• solisti olan hatunun adını ve şu anda ne yaptığını deli gibi merak ettiğim grup ...
  • çocukluğumuzun meşhur şarkısı coco jamboo'nun klibini izleyip de sarışın olduğunu görünce şok geçirdiğim (o sesle latin, brezilyalı falan bir şey bekliyordum, grubun alman olduğundan haberim yok tabi), grubun solisti olan güzel sesli ve güzel bacaklı hatunun akıbetini, yıllar sonra merak edip araştırdım. kendisi yaşıyormuş, sahne adı t-seven, gerçek adı judith hildebrandt imiş. kendine ait şöyle bir sitesi var:

http://www.t-seven.de/

zannımca solo takılıyor artık. bir de klip var sitede, "how much is the fish" diye bir şarkı söylemiş. hey gidi günler...
  • 24 senaryolarının tamamında text içi arama yapılsa açık ara en çok kullanılan tabir olarak geçer heralde.. arkasında da do you copy ve copy that gelir heralde..
  • bir erkek, iki kadından oluşan grup.

- peki neden mr.president?
    - galiba o benim isyanımdı be koç...
  • jack bauerin amerika baskani david palmera hitap sekli.
  • (bkz: bay ba$kan)
  • janelle monae şarkısı, sözleri de şöyle:

this song is for my mama,
    this song is for you.

hey mr. president,
    tomorrow ı’m paying my rent
    my fuel is runnin’ low
    and ı’ve got places to go
    quit slowin’ me down

can we talk about the education of our children?
    a book is worth more than a bomb any day
    and remember a mirror to africa
    who will bring the cure before it’s too late.

don’t you see the hurt in their eyes?
    so much disappointment in many faces
    use your heart and not your pride
    we can’t go on and keep pretending

please mr. president
    where’s all the money you spent,
    food is fallin low
    and they have nowhere to go,
    quit slowin me down.

ı ask you to have mercy on us father,
    you think we know the rules by now,
    we can’t go starting wars with hearts of hatred
    out nations greed won’t make it better
    or quiet the fears in our hearts

don’t you see the hurt in their eyes?
    so much disappointment in all of their faces
    use your heart and not your pride
    we can’t go on and keep pretending

o please mr. president

dear mr. president
    ı hope you got the letter ı sent
    a dollar only goes so far
    and we need help here, no matter who we are

see we come from different worlds and different places
    until there’s one great land, one nation under god,
    times are getting harder and we need you to be like moses
    and lead your people through
    please be careful, be careful,
    of what you do, what you do
  • humble bundle'da şu anda indirimde olan oyun.

https://youtu.be/mptsg-x1nwe

adresindeki arkadaş çok eğlenceli. oyunu buradan inceleyip almaya karar vermem 0.23232323 sn sürdü.
  • yıllar sonra almanya'da tv izlerken rtl bu grubun ve şarkısı hakkında haber yapıyordu. coco jambo klibindeki güzelliğine hayran olduğum solist kadını buldu. (bkz: kai matthiesen) grup çoktan dağılmış, kadın tekti. rtl'in çekim yaptığı yer ucuz bir alman klubüydü grubun almanya kökenli olduğunu orada öğrenmiştim. geçen sürede kadın yaşlanmış ve bayağı bir dağılmış görünüyordu. kısa röportaj boyunca kadın halinden, kimsenin ilgilenmediğinden şikayet ediyordu. neyse tam çekimler biterken, anlamsız bir yerde kai matthiesen kıyafetinin üstünü kaldırıp kameraya memelerini gösterdi. alman kanallarında haberlerde bile ansızın çıplak vücut ve meme görmeye alışmıştım. keyifle izlerdim. ama bu sefer kadına acımıştım. belli ki sırf tekrar gündeme gelebilmek için memelerini gösteriyordu.
    sonra da bu tek şarkılık pop yıldızlarının hayatının ne kadar kötü olduğunu fark ettim. kısa sürede ünlü oluyorsun, dünyayı dolaşıyor herkes sana ilgi gösteriyor, iyi para kazanıyorsun, rüyandan bile göremeyeceğin şeyleri yapıyor kendini muhteşem hissediyorsun. sonra zamanla ün, ilgi, para kayboluyor, muhtemelen uyuşturucu bağımlılığı başlıyor. ne yapacağını bilmiyorsun. eski günlerin anısıyla boktan bir hayat yaşıyorsun. mr.president bu durumun türkiye özgü olmadığını almanya'da da olduğunu bana göstermiştir.
hesabın var mı? giriş yap