• otomobil ses sistemlerinde hala tercih edilen marka.

komik de bir anı duymuştum bununla alakalı. bilen var mı bilmiyorum, kazım karabekir cad. üzerinde ( ankara ) bir pioneer mehmet vardır. pek meşhurdur. arabasına pioneer ses sistemi yaptırmak isteyenler çoğunlukla ona gider. bizim bir tanıdık da dükkanına gitmiş, bakmış masada dazlak iri kıyım bir adam oturuyor.

"merhaba, siz pioneer mehmet misiniz?" diye hafif alaycı sormuş. adamdan gelen cevap evlere şenlik:
    "yok abi, ben pioneer ömer. pioneer mehmet'in kardeşiyim. dj'im ben"

marka ismiyle bütünleşme diye buna derim işte.
  • montajını yapan yerlere de paynırcı denir.
  • need for speed 2 sede hız şifresi idi.
  • eskiden kuş serisi araçların arka camına ohm simgesi logolu stickerları yapıştırılırdı. bunun yanısıra loft, benetton ve yokohama stickerları da yapıştırılırdı, hey gidi hey.
  • 20 (yaziyla yirmi) yildir kullandigim, banamisin demeyen beton gibi muzik setimi ureten firma. sapka cikariyorum kendilerine.
  • ing. öncü. varını yoğunu kağnılarına yükleyip ya hep ya hiç diyerek bilinmeyen toraklara dalan; coğrafyasına göre balta görmemiş ormanların içinde kütükten kulübelerde yahut sıcak çöl ve bozkırlarda yelken bezi çadırlarda yaşayan; canlarını korumak ve yiyeceklerini sağlamak için bilekleri ve tüfeklerinden başka dayanacak birşeyleri olmayan o cesur, azimli fakat kaba ve acımasız avrupa kökenli kolonicilere verilen isimdir. pioneerlik genellikle kuzey amerika kıtasına özgü bir tarihsel olgu olarak anlaşılsa da güney afrika ve sibirya da benzer insanlar tarafından avrupanın uygarlık çemberi içine fetholunmuştur.
  • o bildiğimiz paynır firması ingiliz değil japon firmasıdır ve merkezi tokyo'da olan bir firmadır.
  • plasma televizyonları muadillerine göre daha düşük teknik özelliklere sahip olmasına rağmen, bir çoğundan çok daha iyi görüntü kalitesi vermektedir. sebebi ise siyah rengi diğer renklerden ayrı olarak ışık olarak vermesidir.
  • naptin ya pioneer, ne guzel gercek siyahin, mukemmel kontrastin vardi. yazik ettin kendine de bize de.

(bkz: zirvede bırakmak)
  • ing. oncu, lider.

pazarlama dalinda bir pazara ilk giris yapan, tum riskleri alan, fakat sonunda olayin kaymagini sirketlere verilen isimdir. urun hayat egrisinde en basta yer alir. bu tarz sirketler icin pazar genisledikce pazar payi ve kar artmaktadir.
hesabın var mı? giriş yap