• şu entry'de (bkz: #83419831) olan kafalarla beraber yaşadığımız dünya da gerçekleşen | gerçekleşecek olan enfes olaylardan biri.

"gerçekten gidecek teknoloji olmuş galiba" ...

sen halt yemişsin halt. olur da o güne şahit olursanız, ona da cgi efekt dersiniz. yalan dersiniz. dünya düz diyen, yer çekimi yok diyen kafaların ürünü olmakla gurur duyuyorsunuz.

kullandığın aletlerin hepsi, matematik, fizik, kimya, biyoloji dalları ile şekillendirilmiş. bundan yaklaşık 90 yıl önce, televizyona şeytan icadı diyordunuz şimdi, elinizde ki telefonlar televizyon oldu. 90 yıl önce, elinde telefon biriyle konuşacağını söyleseler, inanır mıydın ? yok.

ay'a gidiş için, nasanın 20 küsür saatlik görev içeriğini video olarak dağıttığı, görsel sunum var. aç izle ulan. verdiğin elektrik, internet parası bir işe yarasın.

edit: ayrı bir kafada yaşayan daha. nasa'da çalışmış. olaya bak. (bkz: #83422814)

edit 2 on: pes yahu. özel mesajla, ergen ergen laf sokmalar mı dersin, "bak hele kardeş" hitapları ile girip, bende bir video var, elimde belgeler var, bunlar yalan mı diyen dersin, neler neler geldi. ha üstüne, bak şimdi uzaya gitmişler ama gidişi ve ay'a inişi ile ilgili dünya'dan çekilen video yok diye mesajlar da geliyor... parayla mı gönderiyorlar sizi ?

22 saatlik video'ya arşivine de buradan ulaşın. google'da arama yapmayı öğrenin. arama yapmadan önce de uzaya hangi ülkelerin çıktığını, ay'a hangi ülkenin ayak bastığını, o ülkenin dilinde arşivi bulmanız gerektiğini, belki gönüllü çıkarsa ya da nasa isterse bu arşivi türkçe ve diğer dillere çevirebileceğini düşünün. "google'a uzay, ay, 22 saatlik video yazarsanız bir şey bulamazsınız. "

edit 2 off ----
  • abd'nin ay görevi, dönemdeki rakibi sovyetler birliği tarafından da takip edildi. hem izledi, hem dinledi adamlar. finalde ay'a gidilmiş olduğunu sovyetler birliği de kabul etti. en ufak şüphe olsa ortalığı ayaga kaldırırladı. keza ay'a inilmeden önce, sovyetler ezici bir üstünlükle öndeydi uzay yarışında. neyse uzatmayacagım, diyecegim şudur ki : az buçuk aldığınız egitiminizle yutacaginiz şeyler okuyarak veya 3-5 ergen coşturan youtube videosu ile alim kesilmeyin. varsa bu ay meselesinde aksini söyleyen; impact faktörü yüksek hakemli dergilerin birinden makale atsin buraya. saglam bir konferans metni de olur, o da olumlu. bunların haricindekiler çekirdek-kola muhabbeti benim için.
  • gerçekten cehalet bacaları sarmış durumda.

1) evrim yalan
    2) dunya düz
    3) bu nasa aya gitmediciler.

bak aya giden ekip sadece gidip gelmedi. onun ustune bir yanısıtıcı ayna da bıraktılar.

https://en.0wikipedia.org/…laser_ranging_experiment

su an dunyadaki gözlem evleri o aynaya lazer gönderip ay dunyadan ne kadar uzakta ölçebiliyor.

11 den 17 ye kadar ki tüm operasyonlarda ay taşı getirildi.
    https://en.0wikipedia.org/wiki/moon_rock

hatta diktikleri bayrak bile amatör teleskoplarla görülüyor.
    https://astrobob.areavoices.com/…g-on-the-moon-yes/

bırakın artık su gitmediler zırvalıgını. amına bile koymuşlar. sen daha tülbent başörtüsü laik, evrim, yaradılış destanı uğraş dur.

not: bana göre geri gitmelerinin tek amacı buraya nükleer silah yerleştirmek olur. böylece dünyadaki tüm füze kalkanlarını aşarsın. tepene düşmek üzereyken ancak fark edersin füzeyi.
  • "gitmediler çünkü gidecek teknoloji yoktu" diyerek tarihi bir yanılgı içinde olan dostları gördüğümüz başlık. tamam sorgulayalım, ezbere kabul etmeyelim ama bilgi ile yapalım bu işi. şu an kullandığımız teknolojilerin keşfi zannettiğinizden eskidir. evet, teknoloji yoktu ama bizde yoktu.

