• fransızca barışçıl.
  • macellan, 1500 yılındaki dünya turu sırasında büyük okyanusu, fırtınalı atlantik'ten çok daha sakin bulduğu için bu ismi vermiş.. pasifik (pacificum) kelimesinin kökeni, latince pax (pac-) yani barış demek, peace ve pasif dahil birçok kelimenin kökü..
  • bahsi geçen bol pedallı gitaristinin şeker gibi bir adam olmasının yanı sıra, şu aralar izlenilebilecek en iyi gruplardan biridir.
  • zeyysıla'nın, avrupa müzik etiketiyle yayınlanan tekli çalışması.

söz & müzik: zeynep sıla erdem
    düzenleme: tarık ister

şarkının lirik video klibini buradan izlemek mümkün.

şarkının sözleri ise şu şekilde:

“gözlerim kapalı dans edip dururken
    onu gördüm ve ayıldım yeniden nefeslen
    kafam dağınık ve düzensiz hep ta ki sen
    karşıma çıkıp elimi tutan hayalsen
    mesafe engellemez bizi
    pasifik olsa bile bulursun sen beni
    kalbimi attıran tek kişi
    hep içimde kelebek olcan dimi dimi dimi dimi
    hep içimde kelebek olcan dimi dimi dimi dimi dimiiii
    üzülünce üzülür
    gülünce güldürür
    ağlayınca kahrolur
    bu gece bu kadın aşık olur
    üzülünce üzülür
    gülünce güldürür
    ağlayınca kahrolur
    bu gece bu kadın aşık olur olur olur olur
    bu gece bu kadın aşık olur olur olur olur”
  • cumartesileri ekşi limonda sahne alan bi grup . gitaristlerinin pedal sayısı nuri alconun ickisine ilac attıp hoplattıgı cıvır sayısına eştir. hoş gruptur kanımca
  • istiklal caddesinde tünele yakin bir yerde bulunan zaman zaman seksenlerin efsanevi parcalarini da calan güzel mekanin adi.
  • veneficus, sez, ayss uclusunu her zaman guleryuzle karsilayan, yolluklarini eksik etmeyen asmalimescidin aliskanlik yapan mekani.
  • refik sirasinda yururken kar$ila$ilan, bu yolda her$ey fik fik'le mi bitiyor serzeni$i sırasında olu$an belki de r'nin zihne fazla abanmasindan oturu ra$itik biciminde çağrı$an kucuk mekan. ` :zeytinim kucuk ama lezzetli`
hesabın var mı? giriş yap