• bim'de yarım litrelik şişesi 20 kuruşa satılan suyu üreten firma.
    insanın bimden toptan toptan bu sulardan alıp %150 karla 50 kuruşa sokakta buz gibi soğuk sudan içen şeklinde satası geliyur, yeminle yaşımdan başımdan utanmasam su satacağım pazarlarda. neyse artık bizden geçti diyor ve bim in sunduğu bu güzel fırsatın genç girişimciler tarafından pazarlarda, sokaklarda ve bilimum kamusal alanlarda değerlendirilmesini şiddetle salık veriyoruz.
  • bim'de suyu acayip ucuza satılıyor. bunun yüzünden damacana su almıyorum. ayrıca küçük suyu da çok ucuz olduğundan içmek için koli ile alıyorum. sodası da hem ucuz hem de güzel.

düşündüm de ben bu markayı seviyorum. özkaynaaağııım benim biricikiiik sev... neyse.. böyleyken böyle..
  • bilançodaki borç kalemlerinden biridir. tüzel bir kişilik olan şirketin sermayedarlara, yani ortaklara olan borcudur. en uzun vadeli borç olduğu için en alttadır.

muhasebe derslerinde genelde böyle anlatılmaz. sanki aktifler ve pasiflerden yani borçlar ve alacaklardan ayrı, 3. bir kategoriymiş gibi anlatılır. pasif'ler arasında olduğu halde konuşurken sanki bir aktifmiş, kasada duran paraya benzer bir şeymiş gibi bahsedilir. insanlar da öyle anlar. sonra neden işlemlerin başka türlü yapıldığını çözemezler. halbuki bu da diğerleri gibi herhangi bir pasiftir, bir borçtur.

sonra da neden muhasebeyi anlayamıyoruz, çok karışık vs.

anlayamıyoruz, çünkü anlatma iddiasında olanlar anlatamıyor.
  • maden suyunu içince he aynı şey gelir akla.
    (bkz: hastasıyız dede)
    bim'e gitme sebebi. haftada 2x6 tüketiyorum. bazen fazla alıyorum atıyorum dolaba. dolap bedava.
  • piyasadaki en asitli mineralli su/soda markalarından bir tanesi. diğerlerinin gazı açıldıktan sonra uçsa da, bununki saatlerce gazlı olarak kalabiliyor.
  • maden suları bağımlılık yapacak derecede iyidir,

günde 3 tane içiniz mineral kaybınızı yaz günlerinde dengeler.
  • köyümüze ait olan ve dağlardan (uludağ) gelip derelerden nazlı nazlı süzülerek tüm köylünün ortak kullanımında olan suların aç gözlü bir kişi (köyümüzün aç gözlü eski muhtarı) tarafından peşkeş çekildiği* firma. köyümüzün, köylümüzün yani bizim olan suyu şişeleyip şişeleyip satan sucu.
    (bkz: haram zıkkım olsun)
  • yaklaşık 1 ay kadar önce bimdeki ürünlerine 5 kuruşluk bir zam gelen su markasıdır.0.5 litre pet şişe artık 30 kuruştur.biz öğrencileri üzmüştür.
  • toplam sertliği 2.6 fr olan, çaybaşı köyü-bursada üretimi, şişelemesi yapılan su markası.
hesabın var mı? giriş yap