- titanic gemisinin yapımına 1909 yılına başlandı, 1912 yılında battı. batarken telsiz telgraf ile yardım çağrısı yaptı. bu gemi arkasından telefon kablosu döşeyerek gitmiyordu. 1909 diyorum, yani 1899'dan on yıl sonra. atatürk daha 28 yaşındayken kablosuz iletişim vardı.
    - christian hülsmeyer radar cihazının ilk patentini 1904 yılında aldı.
    - uçaklarda ilk otomatik pilotlar 1912 yılında kullanıldı.
    - tüplü televizyon dediğin alette, elektron tabancası var, bobinle elektronların sapmasını kontrol ederek görüntü oluşturuyor. john logie baird bunun patentini 1925 yılında aldı.
    - geiger sayacı 1928 yılında keşfedildi.
    - amerika'da roket yapan adamlar nazilerden kaçmıştı, bütün dertleri nazilerden önce roket yapmaktı. (bkz: wernher von braun)
    - einstein özel görelilik kuramını 1905'de yayınladı. teorisinde yararlandığı maxwell denklemleri 1861 yılında yayınlanmıştı.
    - 1945 yılında hiroşima'ya atom bombası atıldı.
    - ilk dijital bilgisayar 1946 yılında yapıldı, ilk pc programma 101 1965 yılında satışa çıktı. askeri kullanım demiyorum bak, piyasaya sürüldü.
    - yörüngeye ilk uyduyu sovyetler 1957 yılında gönderdi. o zamanlar bizde uydu kelimesi olmadığından suni peyk diyorduk. (bkz: sputnik 1)
    - 1962 yılından itibaren abd bir yandan sovyetler öte yandan venüs'e insansız araç göndermeye başladılar. bunların bazıları başarılı oldu. insansız diyorum bak, uzaktan kumandalı yani.
    - 1700'lerde yapılmış akıllara zarar otomatların anlatıldığı belgeseli de bonus olarak bırakıyorum: clockwork dreams

düzeltme için hep hatali'ya teşekkürler.
  • zamanında rasathane yıkanların torunlarının 'gerçekten gidecekler heralde' diye ağlaştığı başlık.
    aya gittiler ama bayrak nasıl dalgalanıyor yeaaa ile başlatan zeka dolu soruları 49 yıldır cevapsız sanıyorlar.
  • nasa'nın 60 yıl sonra ilk kez ay'a döneceklerini ve orada kalmayı planladıklarını duyurması olayıdır.
  • aya gidilmedigini iddia eden cahil yazarları göstermiş başlıktır. bu kişiler izledikleri bir iki video ile dünyanın düz olduğuna inanacak potansiyelde beyin kıvrımlarına sahip varlıklardır.
  • ziksinler sizin arkadaşınızı da komplo teorinizi de ya.

gına geldi bu kadar aptallıktan.

sovyetlerle abd aya ilk kim çıkacak yarışına giriyor. bu inanılmaz bir itibar mücadelesine dönüşüyor.

abd aya ayak basıyor, sovyetler bunu gözlemliyor ve kabul ediyor itiraz etmiyor.

ikinci olmamak için aya gitmekten vazgeçiyorlar.

adam halen gelmiş, bu bir yalan diyor.

he yarrağım he! aya gidilmedi.

https://www.quora.com/…o-the-apollo-11-moon-landing
  • after 60 years we just started

60 yaşına basan nasa . 60 yıl ve henüz başladık verilmek istenen mesaj.

ay' a bu sefer gezegen dışında ilk kalıcı koloniyi kurma deneyimi kazanmak için gitme amacında oldukları ve bu tecrübe ile başka gezegenlere açılmayı istedikleri de videonun ana fikri.

keşke bilgi / yabancı dilsahibi olmadan fikir sahibi olmasanız. komik oluyor.
  • ayda üs kurulmasının marsa gidiş için gerekli ilk basamak olduğundan ve nasanın bu şekilde strateji geliştirdiğinden habersiz olan cahil insanların olduğu bir konu başlığı olmuş.

hele daha önce gitmediler diyenlere kıçımla gülüyorum. tüm kanıtları geçtim, olum uzay yarışı vardı o dönem, böyle birşey yalan olmuş olsa o dönemki sovyetler bunu hergün ama hergün açıklama yapıp söylerdi. bir tane karşı argüman var mı sovyetlerden? yok.
hesabın var mı? giriş yap