• adi cumhuriyet meydani olarak degi$tirilen, gunun buyuk bir bolumunde klasik muzik dinlenebilen, bakirkoy'un en mutluluk verici mekani
  • bakırköylülerin buluşma noktası. her türden insanın bir döneminde bir arkadaşını, sevgilisini beklediği beklerken eğer hava kışsa soğuktan titrediği sonradan adı cumhuriyet olarak değiştirlen uğrak noktası.
  • genellikle tv kanallarının halkın görüşünü almak için tercih ettiği başlıca yerlerden birisidir.
  • bugun bir sebeple icinden gecip gitmek durumunda kaldigim
    bir kumpanya
    yok yok
    bir kermes havasina burunmus meydan gun itibariyle.
    12 haziran daki secimler sebebiyle benim sayabildigim alti partinn
    "stand" acitigi meydan ki aklima guar organizatorleri icin yaratici fikirler dogurmustur.

6 inci secim fuar misal
    partiler, matbaalar, afisciler, reklam ajanslari ile secmenleri bulusturan bir fuar organizasyonu
    serefsizim is yapar emin olun.
    bende daha ne proceler var ama neyse artik.
  • her ne kadar anlam verilmesi güç olsa da adı özgürlük olan mekanın bir bölümünün** sürekli olarak polis çemberiyle korunması sebebiyle adıyla tamamen zıt dü$ürülen yer.
  • meydandaki aydinlatma direginde balikgozu bir kamera vardir ve meydan oradan izlenir. ayni zamanda meydanin diger koselerindede meydana 200 m mesafede bulunan emniyet mudurlugune bagli kameralar vardir. bence komik olan butun bu guvenlik onlemlerine ragmen hala it kopuk yuvasi olmasidir.
  • çe$itli özgürlükleri savunmak adına eylemler yapıldığında oradan yürüyüp geçme özgürlüğünüzün engellendiği meydandır.

meydanın bir tarafı özgürlük eylemcileri, kar$ı tarafı ise polis tarafından i$gal edilerek ortada tampon bir bölge olu$turulur. patika gibi daracık bu tampon bölgeden sürüler halinde geçersiniz.
  • ana haber bültenlerinde izlediğimiz sokak röportajlarının %90ı burada yapılır.

ha taksim, kadıköy, eminönü falan varken neden bu daracık meydanda ısrar edilir bilmiyorum. tahminim yayın merkezine en yakın meydan burası. "uff ta taksime kim gidecek şurda 2dk git bakıtköye sor 3-5 kişiye getir kaydı işleyelim"
  • ben buraya bakırköy meydanı diyorum. bulunduğunuz zaman gün içerisinde en az 2 televizyon kanalının ekiplerinin röportaj için orada olduğunu göreceksiniz. diğer bir ismi röportaj meydanı da olabilir.
hesabın var mı? giriş yap