• fırından yeni çıkmış,elma rendesiyle zenginleştirilmiş marmelatı içinden fışkıran, pudra şekerine boğulmuş,incecik, yumuşacık hamurlu olanını 15 yıl kadar önce yemiştim en son. kumla'da rio pastanesi'nde. tarife uyanı bulana veya getirene orijinal imzalı devran çağlar kaseti hediye edicem.
  • 71 yaşındaki babamın kruvasana taktığı isim.
    "ponçik de al" "ponçik ye" "ponçik güzelmiş di mi" "yemiyosan sar o ponçiği öğlen yutarım ben"
    ondan sonra "ne gülüyosun yea?"
    hayır kaç yaşına gelmiş, oturaklı adamsın, bir gürledin mi cam çerçeve iniyor senin ponçik demeye hakkın var mı?!
  • esasen hamurdan yapilmis, içi elmali bir harç, disi da bol pudra sekeri ile dolu bir tatli olmakla birlikte, çok özel bir kadina* atfedilmis müstear*addir bir yandan. agirbasli ve mütevazi görünümüyle disaridan bakildiginda sadece üstündeki pudra sekeri kivamindaki tatliligini farkettiren bu müstesna sahsiyet, asil tadini ilk birkaç isiriktan sonra belli eden isimdasi kadar sürprizsever, onun kadar yumusaktir hakikaten de. her daim yaninda bulunsun bu benim* duygusu uyandirir insanda. amma velakin bu tatliligin mesnedi olan pudra sekeri misali, o da kendini hafif lokma sananlarin bogazina aniden kaçip solunumu imkansiz hale getirerek bogma hak ve kapasitesini israrla sakli tutar. dikkatle yaklasilmasi, sevecen, ölçülü lokmalarla yenmesi ve sicakken servis edilmesi esastir. ponçik de esas*tir.
  • bi arkadaşım hitap olarak yaydı bunu. kendisini döverek engelleyemediğimi anlayınca diri diri gömdüm ama işe yaramadığını görüyorum.
    üzücü.
  • super bi tat. (bkz: hastasiyim)
  • 2-3 yıldır anlamını kanki,panpa,kenku,panpiş gibi bir sevgi sözcüğü olarak bildiğim,sözlük sayesinde gerçek anlamını öğrendiğim ve dumura,hayal kırıklığına uğradığım "yiyecekmiş".
  • iyi de kopek adi olur.
  • ortaokul ve lise hayatimin tamaminda sabahlari bahariye yoku$unu ar$inlarken bana e$lik eden yol arkada$im.
  • günümüzün camsız gözlük aksesuarlı mavi-mor tonlarındaki indie gençliği tarafından "mutlu" anlamında kullanılan sözcük. en azından cümle içinden bunu çıkarabildim ben. insanın dimağını durduran anlamak için nato kriptocusu gerektiren cümle de şöyledir : "hey seen, mutsuzdun, şimdi mutlu musun.. mutlu ol, ponçik oll". günlük hayatında bu şekil konuşan eşiniz, dostunuz falan varsa getirin üşenmeden hırpalayalım.
  • komik adlı bir yiyecek.
hesabın var mı? giriş yap