• alkollü araç kullanarak bir aileyi yok eden, suçu arkadaşının üzerine atan, deliller nedeniyle suçunu itiraf etmek zorunda kalan emrah serbes'in yazılarına yer vermeye başlayan dergi.
  • (bkz: ot)
  • ön kapak cumhuriyeti böyle kazandık, arka kapak atatürk.

içini açınca cumhuriyete saldıran ve sallayan yazılar mevcut.

mesela cumhuriyetin lgbt haklarını ihlal ettiğini söyleyen esmeray, monarşide ya da osmanlıda lgbt'nin daha mutlu olacağını sanıyor.

ya da sevan nişanyan chp düşmanlığını cumhuriyetle karıştırıyor.

araya da ihsan eliaçık koymuşlar. o da işin göz boyaması.

dağıtıcısı turkuaz olandan ne beklenir zaten.
  • ıçeriğiyle, yazarlarıyla kaliteli edebiyat dergisi. bazı rakipleri (bkz: kafa) sırf ünlü diye yazar adı altında üç beş adamı toplayıp boş boş dergi çıkarıyor. yazarlıkla alakası olmayan ünlü adamlar bir arada diye o dergi edebiyat dergisi olmuyor. ama ot öyle değil. çizgisi düzgün, edebiyat içeriği yüksek, yazarları kaliteli. bir dergide ihsan oktay anar, dücane cündioğlu, zülfü livaneli, murat menteş, haydar ergülen, selim ileri olur da o değerli okunmaz mı? onun gibi (bkz: kafka okur) da çok başarılı bir edebiyat dergisi. diğerleri pek bi tırış. allah bu dergiyi çıkaranları başımızdan eksiltmesin.
  • 89. sayısının kapağında turgut uyar var, sevdim. ali lidar, oğuz atay' in yarattığı karakterlerinin halit ziya' dan hafif esintiler aldığını söylemiş, sevdim. halit ziya' nin " kırık hayatlar" kitabini gözümüze sokmus sevmedim. cunku gerçek halit ziya severler okusun o kitabi isterdim. fakat kaliteli yazar iste ( ali abi yi diyom) halit ziya nin incisini kabuğundan çıkarıp önümüze serdi.
  • ismiyle müsemma dergi.
  • uzun zamandır aylık edebiyat dergileri almıyordum. ekim sayısındaki ‘baba sadi ve itler’ hikayesi için aldım. yazar emrah serbesi okuduğum için mutluyum. hikayeyi okuduktan sonra bir garip hissettim. denizlere çıksın tüm sokaklarımız.
  • diyarbakır kitap fuarına gelmelerini duyurmaları bizi bizden geçirmiştir, hoşgeldiniz.
    https://twitter.com/…rgi/status/1176960643532038145
  • emrah serbes'e yazı yazdırdığı için almayacağım dergidir...

ekleme: markette ekim sayısını gördüm, büyük usta yaşar kemal'i kapak yapıp emrah serbes'e yazı yazdıran dergidir!..
  • üç masum insanın katiline yazı yazdırdığı için artık asla satın alınmaması gereken dergidir .

emrah serbes bir katildir, bir katilin yazacağı yazı benim hayat yolculuğumda bana bir şeyler katamaz.
    masum insanları acımadan katleden bu katile yer veren ot dergisinin benim gözümde hiçbir değeri yoktur.
hesabın var mı? giriş yap