• ''oceanvs orientalis, şafak öz kütle tarafından kurulmuş, elektronik müzikteki, “estetik anlayışını” sorgulayan kolektif bir oluşumdur. birçok kişiden oluşabileceği gibi, yalnız da kalabilir. kendini,binlerce yılda oluşabilmiş müzik mirasının arkeolojik tınılarıyla harmanlar ve bu bağlamda “her şeyin doğudan geldiğine” inanır. pratik kullanımı açısından elektronik tabanlı şarkılar yapsa da, her enstrümanı kendi sanatçısının seslendirdiği bir dans (vücudun çeşitli kısımlarını, dairesel ya da doğrusal yönde, ritm eşliğinde hareket ettirme eylemi) orkestrası olmayı hedefler. bu hedeften yola çıkarak yakın zamanda ufuk özcan ile çalışmaya başlamıştır. performansları, kendisinin canlı bas gitarı eşliğinde gerçekleştirmektedirler. oceanvs orientalis, acelesi olmayan insanlara, acele etmeyen şarkılar yapar.' olarak tanımlanmış müzik projesi.

bu gece küçük otto'da şahane bi performans sergilediler. alınlarından öper, takip etmek isteyenleri alkışlarla buraya almak isterim.'https://soundcloud.com/safakozkutle
  • son yıllarda türkiye'den çıkan en güzel elektronik müzik projesi.
  • elektronik müzik konusunda ülkemizin medar-ı iftiharı kendisi bana sorarsanız. mesela şu nasıl da muhteşem bir six days war remixidir sorarım. şu editi de yeni rakı şarkım olarak yerini almış bulunuyor.

setleri falan da ayrı güzel kendisinin. son yayınladığı burning mansetini durup durup dinliyorum. çok başarılı bir eleman, çizgisini hiç bozmaz umarım.
  • tarlabasi adli calismasi istanbul'un karanlik sokaklarini en iyi ozetleyen muziklerden biridir. dinlerken girilmez sokaklarda fink attirir, cikmaz sokaklarin catilarina cikartir. kendinizi bir anda tekinsiz ortamlarin ortasinda buluverirsiniz.

diger calismalari da guzel mi guzel. dinlerken insana dogal serotonin salgilatiyor. sabahlarin ve gecelerin vazgecilmezi abi(leri)miz. seviyoruz.
  • şu an bu satırlarımı ağlayarak yazıyorum.

tarlabasi adli parçaları dünya işi değil. neden bu kadar geç keşfettim al-la-hım!
  • new york the lab'deki live performansı için buyrunuz.
    tunus fairground festival performansı daha da güzel bence.

ülkemizi en iyi temsil eden adamlardan biridir. bazen iki kişi de olabiliyor(lar).
  • bir arkadaşımın vasıtasıyla tanıştığım oluşumdur. elektronik müziklere her zaman mesafeli olmuşumdur ancak bu arkadaşların yaptığı şey cidden müziğin hası. şiddetle tavsiye edilir.
  • kendilerini yeni keşfettiğim çok tatlı bir tınısı olan grup mu değil mi tam emin olamadığım oluşum. soundcloud hesabı şurasıdır https://soundcloud.com/oceanvsorientalis burning man 2015 setleri bile var efem

ayrıca https://soundcloud.com/…ientalis-das-modelll-rework (bkz: mükemmel)
  • kendisini (bkz: chill out festival 2015)'de dinleme şansı bulduğum (bkz: burning man) de çalmış büyük ihtimalle de çalmaya devam edecek olan türk dj...çalınca oluyormuş demek ki
  • yeni albumu de üzmemiştir. özellikle truths of relativity baya koştur koştur bir şans verin derim.

albumu dinlemek isteyenler için
    dance of swords
hesabın var mı? giriş yap