9506 entry daha
  • yıllardır thy alternatifi olarak kullanan ve genel olarak memnun olan biri olarak yazıyorum: yeni valiz paketleri ve prosesleri tam bir saçmalık, operasyona da müşteriye de eziyet.

yılda 5-6 defa pegasus’la tr - yurt dışı uçuşu yapıyoruz. uçuklarımız da hiç öyle kampanya uçuşu olmuyor. uçakta yemek, koltuk ve bagaj alımı da yapıyoruz genelde. gel gör ki şu son uçuşum kadar beni germemişlerdi.

öncelikle yeni paketleri çok karışık ve saçma! en ucuz pakette yanınıza alacağınız çanta 3kg olmalı. sabah gidip akşam dönmüyorsan hiç kimse neredeyse 3kg ile yurt dışı uçuşu yapmaz. bunu 1 haftalık tatile 1 sırt çantasıyla giden birisi olarak söylüyorum. özellikle yurt dışından tr’ye gidecek insanlar 3kg uçamaz. easy jet bile sineğin yağını bu kadar çıkarmıyor yahu.

şimdi 3kg paketi geçtik. diyelim de daha büyük paket almak istedik. diğer karışıklık da burada. diyor ki koltuk altına sığacak 8kg bagaj al. haydaaaa.

onun bi üstü 20kg bagaj. ki ben işim garanti olsun, panik olmayayım diye 20kg paketi aldım son uçuşumda ancak kafa karışıklığı kaç güm sürdü anlatamam.

bana gelen email’de 20kg yazıyor. app’te kabin bagağı 8+3kg iki ayrı paket yazıyor. 20kg filan yazmıyor. sırf bu yüzden bagaj aşmamışımdır belki diye yanımda küçük bir valiz aldım, uçağa onla binicem 8kg diye. kol çantam da 3kg paketinden yararlanacak.

sabah evdeyken mesaj geldi “kabin bagajınızı uçağa verebilirsiniz, size güzellik yaptık”

hay sizin güzelliğinizi. beni aldı yine bir endişe. alana gittim, 30dk gişe sırası bekledim. bri email bir app bakıyorum. kafam karma karışık. sıra bana geldi “benim 20kg bagajım var mı kardeş” dedim. evet var dedi. ben bunu kabine alabilir miyim peki dedim. tarttı bir de. lan 20kg el kadar valize sığar mı? çok sor olasılık. ama neyse tamam, tarttılar. ve evet bununla uçağa binebileceğimi söylediler.

3kg el bagajı paketini yurt dışı uçuşlar için kabul etmiyorum asla. müşterinin kafasını karıştıran ve sahaya ek iş olarak yansıyan bir proje. yol yakınken vazgeçin.
hesabın var mı? giriş yap