• oksikodon; bir morfin türevidir kendisi.

lostun üçüncü sezon son bölümünde jack'in flashforward sahnesinde bu hapı kullandığını görmekteyiz. akabinde google'a yazılan oxycodone kelimesinde bir artış illaki görülmektedir.

jack gibi oxycodone içtim kendimi buldum süperim diyenler çıkmasın amanın...
  • 4 ay boyunca kullandım. ameliyat sonrası doktor yazmıştı. ne yazıkki uyuşturucu etkisi var. ve bağımlılık yapabilir. ben de pek bağımlılık yaratmadı ama ara sıra alsam güzel olur diye düşündüğüm oldu, hatta bir kaç kez hiç ağrım yokken de almıştım. bu ilacı alınca kendimi çok çok iyi hissediyordum. doktor anlamış olacak ki bir daha yazmadı, iki tane kaldı ama almayacağım. bilemiyorum altan, bu çok garip bir his.

uyuşturucu bağımlılarını az çok anlayabiliyorum. keşke herkes bir maddeye ihtiyacı olmadan mutlu huzurlu olabilse.
  • kutusu sokak fiyatı ile maksimum 600-700 usd dir. ancak reçete yazanın da tedavi alanın da çok yakın takibi söz konusudur ki en çok tutuklama bunların kontrolü ile yapılır.

opiate ailesinde görece kolay temin edilebilen bir ajan olmakla beraber yıkım/zaman oranı parabolik artış gösterir.

yani ne kadar alırsanız o kadar direnç gelişir. asıl gateway denilen hadise de budur. etkilerin yetersizliğinden sonra eroine geçmek zorunda kalınır.

hakkında güzel bir belgesel için: (bkz: drugs inc kings of new york)
  • sentetik opiate, psychedelic. birçoğu için eroinden önceki son durak.

insanları nasıl kulu kölesi haline getirdiğini hipforums dan okuyabilirsiniz.
  • yüksek etkili bir ağrı kesici. genellikle ameliyat sonrası ağrıları azaltmak için kullanılıyor.
    bağımlılık yapabiliyor, baş dönmesi gibi yan etkileri var, araç kullanırken alınmaması gerek.
  • (bkz: jack shephard)
  • hillbilly heroin de denmektedir.
  • labaratuvarlarda uretilen eroin. halen yasal olmasi gercekten icler acisidir. abd nin florida eyaletinde doktora rusvet verip binlerce hap alanlari anlatan belgesel dikkat cekicidir.
    http://www.youtube.com/watch?v=kea5gbrrsva
  • insan vücudu bunun psychedelic etkilerine çabuk tolerans geliştirir. mesela ilk aldığınızda yalpalayıp sızabilirsiniz. 3-4 gün aldıktan sonra hiç bir etki göstermemeye başlar. aynı etkiyi göstermek için daha yüksek bir doz gereklidir. olaylar gelişir...

tabii ağrı kesici etkileri devam eder. ancak bırakınca feci baş ağrısı ve uykusuzluk yapar. baş ağrısını gidermek için tekrar alınmaması gerekir. 1 hafta baş ağrısına dayanılır, bu sayede maddenin bağımlılık etkisinden uzak durulabilir.

son olarak, astım hastalarının veya solunum sorunları olanların kullanmaması mantıklı olur. çoğu opiate gibi nefes darlığına yol açar. özellikle ilk kullanımda yürürken bile dinlenme ihtiyacı duyulabilir.
  • zamanlama acisindan ayarlasan denk getiremeyecegin kadar kotu bir zamanda, yeni bir ise baslamamin 2 hafta oncesinde koprucuk kemigi kirmamla beraber tanismis bulundum kendisiyle. sadece is degil o donem icerisinde her hangi bir yerimi kirmamam icin en az 5 adet cok gecerli sebebim varken, bu hapi aldiktan sonra, anneme donup, "her seyde bir hayir vardir derlerdi inanmazdim, iyi ki kirmisim yatiyorum kafami dinliyorum. hayat ne guzelmis yaa" kafalari yasatan mucize. o donemi stres yasamadan atlatmami sagladi, gorevini tamamladi ve gitti.
hesabın var mı? giriş yap