ayrıca bankalararası piyasada aracı kurum gibi gorev yapıyor, ileti$im ve $ahitlik gibi i$levleri yerine getiriyor gibi. pahalı ama bilgi payla$ımı ve aktarımı, piyasadaki rolu bakımından muhim. turkıye'de hemen hemen her banka kullanıyor. arasıra coken de bir$ey, telefonla "noluyoruz" $eklinde paniklere yol acıyor; vakit nakittir gibi bilgi nakittir.
  • pkk için ısrarla "asi" (rebel) ifadesini kullandığı için türk bankacıları tarafından boykot edilmiştir. boykot eden sadece akp yanlıları değildir, yabancı banka çalışanı türkler de boykota katılmıştır. bazıları boykot nedenini açıkça belirtirken bazıları dolaylı olarak söylemektedir.
    türkiye'de (ve dünyada) sıkça kullanılan bir başka haber/data sağlayıcı bloomberg haberlerinin sonunda pkk'nın terörist bir oluşum olduğunu net bir şekilde belirtmektedir.
hesabın var mı? giriş yap