1548 entry daha
  • new york'tan is teklifi geldi ama itiraf etmem gerekir ki ilk defa "avrupa'da yasami birakip new york'ta yasamaya deger mi?" diye dusunuyorum.

almanya'da maasi yuzde 97lik dilime giren bekar biriyken, new york'a tasinmak, amerikan kulturu vs gozumu korkutuyor acikcasi. maas yonunden muthis bir iyilesme olmayacak, yani simdiki maasimdan ev kirasi + faturalar + mutfak masrafi + eglence masraflarini cikinca elimde kalan para ile new york'ta maasimdam elimde kalacak para muhtemelen ayni olacak, belki new york'taki maastan giderleri dustukten sonra aylik 1k-2k dolar fazla kalabilir. new york'taki is biraz daha prestijli, ilerleyen yillarda maas farki gitgide acilacak ama ne yapsam bilemiyorum acikcasi.

almanya'da senede 25 gun tatil varken, new york'ta yanlis hatirlamiyorsam senede 15-20 gun tatil varmis. turkiye'ye senede en fazla 1 defa gelebilirim eger oyleyse. avrupa'da yasamak, avrupa ulkelerine gezmeye gitmek vs imkanlari varken amerika gibi uzak bir yere gitmek....... kafam cok karisik. is basvurusunu yaptim ama simdi de is ciddiye binince korkmaya basladim acikcasi............
hesabın var mı? giriş yap