• mick harvey fransiz degil avustralyalidir... fransiz olan serge gainsbourg'dur. ve mick harvey, serge gainsbourg'dan cover'lar yapmi$tir, harley davidson da gainsbourg'un me$hur sarkisidir.
  • kotu tohumlarin (bkz: nick cave and the bad seeds) bana en akli basinda, yaramazlik yapanlari kontrol eden, uc yas buyuk abi gibi goruneni. the boys next door, sonra the birthday party donemlerinden beri nick cave'le beraber. bir de kendi grubu var, crime and the city solution diye.
  • efendim bu adam nazarimda, hem bir bad seed olarak hem de diger projelerinde cok iyi bir muzisyendir. gainsbourg uyarlamalari da tadindan yenmez. yalniz geliniz gorunuz ki 70-80leri cocuk haliyle bile olsa yasamis bir turk evladi olarak kendisinde bir fecri ebcioglu tandansi yakalamiyorum desem yalan olur.
  • her ne kadar albumlerden bahsederken kullanilan 'leziz' sifatindan pek hoslanmasam da, mick harvey ve muzigini tanimlarken bu sifatin cok yakistigini kabul etmem gerekiyor. 2005 yili albumu one man's treasure da ayni diger albumleri gibi 'leziz' olmus, harvey abinin. yalniz yine ufaktan ignelemeden gecemeyecegim: cd kapagina bir goz attigimizda, bir suru bozuk para ile cevrelenmis bir mick basi goruyoruz. yani demek istiyor ki, bakiniz bu adam, bu chling chlingler de hazinesi. ya da cok derin anlamlar yatiyor bu grafik sahikasinda da ben pek duz kafaliyim. olabilir.
  • diğer kötü tohumların arasında raf'in kıdemli yüzbaşısı gibi duran 'leziz' insan..
  • nick cave and the bad seeds'î akla gelebilecek her anlamda bir arada tutan harç (idi). bu özelliğinden ötürü, belki mütevaziliğinin de katkısıyla, aynı işlevi gören gitaristliği yeterince takdir edilemedi. gittiğinde "en iyi yardımcı oyuncu" rolünü -kemandan sonra şimdi de loopların ve küçük çaplı ses deneylerinin suyunu çıkaracak gibi gözüken- warren ellis'e bırakmış olacağının bilincinde miydi, yoksa zaten bunu hissederek mi vurdu ayrılık çanına : sır.
  • 22 ocak 2009 tarihinde gruptan ayrıldığını resmen ilan etmiştir.

http://www.nickcaveandthebadseeds.com/
  • hafta içi hafta içi dorock xl'de konser verecek adam. mekanın saçmalığını geçtim de 30 mart perşembe hangi akla hizmet eden bir etkinlik günüdür? ertesi gün işi gücü olanlara resmen kötülüktür, kötülük!
  • harika bir sesi var bu adamın yahu, dinleme de yanında yat.
  • eşşek gibi çalışan müzisyen, gruptaki herşeyi çekip çeviren adam, bir dolu başarılı albüm yapmış prodüktör, bi yerde nick cave'in elinden tutmuş insan ancak hiç bir zaman ön planda değil, karizma insan rolü nick amcaya bahşedilmiş, kendisinde de bir atak yok, hiç kasmıyor, yerinden memnun belli ki.
hesabın var mı? giriş yap