• albümden 6 şarkı yayımlandı ve yeni tarzına gerçekten bayıldım. sonunda o r&b beat'lerinden vazgeçti. sonunda!! tamamen popüler kültürden uzaklaşmıştır kendisi.

hala albümden en sevdiğim hatta en sevdiğim lana şarkısı aynı zamanda (bkz: venice bitch). bence albüm tamamen yayımlanınca da en sevdiğim şarkı bu olacak.

hadi bakalım 30 ağustostan sonra büyük bir depresyon günleri bekliyor.
  • çok geç dinlediğim ve bu yüzden çok pişman olduğum mükemmel ötesi lana del rey albümü.

geç dinlememin nedeni 2019'da çıkan herhangi bir albümü/şarkıyı o sene içinde takip etmemem, duymamam, ilgilenmemem. albümün varlığından ise grammy ödüllerindeki rezaletten sonra haberim olmuştu. dinledikten sonra ben de bu albüme grammy verilmemesinin, hatta senelerdir lana del rey'e inatla grammy verilmemesinin rezalet olduğuna kanaat getirdim.

norman fucking rockwell o kadar güzel bir albüm ki sanki oynat tuşuna basınca gerçek dünyadan rüyalar alemine ışınlanıyorum. müzik ve sözler birbirini o kadar güzel tamamlıyor ki hayran olmamak elde değil. her şarkısı ayrı hoş, hepsinin tadı ayrı güzel.

sevgili yazarlar albüm sonbaharda çıktığı için o zaman "güzel bir kış albümü" demişler. ben %100 kışın da dinleyeceğim ama albümü 2020 ilkbahar ve yazı boyunca dinledim ve güneşli, sıcak havalar için de çok uyumlu buldum. albümle aynı adı taşıyan ilk şarkıdan başlayıp son şarkıya kadar defalarca dinledim, albümü dinlerken deniz kenarında yürüyüşlere çıktım ve her defasında kendimi az biraz dünyanın ötesinde bir yerde hissettim.

en sevdiğim şarkılar venice bitch, mariners apartment complex, california, doin' time, hope is a dangerous thing for a woman like me to have oldu. ama zaten beğenmediğim şarkı yok denebilir.

grammy'ye inat 10/10 albüm.
  • lana del rey’in soundunu en keskin şekilde değiştirdiği albüm olmuş. çok beğendim, gerçekten üstad seviyesine gelmiş bir müzisyen kendisi artık.

edit: an itibariyle en sevdiğim albümü olmuştur. şaheser be!
  • güzel ortancamın sonunda çıkan yeni albümü.

burayı şarkıları iyice bir dinledikten sonra editleyeceğim.

edit 1: lanet olsun how to disappear‘da neden christmas zilleri çalıyor >:(

edit 2: cenazemde happiness is a butterfly çalsın, teşekkürler.

edit 3: norman fucking rockwell şarkısında lana “man child” dediğinde her seferinde aklıma çocuk adam geliyor ve kendimden utanıyorum. umarım yalnız değilimdir...

bu arada buraya yazma gereği bile duymuyorum ama cinnamon girl için kafama pencere yerim.

fuck it i love you* bana başta hiç güzel gelmedi ve sonra aşık oldum, bir lana klasiği artık şaşırmıyorum. lana şarkılarını kendime adapte etmeyi sevdiğimden bir sözü de şöyle değiştirdim:

“so ı moved to ankara, but it's just a state of mind
    ıt turns out everywhere you go, you take yourself, that's not a lie”
  • lana del rey’in born to die sonrası albümlerinin en iyisi.

kendimi bir türlü kurtaramıyorum bu albümden, her şarkıda ayrı bir şey yaşatıyor bana. zamanla ilk başta ilgini çekmeyen şarkılarda da yeni şeyler keşfetmeye başlıyorsun. sanırım bu albümde tek bir şarkıya ısınamadım ki onu dahi piyasadaki birçok şarkıya tercih ederim. umarım tarzını hiç bozmadan mükemmel müziğine devam eder çünkü bu kadının müziğini dinlemek kadar beni mutlu edebilen çok az şey var son zamanlarda hayatımda.
  • albüm kapağı hoşuma gitti ve ilk defa kapakta araba yok
  • lana del reyin ucuz liseli kiz sairligini birakmayi sonunda tam anlamiyla basardigi ustalik eseridir. mariners apartment complex, hope is a dangerous thing for a woman like me to have, the greatest ve fuck it i love you bana gore albumun peak noktalaridir.
  • lana del rey hayranı bi bitch olduğum için saat on ikide düşer düşmez dinlemeye başladım. ilk olarak söylemem gerekiyor ki beklediğimize değmiş, mis gibi bi albüm olmuş. sıkılıp geçmek istediğim şarkı olmadı.

özellikle cinnamon girl’ü dinlerken defalarca eargasm yaşadım. son zamanlarda kulaklarımın duyduğu en güzel şeylerden biri.

lanacığım yine hayal kırıklığına uğratmadı diyebilirim. resmen bu kadının yaptığı her işin dilosuyum. kiss me hard before you go ayol. öpüldünüz.
  • basyapit. kotusu yok, icinden bir sarki secemezdim; ama dort sarki secmem gerekseydi albumun tam ortasinda birbirlerini takip eden cinnamon girl - how to disappear - california ve the next best american record'u secerdim.
    ya cidden nereden nereye; 2012'de snl'de sarki soyleyemeyen kizdan buraya.
hesabın var mı? giriş yap