• bir buçuk dakikadan kısa şarkılar içinde dünya birinciliğine oynayan queen harikası. doyurucu bi şarkı olmasına rağmen art arda 32 kez dinlesen bile kesmez.
  • delirip çığlık atmak gibi. tekinsiz. huzursuz.
  • edgar allan poe nun kalplerde (kalbimde) yer etmis siiri the raven da gecer.

ghastly grim and ancient raven wandering from the nightly shore
    tell me what thy lordly name is on the night's plutonian shore!
    quoth the raven, "nevermore."
  • sözleri aşağıda belirtildiği gibi olan güzel queen çalışması..

there's no living in my life anymore
    the seas have gone dry and the rain stopped falling
    please don't you cry anymore
    can't you see
    listen to the breeze, whisper to me please
    don't send me to the path of nevermore

even the valleys below,
    where the rays of the sun were so warm and tender,
    now haven't anything to grow
    can't you see ?
    (nevermore nevermore)
    why did you have to leave me ?
    (nevermore nevermore)
    why did you deceive me ?
    you send me to the path of nevermore
    when you say you didn't love me anymore
    aah aaah
    nevermore, aah
    nevermore
  • (bkz: the raven)
  • freddie' nin kadife sesiyle insanı huzur denilen şeyin dip noktasına ulaştıran su gibi akıp giden harika bir queen şarkısı.
  • queen’in 1974 çıkışlı queen 2 albümünden mükemmel bir ballad. bu şekilde kısa bir şarkının böylesine etkileyici olması... freddie mercury mucizelerinden biridir belki de...
  • loopa alinip sonsuza kadar dinlenmesi gereken kisacik queen sarkisi.
  • freddie'nin * melek sesli olduğunun kanıtı, dinlemeye doyamadığım...
  • yıllarca ismini duyduğum bir gruptu. tam acaba nedir diye dinlemeye niyetlendiğim ve giderek sevmeye başladığım dönemde jeff loomis ve van williams gruptan ayrıldılar. evet itiraf ediyorum, dağılmalarının tek sebebi (dağıldıklarına dair bildiğim kadarıyla resmi bir açıklama yapmadılar, belki yeni elemanlarla devam ediyoruz falan diyebilirler, ama bu saatten sonra devam etseler bile jeff loomis öncesi ve sonrası iki farklı nevermore kabul edileceğinden dağıldılar demek her ihtimalde yanlış olmaz) benim dillere destan cenabetliğimdir. şu hayatta neye elimi attıysam kuruttum anasını satayım. bir işim rast gitmediği gibi üstüne sahip olduğum bedevi şansını sağa sola da bulaştırıyorum.
hesabın var mı? giriş yap